Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
ECOMAX
Odkurzacz centralny nie ciągnie... co zrobić?
Odkurzacz centralny to niezastąpione narzędzie, które pozwala szybko i efektywnie pozbyć się zanieczyszczeń, w tym włosów zwierząt domowych i innych trudnych do usunięcia brudów. Ale co zrobić, gdy odkurzacz zaczyna słabo wciągać? Gdzie szukać przyczyny? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na te pytania.
Heiztechnik
Jakiej mocy powinna być pompa ciepła?
Aby eksploatacja pompy ciepła - czyli zużycie przez nią energii elektrycznej była najbardziej ekonomiczna, jej moc powinna być możliwie dokładnie dopasowana do zapotrzebowania energetycznego budynku. Przewymiarowanie większości źródeł ciepła w budynku skutkuje zwiększoną ilością spalanego paliwa, dotyczy to także pompy ciepła. Dlaczego?
FENIX Polska
Czym jest ogrzewanie ścienne i sufitowe?
Elementem grzejnym domu, oprócz ogrzewania podłogowego, mogą też być jego ściany lub sufit. Ogrzewanie ścienne układane jest podobnie jak podłogowe i osłaniane tynkiem tradycyjnym lub płytami gipsowo-kartonowymi.
ESBE Hydronic Systems
Niezawodność i wiele więcej. Jakie zawory do instalacji z pompami ciepła?
Nowoczesne instalacje z pompami ciepła wymagają stosowania rozwiązań, które cechują się wysoką jakością wykonania i niezawodną pracą. Co składa się na wysoką jakość zaworów ESBE rekomendowanych dla zrównoważonych instalacji? Czym się one cechują?
Purmo Group Poland
Projektujesz swój wymarzony dom? Eksperci radzą, o czym nie można zapomnieć
Podczas wyboru projektu i decydowania o wyglądzie wymarzonego domu, wielu inwestorów pomija kwestię jego "serca" - systemu ogrzewania. Jest to poważny błąd! Dlaczego? Wyjaśniają to eksperci firmy Purmo.
Galmet
Pompa ciepła do cwu i kocioł na pellet - jak sprawdzi się ten duet?
Nasze myślenie o ogrzewaniu ewidentnie się zmienia. Do niedawna w domach jednorodzinnych najczęściej stosowany był monowalentny układ grzewczy, opierający się na pracy tylko jednego urządzenia - kotła, kominka lub pompy ciepła. Obecnie coraz częściej wprowadzane są biwalentne systemy grzewcze, które łączą dwa urządzenia grzewcze, zwykle pompę ciepła z dodatkowym źródłem ogrzewania. Ceny paliw i unijne dyrektywy to wielka niewiadoma. Warto być o ten jeden krok do przodu.
Galmet
Hybrydowe ogrzewanie domu - dlaczego warto je wybrać?
Hybrydowe systemy grzewcze pozwalają na kompleksowe zaopatrzenie domu w energię pozyskiwaną ze źródeł odnawialnych. Dzięki nim połączymy różne urządzenia, np. pompy ciepła, kotły grzewcze czy kolektory słoneczne, i zaopatrzymy dom w ekonomiczne i ekologiczne ogrzewanie.
Elektra
Jak prawidłowo wybrać i zrealizować elektryczne ogrzewanie podłogowe?
Elektryczne ogrzewanie podłogowe przeżywa swój renesans. Powodem tych trendów jest bardzo atrakcyjna cena wykonania takiej instalacji, z drugiej strony ten rodzaj ogrzewania pozwala na uzyskanie maksymalnego komfortu termicznego w pomieszczeniach.
Ecoventeam
Czym różni się rekuperator od rewersyjnego wymiennika ciepła?
W obliczu wzrostu cen nośników ciepła i energii elektrycznej, konsumenci i inwestorzy coraz częściej pytają o to, jak zorganizować odpowiednią wentylację za niższą cenę. Jednym ze sposobów na obniżenie wydatku jest stworzenie zdecentralizowanych systemów z zachowaniem ciepła i chłodu. Przed zdecydowaniem się na rekuperator lub rewersyjny wymiennik ciepła trzeba poznać ich wady i zalety.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Czy miekka woda w instalacji grzewczej jest lekarstwem na kamień kotłowy?
Kupno jednostki wysokiej jakości, jej fachowy montaż, odpowiednia regulacja i okresowe przeglądy zdecydowanie pomagają w bezawaryjnej i wydajnej pracy. Instalator powinien dodatkowo sprawdzić, czy woda spełnia wymagane parametry i nie grozi ryzykiem osadzania się kamienia czy wystąpienia korozji.
ARKA Sp. z o.o.
Zawory kulowe, zwrotne i do podłączenia kotłów. Uzbrajamy kotłownię
Zawory to elementy w instalacji, często niedoceniane przez odbiorców. Jednak to od ich niezawodności w dużej mierze zależy prawidłowe działanie instalacji oraz bezpieczeństwo użytkowników. Polecamy innowacyjną i sprawdzoną armaturę.
ALTER S.A.
Jak podnieść bezpieczeństwo kotłowni gazowej?
O bezpieczeństwo gazowej kotłowni należy zadbać na etapie projektowania. W Polsce wytyczne wyznaczają istniejące przepisy - §158 ust. 5 oraz §158 ust. 6 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Jaki sprzęt będzie zgodny z wymienionymi wymogami?
FlexiPower Group
Tanie grzanie, czyli połączenie pompy ciepła z fotowoltaiką
Odnawialne źródła energii cieszą się coraz większą popularnością. Wystarczy wybrać się na spacer po okolicy, by zauważyć, że wiele osób zdecydowało się na montaż paneli fotowoltaicznych. Trudniej dostrzec pompy ciepła, ponieważ zajmują o wiele mniej miejsca – poza domem znajduje się tylko "skrzynka" z wentylatorem. Bardzo często na wykorzystanie pompy ciepła decydują się właściciele fotowoltaiki, ponieważ własny, ekologiczny prąd pozwala znacznie obniżyć rachunki za energię elektryczną i koszty grzania.
Nibco
Co to jest norma ISO 9001:2015 i jakie są korzyści z certyfikacji dla klientów firmy?
Gwarancją tego, że przedsiębiorstwo (lub inna organizacja) posiada skuteczny i stale doskonalący się System Zarządzania Jakością jest uzyskanie certyfikacji, potwierdzającej spełnianie wszystkich wymagań normy ISO 9001:2015.
Onninen
Jakie są rodzaje oznaczeń kabli elektrycznych i przewodów?
Rynek budowlany oferuje ogromną liczbę kabli elektrycznych i przewodów o różnych parametrach i zastosowaniach. Odpowiednio dobrany kabel gwarantuje bezpieczeństwo instalacji elektrycznej i jej długą żywotność, dlatego warto dokładnie zapoznać się z rodzajami oznaczeń tych elementów, tak by zawsze mieć pewność, że postawiliśmy na dobry sprzęt.