Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
KFA Armatura
Instalacja podtynkowa krok po kroku
Właściwy montaż instalacji podtynkowej jest podstawą jej bezawaryjnego działania. Ewentualne błędy popełnione na tym etapie obarczone są ryzykiem ponownego kucia ścian i płytek ceramicznych. Dlatego przed przystąpieniem do prac remontowych niezbędne jest zapoznanie się z zaleceniami producenta i wnikliwe przemyślenie rozmieszczenia elementów instalacji.
Nibco
Jakie są najczęstsze błędy montażowe instalacji PVC-U/PVC-C?
Instalacje prowadzone w sposób nadtynkowy najczęściej są bezawaryjne. W większości przypadków architektura pomieszczeń wymaga częstych zmian kierunków, tworząc tym samym samokompensacje.
UST-M Sp. z o.o.
Jak powinna wyglądać optymalna instalacja systemu odwróconej osmozy?
Z punktu widzenia skuteczności filtracji, a także łatwości obsługi i serwisowania, w większości przypadków najlepiej sprawdzi się system RO8. Woda w tym przypadku poddawana jest uzdatnieniu w 3 etapach – wstępnym, zasadniczym i końcowym.
UST-M Sp. z o.o.
Czerpiesz wodę z własnych ujęć? Zadbaj o jej jakość
Wakacyjna pogoda rozpieszcza nas póki co bardzo nieregularnie, na pewno jednak większość z nas zaplanowała już urlopy. Część osób spędzi je w domkach letniskowych położonych z dala od miejskiego zgiełku. Własny domek letniskowy to oczywiście ogromna radość, ale także wyzwanie - aby móc w nim wygodnie zamieszkać, trzeba dołożyć wielu starań. Dotyczyć one będą m.in. jakości wody, której będziemy używać, przebywając w takim domku.
Paroc
Inteligentna izolacja energooszczędnego domu
Jak zbudować tani i jednocześnie wydajny dom na miarę swoich potrzeb? Charakterystyczne dla nowoczesnych domów, oprócz atrakcyjnej architektury, są doskonałe parametry cieplne. Coraz więcej architektów, producentów i wykonawców optuje za energooszczędnymi rozwiązaniami izolacyjnymi. Odpowiednio izolowane domy, wygodne, tanie w eksploatacji i przyjazne dla środowiska, oferują wiele korzyści dla ich mieszkańców.
UST-M Sp. z o.o.
Skóra potrzebuje wody. Poradnik UST-M
Dobrane do rodzaju cery kosmetyki, zbilansowana dieta, odpowiednia ilość snu - większość zna podstawowe zasady dbania o zdrowie i wygląd naszej skóry. Bardzo ważna jest także woda, której używamy na co dzień. Zarówno ta, którą pijemy, jak i ta, w której się kąpiemy.Podstawowy błąd, jaki popełniamy w tej materii, to picie zbyt małej ilości wody. Naszej skórze, a także włosom, szkodzą również nadmierna twardość, zbyt duża zawartość chloru i zanieczyszczenia zawarte w wodzie używanej do mycia.
Nibco
Jak zabezpieczyć się przed rozwojem bakterii w rurociągach?
Kleje używane do łączenia instalacji NIBCO to konglomerat - mieszanina szybko odparowujących rozpuszczalników. To dlatego proces łączenia (od momentu posmarowania rury i złączki do momentu ich połączenia) nie może przekraczać 1 min.
Armacell Poland
Certyfikacja LEED a izolacje techniczne
Certyfikacja LEED to obecnie jeden z najpopularniejszych sposobów na potwierdzenie, że wznoszony lub odnawiany budynek jest energooszczędny, zrównoważony i cechuje się minimalnym negatywnym oddziaływaniem na otoczenie.
UST-M Sp. z o.o.
Masz domek na wsi? Uważaj na wodę ze studni!
Lato to czas wyjazdów na działkę czy do domku letniskowego. Przeważnie korzystamy tam z wody z tzw. ujęć własnych. Wymaga ona najczęściej kompleksowego uzdatnienia, głównie ze względu na zbyt dużą zawartość związków żelaza i manganu. W przypadku takiej wody zwykłe filtry mogą nie wystarczyć.
UST-M Sp. z o.o.
Filtr UST-M przedłuży życie pralki i zmywarki
Większość gospodarstw domowych w Polsce korzysta z wody twardej lub średnio twardej. Nie ma ona negatywnego wpływu na nasze zdrowie, może natomiast znacząco skrócić żywotność sprzętu AGD. Z tym problemem pomoże nam się uporać niewielki filtr do pralek i zmywarek firmy UST-M.
UST-M Sp. z o.o.
Dwa oblicza chloru
Składnik soli, doskonały wybielacz, środek dezynfekujący. A jednocześnie silnie trujący gaz. Obecność jego związków w wodzie potrafi skutecznie zepsuć jej smak i zapach, co nie zmienia faktu, że jest powszechnie stosowany do jej uzdatniania. Chlor, jak wiele innych pierwiastków chemicznych, jednocześnie utrudnia i pomaga nam w codziennym życiu. To, który z tych aspektów przeważa, może zależeć od nas.
UST-M Sp. z o.o.
Co warto wiedzieć o filtrach z odwróconą osmozą?
Uzdatnianie wody używanej na co dzień to temat, który cieszy się ostatnio dużą popularnością. Spośród dostępnych na rynku filtrów domowego użytku za najdokładniejsze uchodzą te, które oczyszczają wodę metodą odwróconej osmozy. Z pewnością wiele osób słyszało o wysokiej skuteczności odwróconej osmozy, wokół tematu narosło jednak wiele mitów.
Armacell Poland
Izolacje a kwestia bezpieczeństwa pożarowego?
W razie wystąpienia pożaru paliwem dla ognia może stać każdy materiał znajdujący się w zasięgu płomieni. Dotyczy to w równej mierze drewnianych mebli, syntetycznych dywanów jak i plastikowych zabawek. Jednym z bardziej newralgicznych elementów są jednak izolacje techniczne, które mogą nie tylko płonąć, ale również wytwarzać zabójczy dym, a nawet prowadzić do przedostania się ognia przez niepalną ścianę.
Armacell Poland
Jak mocować rury bez mostków cieplnych i zacieków?
Mostki cieplne w instalacji chłodniczej, klimatyzacyjnej czy grzewczej to negatywne zjawisko polegające na niekontrolowanej wymianie ciepła pomiędzy rurami i otoczeniem. Pojawia się ono w tych fragmentach izolacji, gdzie zwiększone jest przewodnictwo termiczne, czyli np. w miejscu ściskania otuliny przez metalowe obejmy użyte do mocowania rur do ścian. O tym jak walczyć z tym negatywnym zjawiskiem, a także jak zapobiegać skraplaniu się pary wodnej na instalacji, mówi Jarema Chmielarski, dyrektor obsługi technicznej rynku z firmy Armacell.
Armacell Poland
Nowy wymiar mocowania – Armafix X firmy Armacell
Podczas projektowania instalacji chłodniczej, klimatyzacyjnej czy grzewczej bardzo często zapominamy, jak istotną rolę odgrywa sposób mocowania rur do ściany czy sufitu. A to właśnie w tych miejscach najczęściej powstają mostki cieplne, które nie tylko powodują straty energii, ale mogą również prowadzić do kondensacji wilgoci. System mocowań Armafix X firmy Armacell pozwoli nam uniknąć tego typu problemów.