Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Columbus Energy
Jak poradzić sobie z wyłączaniem się fotowoltaiki?
Polacy pokochali energię słoneczną. To bardzo pozytywne zjawisko. Jednak wraz z ogromnym wzrostem liczby instalacji fotowoltaicznych, pojawiły się też nowe wyzwania. W niektórych regionach Polski coraz częściej rejestruje się zbyt wysokie napięcie w sieci elektroenergetycznej. Bywa, że w dni pełne słońca, kiedy pojawiają się skoki napięcia, instalacja sama się wyłącza. Jak poradzić sobie z tym problemem?
Bruk-Bet Fotowoltaika
Dlaczego warto inwestować w polskie moduły fotowoltaiczne?
Na rynku fotowoltaiki w Polsce obserwujemy dynamiczny wzrost. Instalacje PV cieszą się coraz większą popularnością wśród konsumentów, bez wątpienia ze względu na liczne zalety, z których najczęściej wymienia się: niezależność energetyczną, ochronę środowiska oraz bezobsługowość i długoletnią pracę instalacji.
Bruk-Bet Fotowoltaika
Na co zwrócić uwagę decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej?
Chociaż sam montaż instalacji fotowoltaicznej do 10 kW zajmuje zaledwie jeden do dwóch dni, to jednak cały proces inwestycyjny składa się z kilku rozłożonych w czasie etapów. Zanim będziesz cieszył się niemal darmową elektrownią słoneczną wybierz firmę instalatorską, której doświadczenie i umiejętności są potwierdzone certyfikatami producenta modułów fotowoltaicznych czy falownika.
Pipelife Polska
Rury wielowarstwowe w instalacjach wodnego ogrzewania podłogowego
Ogrzewanie podłogowe w Polsce jest dziś nie tyle luksusem, jak miało to miejsce jeszcze pod koniec ubiegłego wieku, ale powoli staje się standardem, który poprawia znacząco komfort życia. Aby jednak nie przysparzało nam ono problemów, warto dobrać komponenty wysokiej jakości - zwłaszcza rury, które zapewnią efektywną pracę całej instalacji. Szeroki wybór rozwiązań rur wielowarstwowych z tego zakresu oferuje firma Pipelife.
Alplast-Radeco
Grzejniki dekoracyjne nie tylko ładne, ale i funkcjonalne
Kto pamięta jeszcze stare, żeliwne kaloryfery? Między ich żeberkami królował kurz, a wątpliwą estetykę nie były w stanie przykryć nawet modne w pewnym okresie drewniane obudowy. Jeśli się zastanowić, można uznać, że od czasów, gdy były powszechnie stosowane, minęła już cała epoka. Dziś kaloryfer nie tylko grzeje, ale i zdobi. Są miejsca, takie jak łazienka, w których może być nawet wyznacznikiem stylu.
Alplast-Radeco
Na co zwrócić uwagę przy wyborze grzejnika?
Biorąc pod uwagę bogatą ofertę grzejników, przede wszystkim powinniśmy się zastanowić na czym nam najbardziej zależy czyli zapewnienie odpowiedniego komfortu ciepła oraz estetyczny wygląd.
Alplast-Radeco
Gdzie zamontować grzejniki ozdobne?
Grzejniki są zazwyczaj dobrze widoczne, w sezonie grzewczym - nie wolno ich bowiem zasłaniać grubymi zasłonami czy meblami.
AFRISO
Jak osiągnąć komfort cieplny w domu? Ogrzewanie podłogowe i odpowiednia temperatura wody w kranie
Komfort cieplny, czyli ogrzewanie i odpowiednia dla domowników temperatura wody w kranie to jedne z podstawowych warunków tego, żeby mieszkało się nam przyjemnie. Coraz popularniejszym wyborem do domów jednorodzinnych jest ogrzewanie podłogowe. Kluczem do maksymalnego wykorzystania jego potencjału jest sterowanie całą instalacją. Dlatego podpowiemy, jak to dobrze zrobić i na co zwracać uwagę. Opowiemy też, jak zadbać o cyrkulację wody - czyli jak zapewnić sobie odpowiednią temperaturę w kranie bez czekania. W końcu to też wpływa na Twój komfort.
Uponor
Ekspert wyjaśnia dlaczego warto zainwestować w ogrzewanie podłogowe
Wysokie rachunki za ogrzewanie to zjawisko, które obserwujemy od dłuższego czasu. Ostatnie wydarzenia na świecie oraz rosnące ceny surowców energetycznych jedynie pogorszyły sytuację, przez co nadchodzący sezon grzewczy budzi obawy w wielu gospodarstwach domowych. Sposobem na znalezienie oszczędności w tym obszarze może być zmiana stosowanego systemu ogrzewania na tzw. podłogówkę. Ekspert firmy Uponor wyjaśnia dlaczego ogrzewanie podłogowe pozwala zmniejszyć rachunki za ogrzewanie oraz przedstawia dodatkowe zalety tego rozwiązania.
Stiebel Eltron Polska
Rekuperacja w istniejącym budynku bez gruntownej przebudowy? To możliwe, dzięki decentralnej wentylacji od STIEBEL ELTRON
Decentralne systemy wentylacyjne STIEBEL ELTRON to świetny wybór dla osób, które pragną dostarczyć do swojego budynku świeże powietrze, rozwiązać problem wilgoci, przefiltrować szkodliwe cząsteczki, a przy okazji odzyskać ciepło z powietrza wywiewanego, a co za tym idzie zaoszczędzić na kosztach ogrzewania.
Elektra
Elektryczne ogrzewanie podłogowe jako główne źródło ciepła
Elektryczne ogrzewanie podłogowe jest w pełni funkcjonalnym i komfortowym systemem grzejnym. Struktura budownictwa mieszkaniowego, gdzie królują systemy ogrzewania centralnego sprawia, że ogrzewanie podłogowe, jest kojarzone głównie, jako system wspomagający już istniejące źródła ciepła.
KFA Armatura
Jak utrzymać w domu komfort cieplny?
Przed nami trudny sezon grzewczy, nie tylko ze względu na ryzyko braku dostępności np. węgla, ale przede wszystkim z uwagi na wzrost kosztów ogrzewania, niezależnie od jego źródła. W szybkim tempie rosną ceny gazu, węgla, drewna… jest to problem, który dotyczy każdego z nas. To ostatnia prosta przed zimą, aby poradzić sobie z tym wyzwaniem. Poniżej kilka ważnych porad, jak to zrobić.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Dlaczego warto postawić na pompę ciepła monoblok?
Segment powietrznych pomp ciepła rozwija się bardzo dynamicznie. Urządzenia te są jednymi z częściej wybieranych w nowych inwestycjach, ale zdobywają coraz większą popularność także w przypadku modernizacji instalacji grzewczej. Stosowane w nich nowoczesne technologie sprawiają się, że są wciąż bardziej ekologiczne i ekonomiczne w eksploatacji. W ostatnim czasie popularność zdobywają powietrzne pompy ciepła typu monoblok. Czym różnią się od pomp split? Dlaczego warto przyjrzeć się temu nowoczesnemu rozwiązaniu?
OEM Energy
Pompa ciepła gruntowa czy powietrzna - która jest lepsza?
Pompy ciepła to ekologiczny sposób na ogrzewanie domu. Są chętnie wykorzystywane w nowoczesnym budownictwie, szczególnie w przypadku domów energooszczędnych bądź pasywnych. Jaki więc wybrać rodzaj i moc pompy ciepła? Przedstawiamy kilka podstawowych aspektów, którymi warto się kierować podczas ostatecznego wyboru.