Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Czy Twój kocioł na pellet pracuje wydajnie? Jak dobrać idealną moc!
Kotły na pellet, coraz częściej wybierane jako ekologiczne i efektywne źródło ogrzewania, charakteryzują się istotną cechą, która może znacznie poprawić ich efektywność energetyczną - zdolnością do modulacji mocy. Jak działa ten mechanizm w praktyce, jakie korzyści przynosi dynamiczne sterowanie i dlaczego kotły na pellet są bardziej efektywne i elastyczne w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań grzewczych?

Głowica termostatyczna: jak poprawnie ją ustawić i zoptymalizować ogrzewanie w domu?
Głowica termostatyczna w systemie ogrzewania pozwala na indywidualne dostosowanie temperatury w poszczególnych pomieszczeniach. Dzięki niej możemy nie tylko zwiększyć komfort cieplny, ale także zminimalizować zużycie energii, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie.

Czy Twój kocioł na pellet jest gotowy na mrozy? Sprawdź to!
Przygotowanie systemu grzewczego na pellet przed sezonem zimowym to kluczowy krok, który nie tylko zapewni efektywne działanie urządzenia, ale także zagwarantuje komfort cieplny w Twoim domu. Nowoczesne kotły na pellet oferowane przez Orte Polska, są ekologiczne, łatwe w obsłudze i zgodne z programem Czyste Powietrze. Jak przygotować system grzewczy na pellet do zimy, aby działał bez zarzutu przez cały sezon?

Piec czy kocioł? Poznaj różnice i wybierz odpowiednie rozwiązanie dla swojego domu
Wybór odpowiedniego systemu grzewczego to kluczowa decyzja dla każdego właściciela domu. Często spotykamy się z terminami "piec" i "kocioł", które bywają używane zamiennie. Jednak te dwa urządzenia różnią się od siebie zarówno konstrukcją, jak i funkcją. Zrozumienie tych różnic pomoże w podjęciu świadomej decyzji dotyczącej ogrzewania.

Jak prawidłowo ustawić regulator temperatury przy ogrzewaniu grzejnikowym?
Regulator temperatury to nowoczesne narzędzie, które pozwala precyzyjnie zarządzać temperaturą w domu, zapewniając komfort i oszczędności. Dzięki niemu możesz dostosować ogrzewanie do swoich potrzeb, zmniejszyć zużycie energii i obniżyć rachunki. Dowiedz się, jak skonfigurować regulator temperatury, by działał wydajnie i spełniał Twoje oczekiwania.

Ogrzewanie podłogowe i inteligentne systemy sanitarne - innowacje dla komfortu i bezpieczeństwa
Ponieważ coraz więcej systemów sanitarno-grzewczych jest zautomatyzowanych i stają się bardziej inteligentne, instalatorzy powinni mieć na uwadze, w jaki sposób te innowacyjne produkty mogą pomóc właścicielom domów i użytkownikom powierzchni komercyjnych. Dowiedz się, jak ogrzewanie podłogowe korzystnie wpływa na alergików i efektywność energetyczną oraz jak termostatyczne zawory mieszające zapobiegają Legionelli. Sprawdź nowoczesne technologie od John Guest dla zdrowia i komfortu.

Ogrzewanie podłogowe: Od A do Z. Wszystko, co musisz wiedzieć
Ogrzewanie podłogowe to coraz popularniejszy wybór w polskich domach. Zapewnia równomierne rozprowadzenie ciepła, wysoki komfort użytkowania i oszczędności energetyczne. W tym artykule wyjaśniamy krok po kroku, jak przebiega instalacja ogrzewania podłogowego, na co zwrócić uwagę i dlaczego warto postawić na tę technologię.

Fakty i mity o ogrzewaniu podłogowym
Czy ogrzewanie podłogowe jest niezdrowe? Czy trudno nim sterować? Czy przy podłogówce można mieć dywany? Jaka jest prawdziwa efektywność ogrzewania podłogowego? W tym artykule znajdziecie odpowiedzi na pytania, które najczęściej nurtują Was przed podjęciem decyzji o założeniu tej instalacji.

Kiedy zaczyna się sezon grzewczy i jak się do niego przygotować?
Sezon grzewczy to temat, który budzi zainteresowanie wielu osób, zwłaszcza w mieszkających w blokach oraz właścicieli domów jednorodzinnych. Kluczowe pytanie brzmi: kiedy zaczyna się sezon grzewczy? Odpowiedź zależy od pogody i utrzymujących się dłużej temperatur. Warto zaznaczyć, że sezon grzewczy nie zaczyna się co roku w tym samym terminie. W przypadku bloków decyzja o rozpoczeciu sezonu jest podejmowana przez ciepłownie, natomiast w budynkach wielorodzinnych z indywidualną kotłownią decyduje o tym spółdzielnia. Z kolei właściciele domów jednorodzinnych mogą sami decydować o momencie uruchomienia ogrzewania.

Dlaczego zacina się ślimak w piecu na ekogroszek?
Piec na ekogroszek to wygodne i efektywne rozwiązanie grzewcze. Zwykle dobrej jakości urządzenie nie sprawia żadnych kłopotów – jest bardzo komfortowe w użytkowaniu. Zdarza się jednak, że użytkownicy wskazują na zacinanie się ślimaka podajnika. Przyczyn tego zjawiska może być kilka.

Jak przedłużyć żywotność instalacji fotowoltaicznej?
Regularne serwisowanie instalacji fotowoltaicznych jest ważne dla ich długotrwałej, efektywnej pracy. Pomimo tego, że panele słoneczne są wyjątkowo trwałe i wymagają niewielkiej konserwacji, warto regularnie sprawdzać ich stan techniczny.

Ekspert De Dietrich radzi: jak wykonać pierwsze uruchomienie kotła gazowego?
Zastanawiasz się, jak ułatwić sobie pracę z nowoczesnymi kotłami gazowymi? Eksperci De Dietrich przygotowali specjalny cykl filmów instruktażowych "Mistrzowie Instalacji", w których krok po kroku pokazują, jak przeprowadzić montaż i uruchomienie kotła MCR4. Dowiesz się także, jak zwiększyć funkcjonalność swojego systemu grzewczego dzięki dodatkowej płytce SCB-17B.

Jak chronić pompy ciepła typu monoblok i hydrosplit przed zimowymi mrozami? Praktyczne sposoby zabezpieczenia urządzeń
Czy pompa ciepła może zamarznąć w mroźne zimowe dni? Pompy ciepła typu hydrosplit i monoblok są szczególnie narażone na ryzyko uszkodzeń spowodowanych niskimi temperaturami. Dlatego wdrożenie odpowiednich zabezpieczeń jest kluczowe, aby zapewnić niezawodność i wydajność tych urządzeń, nawet w trudnych warunkach zimowych. Sprawdźmy, jakie metody mogą skutecznie chronić pompy ciepła przed zamarzaniem.

Co lepsze grzejnik aluminiowy czy stalowy?
Budowa domu i wybór wyposażenia do jego wnętrza wiąże się z wieloma trudnymi decyzjami. Jedną z nich jest ustalenie rodzaju grzejników - komfort cieplny to jeden kluczowych elementów wygodnego domu, w którym czujemy się dobrze i bezpiecznie. Czym zatem kierować się przy wyborze tej armatury? Jaki wybrać grzejnik - aluminiowy czy stalowy?

Jak palić w piecu żeby nie było smoły?
Smoła i sadza w piecu to problem, z którym boryka się wielu użytkowników kotłów, zwłaszcza w sezonie grzewczym. Te niepożądane substancje mogą nie tylko obniżyć wydajność urządzenia, ale także stanowić poważne zagrożenie pożarowe. Zrozumienie mechanizmów ich powstawania oraz wdrożenie odpowiednich technik palenia mogą pomóc w ich minimalizacji, a nawet w całkowitym wyeliminowaniu. Jakie kroki należy podjąć, aby efektywnie palić w piecu, nie generując przy tym smoły?