Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Boryszew Erg
Co zrobić, gdy zamarznie płyn do spryskiwaczy?
Podczas zimy wiele osób zmagających się z niskimi temperaturami zadaje sobie pytanie, co zrobić, gdy zamarznie płyn do spryskiwaczy w samochodzie. Nieprzyjemna sytuacja może wystąpić, gdy chcemy uruchomić samochód i spryskać nim przednią szybę, a płyn nie chce wylecieć z dyszy. W takiej sytuacji warto wiedzieć, jak sobie poradzić z zamarzającym płynem i uniknąć problemów. Dzięki naszym poradom dowiesz się, jak łatwo i szybko zlikwidować problem zamarzającego płynu do spryskiwaczy i cieszyć się bezproblemową jazdą podczas mroźnej zimy.
ESBE Hydronic Systems
Jak zadbać o sprawność instalacji na ekogroszek przez cały rok?
By instalacja na ekogroszek pracowała jak najlepiej i jak najdłużej, wymaga odpowiedniego podejścia - zarówno na etapie doboru i montażu armatury, jak i bieżącej konserwacji. Niektóre kwestie warto przypomnieć sobie raz jeszcze, gdyż zbliża się okres wiosenno-letni. Dlaczego?
Elektra
Jak dobrać kable grzejne?
Zwłaszcza w nowo powstającym budownictwie tzw. podłogówka jest jednym z najczęściej wybieranych sposobów ogrzewania pomieszczeń. Popularność tego rozwiązania wynika zarówno z rachunku ekonomicznego, jak i komfortu użytkowników. Pomieszczenia nagrzewają się równomiernie, a ponadto ogrzewanie podłogowe współpracuje z wieloma nowoczesnymi systemami. Decydując się na podłogówkę, warto zastanowić się nad kablami grzejnymi, które zostały wykorzystane do jej budowy.
GASPOL
Jak bezpiecznie korzystać z piecyka gazowego?
Ogrzewacze gazowe znakomicie sprawdzają się jako dodatkowe urządzenia grzewcze w niedogrzanych pomieszczeniach lub jako podstawowe źródła ciepła w domach letniskowych czy altanach. W jaki sposób prawidłowo użytkować piecyk, by zapewnić sobie całkowite bezpieczeństwo? Trzeba pamiętać jedynie o kilku zasadach.
FENIX Polska
Jak działa przewód grzewczy z termostatem? Ochrona rur z wodą przed zamarzaniem
Przewód grzewczy ze zintegrowanym termostatem bimetalicznym stosowany jest w celu ochrony rur z wodą przed zamarzaniem. Załącza się automatycznie, w temperaturze 3 stopni Celsjusza, a jego wyłączenie następuje, gdy temperatura osiągnie 10 stopni Celsjusza.
Valvex S.A.
Ergonomiczne podłączenie urządzeń grzewczych do instalacji centralnego ogrzewania
Niezawodnym elementem łączącym kotły wiszące z instalacją centralnego ogrzewania są zawory kulowe, proste lub kątowe. Umożliwiają one odcięcie wybranego fragmentu instalacji i spuszczenie z niej znajdującej się tam wody w celu dokonania konserwacji lub remontu. W zależności od rodzaju mogą także zostać użyte w instalacjach dystrybucji wody pitnej lub do podłączenia pomp ciepła i innych urządzeń pracujących w instalacji.
Ventox
Jak zapewnić świeże powietrze w pomieszczeniach? Skutki złej wentylacji
Jeśli wentylacja w domu jest nieskuteczna, to wcześniej czy później zdamy sobie z tego sprawę. Z pewnością pojawią się niepokojące symptomy. Żeby zauważyć nieprawidłowości, trzeba mieć jednak minimum wiedzy na ten temat.
EBARA Pompy Polska Sp. z o.o.
Jak wypompować wodę z piwnicy?
Gwałtowne burze przechodzą nad Polską coraz częściej. Wraz z nimi musimy podejmować nowe wyzwania, które stawia przed nami zmieniająca się pogoda, np. walczyć z lokalnymi podtopieniami. Pompa do wypompowania wody z piwnicy będzie pomocnym sprzętem, jeśli nasz dom ulegnie zalaniu. Podpowiadamy, jaki sprzęt najlepiej sprawdzi się przy wypompowaniu wody z piwnicy, i jak efektywnie podjąć się tego zadania.
Wilo Polska
Ile energii zużywa pompa obiegowa Wilo-Stratos PICO?
Mieszkasz w domu lub masz działkę? Zwracasz uwagę na energooszczędność urządzeń? Denerwujesz się widząc wysokie rachunki za energię elektryczną? Troszczysz się o środowisko? Czy wiesz, że wybierając pompę smart Wilo-Stratos PICO rocznie zużyjesz 40 kWh.
Ventox
Jak działa wentylator łazienkowy z czujnikiem wilgotności?
Łazienka jest miejscem szczególnie narażonym na wilgoć. Nadmiar wilgoci bierze się oczywiście z kąpieli/prysznica, ale szczelna stolarka okienna i wentylacja grawitacyjna mogą utrzymywać ten stan zbyt długo. Doskonałym rozwiązaniem może być zastosowanie wentylatora z czujnikiem wilgotności. W jaki sposób działa?
AFRISO
Grzejniki czy podłogówka? Cieplej w domu z AFRISO
Grzejniki czy podłogówka? To jeden z najważniejszych dylematów, przed którym stajemy w trakcie budowy domu. Które rozwiązanie jest bardziej opłacalne, komfortowe w użytkowaniu i spełni potrzeby domowników?
Wolf - Technika Grzewcza
Jak oszczędzić do 30% na ogrzewaniu?
Można ja połączyć z fotowoltaiką, jest cichsza od deszczu i można ją nabyć w formie kompaktowej centrali grzewczej. Sprawdź, jakie inne korzyści przyniesie Ci wybór innowacyjnej pompy ciepła WOLF CHA-Monoblock.
ESBE Hydronic Systems
Czym jest wartość Kvs dla zaworów mieszających?
Kvs to miara przepustowości zaworu, obliczana w następujący sposób. Załóżmy, że zawór pracuje przez 1 godzinę przy ciśnieniu różnicowym równym 1 bar. Łączny przepływ przez zawór w m3 = wartość Kvs.
John Guest Polska
Hydraulika i ogrzewanie, które mogą przynieść korzyści zdrowotne i dobre samopoczucie
Ponieważ coraz więcej systemów sanitarno-grzewczych jest zautomatyzowanych i stają się bardziej inteligentne, instalatorzy powinni mieć na uwadze, w jaki sposób te innowacyjne produkty mogą pomóc właścicielom domów i użytkownikom powierzchni komercyjnych.
Wavin
Syndrom chorego budynku - jak z nim walczyć?
W dobie dynamicznie rosnących kosztów energii dążenie do ich ograniczenia w budynkach mieszkalnych zyskuje na znaczeniu. Koncentrujemy się na budowie domów o jak najlepszych parametrach izolacyjności, co – owszem – przekłada się na obniżenie kosztów eksploatacyjnych, lecz niejednokrotnie ma negatywny wpływ na warunki komfortu w pomieszczeniach, w których przebywamy na co dzień. Dlaczego nadmiernie izolowane pomieszczenia nie są dla nas korzystne i jakie rozwiązania skutecznie poprawiają samopoczucie mieszkańców oraz charakterystykę energetyczną budynku?