Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Uponor
Czy można zainstalować wodne ogrzewanie podłogowe na stropach drewnianych? Jaka jest ich nośność?
Stropy drewniane są charakterystycznym elementem wielu starszych oraz nowo budowanych domów, ciesząc się uznaniem dzięki swojej estetyce i funkcjonalności. Typowa nośność takich stropów waha się od 150 do 250 kg/m², ale w nowoczesnych konstrukcjach, gdzie stosuje się krokwie drewniane z płytami OSB, może ona sięgać nawet 400 kg/m².
REGULUS - system
Gorący temat: chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi
Zimowy sezon grzewczy to myślenie o tym, żeby było odpowiednio ciepło, natomiast sezon letni to myślenie o tym, żeby nie było za ciepło. Pojawiają się szybkie zmiany pomiędzy zdarzeniami ekstremalnymi, deszcze nawalne z groźnymi burzami i silnym wiatrem, a po nich susze, długotrwałe upały, a po nich znaczne spadki temperatury. Domy i miejsca pracy należy dostosowywać do znacznych wahań temperatur, z jakimi mamy obecnie do czynienia.
Hewalex
Koszty serwisowania pompy ciepła - ile naprawdę płacimy rocznie
Rozważając zakup pompy ciepła, ważne jest, aby zrozumieć nie tylko koszty instalacji, ale i roczne wydatki na jej serwisowanie. Zaplanowanie budżetu na konserwację systemu grzewczego jest kluczowe dla jego efektywnego funkcjonowania. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, jakie są przewidywane roczne koszty utrzymania pompy ciepła i jak można zoptymalizować wydatki na jej serwis.
Heiztechnik
Ile prądu zużywa piec na pellet?
Współczesne piece na pellet są urządzeniami zautomatyzowanymi. Zarządzają całym procesem produkcji ciepła i odpowiadają za utrzymanie stałej temperatury wnętrz bez nadzoru ich właścicieli. Są zaprogramowane tak, by działały bezobsługowo, a o swojej pracy informują przez moduł internetowy. Automatyczne funkcjonowanie pieca wymaga jednak zasilania go energią elektryczną. Wyjaśniamy, ile prądu zużywa piec na pellet.
ENERZON Sp. z o.o.
Ogrzewanie podłogowe - praktyczny poradnik
W odróżnieniu od tradycyjnych grzejników, które ogrzewają otaczające je powietrze poprzez konwekcję, ogrzewanie podłogowe wykorzystuje połączenie ciepła konwekcyjnego i promieniowanego, co pozwala na równomierne rozprowadzenie ciepła po całym pomieszczeniu, eliminując problem zimnych zakątków. To chyba jedna z największych zalet tego typu metody grzewczej. Efektywność systemu można jeszcze zwiększyć poprzez zastosowanie odpowiednio dobranego termostatu i inteligentne planowanie stref ogrzewania.
P.P.H.U. KUSMET Stanisław Kuśmirek i Wspólnicy Sp.j.
Jak dobrać odpowiednią grupę pompową?
Grupa pompowa to zaawansowane urządzenie, które odgrywa kluczową rolę w zarządzaniu przepływem i dystrybucją ciepła w systemach centralnego ogrzewania. Jest to zespół składający się z pompy obiegowej, mieszacza, zaworów oraz sterownika, które współpracują, aby zapewnić efektywne i optymalne działanie całej instalacji.
Galmet
W jakich trybach pracują pompy ciepła?
Pompy ciepła to coraz bardziej popularny sposób na ogrzewanie domów. Ale czy wiesz, że mogą one pracować w 4 trybach? Poznaj szczegóły.
TERMICA
Jak prawidłowo używać podgrzewacza gazowego?
Podgrzewacze gazowe to popularny wybór wśród użytkowników ceniących sobie efektywność i ekologiczne rozwiązania w dziedzinie ogrzewania wody. Aby jednak cieszyć się niezawodnością i bezpieczeństwem użytkowania, kluczowe jest zrozumienie zasad prawidłowej eksploatacji oraz identyfikacja sygnałów, które niekoniecznie muszą oznaczać usterkę. Jak korzystać z podgrzewacza gazowego, aby służył nam przez lata?
SOLA
Jedno urządzenie grzewcze do wielu odbiorników ciepła? Mamy na to sposób!
Podgrzewany basen, garaż, podjazd przed domem i oczywiście budynek mieszkalny? Jeszcze kilka lat temu było praktycznie rzeczą niemożliwą, by wszystkie te obiekty zasilić w ciepło z wykorzystaniem tylko jednego urządzenia grzewczego.
Termet S.A.
Dyrektywa EPBD przyjęta. Co to oznacza w praktyce dla właścicieli budynków mieszkalnych i producentów urządzeń grzewczych?
12 marca parlament Europejski przyjął dyrektywę w sprawie charakterystyki energetycznej budynków (EPBD). W związku z tym w przestrzeni medialnej pojawiła się fala fake newsów, które wprowadziły niepokój wśród konsumentów, często hamując ich przed wymianą starych, nieekologicznych urządzeń. Jak w rzeczywistości wygląda interpretacja nowych przepisów? Kiedy wejdą one w życie?
Bezpieczeństwo przeciwpożarowe instalacji fotowoltaicznej na dachu drewnianym domu jednorodzinnego?
W dobie rosnącej popularności paneli fotowoltaicznych, montowanych na dachach domów jednorodzinnych, budynków biurowych czy zakładów pracy, kluczowe staje się zapewnienie bezpieczeństwa i niezawodności pracy tych instalacji. Zastosowanie materiałów o wysokiej odporności na ogień może znacząco zmniejszyć ryzyko pożaru, zwiększając tym samym długotrwałą wydajność i bezpieczeństwo systemu fotowoltaicznego. Edukacja właścicieli i instalatorów odgrywa tu niebagatelną rolę.
Termet S.A.
W jaki sposób moduły T-BOX i T-BLOCK ułatwiają pracę instalatorom pomp ciepła?
Wraz z coraz większym zapotrzebowaniem na efektywne i wydajne systemy grzewcze, rośnie również potrzeba innowacyjnych rozwiązań ułatwiających pracę instalatorom. Stały się one bardzo istotnym narzędziem - zapewniają efektywność i oszczędność energii, a także ułatwiają instalatorom pracę poprzez zwiększenie szybkości, precyzji oraz niezawodności procesu instalacji.
KAN
System KAN-therm Tacker: Innowacja, która zmienia sposób montażu ogrzewania podłogowego
Przybliżamy, jak System KAN-therm Tacker rewolucjonizuje podejście do instalacji ogrzewania podłogowego, podkreślając jego kluczowe zalety, takie jak dowolny rozstaw rur, szybki montaż tackera, czy możliwość elastycznego dopasowania do różnorodnych potrzeb użytkowników.
Stiebel Eltron Polska
Cykl defrost w powietrznej pompie ciepła. Dlaczego jest tak niezbędny?
Defrost to nic innego jak odszranianie - przydatna funkcja, którą znaleźć można m.in. we współczesnych lodówkach. W przypadku pomp ciepła, defrost zapobiega zakłóceniom w przepływie powietrza, spowodowanym przez szron na parowniku.
KAN
KAN-therm Wall: ogrzewanie i chłodzenie płaszczyznowe - montaż krok po kroku
Montaż instalacji ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego jest kluczowym elementem w zapewnieniu komfortu termicznego w pomieszczeniach. System KAN-therm Wall oferuje nowoczesne rozwiązanie, które łączy w sobie efektywność energetyczną z łatwością instalacji. Poniżej przedstawiamy kluczowe informacje dotyczące montażu tego systemu.