Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Zaopatrzenie domu w wodę ze studni
Budynki, które nie są podłączone do sieci wodociągowej, można w prosty i wygodny sposób zasilać wodą z indywidualnych źródeł w formie studni kręgowych bądź wierconych. Co więcej tego typu rozwiązania pozwalają na generowanie pewnych oszczędności, szczególe jeżeli wykorzystujemy wody gruntowe do celów nawadniania zieleni, jak również stajemy się niezależni w przypadku awarii sieci wodociągowej.
AmeriGas Polska
Jak oszczędzać energię ogrzewając dom?
Instalacje na gaz płynny są jednym z najwygodniejszych i najpopularniejszych sposobów ogrzewania w Polsce. Są w pełni bezobsługowe, a do tego ekologiczne. A co zrobić, żeby ograniczyć koszty ich eksploatacji?
PPH WADEX S.A.
Jak uniknąć pożaru sadzy w kominie?
Kończący się sezon grzewczy skłania do podsumowań przyczyn wypadków przy eksploatacji urządzeń grzewczych, Jednym z takich zdarzeń o rosnącym w ostatnim czasie nasileniu występowania jest tzw. pożar sadzy. Zjawisko to polega na zapaleniu nagromadzonych wewnątrz przewodu kominowego pozostałości po pracy urządzenia grzewczego czyli sadzy. Powstaje ona w wyniku niepełnego spalania się różnych materiałów stałych, np. mokrego drewna, drewna iglastego, płyt wiórowych, śmieci i odpadów komunalnych, elementów z tworzywa sztucznego i gumy.
PELLAS X Sp. z o.o. sp.k.
Jak często należy czyścić kocioł z palnikiem pelletowym?
Częstotliwość czyszczenia kotła z palnikiem pelletowym zależy od obciążenia kotła i ilości spalonego paliwa, co użytkownik powinien zaobserwować w trakcie eksploatacji.
Stiebel Eltron Polska
Dlaczego warto zdecydować się na ogrzewanie i chłodzenie domu pompą ciepła?
Właściciele nowo wznoszonych budynków, jak i tych, poddawanych modernizacji coraz częściej decydują się na nowoczesne i co ważne ekologiczne systemy oparte na pompie ciepła. Dlaczego urządzenia te są coraz bardziej popularne? W jaki sposób przekazują energię i pozwalają na oszczędności?
Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
Czy w domu może być zdrowiej niż na dworze?
Podstawowym zadaniem wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej jest poprawienie jakości powietrza w domu. Co jeżeli jednak nasze wymagania się na tym nie kończą? Czy jest możliwe aby powietrze w domu było zdrowsze niż na dworze?
UST-M Sp. z o.o.
Centralne odkurzanie krok po kroku
System centralnego odkurzania to rozwiązanie, które stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnego odkurzacza. Pośród największych zalet systemu wymienić można przede wszystkim fakt, że dzięki niemu wciągnięty kurz nie trafia z powrotem do budynku. Centralny odkurzacz pomoże nam także posprzątać bez uporczywego hałasu i konieczności dźwigania ciężkiego sprzętu.
Jaga Polska
Na co zwrócić uwagę wybierając grzejnik kanałowy?
Czy ważniejsza jest konstrukcja wymiennika, stabilność koryta, efektywność wentylatorów, a może długość gwarancji? Oto kilka porad przygotowanych przez firmę Jaga – prekursora w dziedzinie ogrzewania kanałowego – które pomogą nam w podjęciu właściwej decyzji.
Elterm
Jakie są koszty ogrzewania kotłem elektrycznym?
Koszty ogrzewania domu kotłem elektrycznym zależą od wielu czynników, najbardziej jednak od samego obiektu ogrzewanego. Dlatego też do zobrazowania szacunkowych wyliczeń, w poniższej tabeli wykorzystano parametr EUco – określa on roczną ilość energii na potrzeby ogrzewania (ewentualnie chłodzenia), wentylacji i przygotowania ciepłej wody użytkowej, uwzględniając wszystkie straty oraz zyski ciepła.
UST-M Sp. z o.o.
Zmiękczacze wody. Po co, dla kogo i jaki wybrać?
Z kamieniem w wodzie można walczyć na różne sposoby. Montując siatki w kranach, czyszcząc pokrytą szarym nalotem armaturę octem czy też wlewając kwasek cytrynowy z wodą do pokrytego osadem wnętrza czajnika. Wszystko to jednak doraźne działania, które na dłuższą metę nie są skuteczne. Kamień jak był, tak powraca. I to często ze zdwojoną siłą.
Schiedel
Jaki komin będzie odpowiedni do współpracy z kotłem kondensacyjnym?
Kocioł kondensacyjny wymaga zastosowania komina o wysokiej odporności na działanie kondensatu. Istotne znaczenie ma również konstrukcja komina.
Armacell Poland
Na co zwrócić uwagę podczas wyboru instalacji solarnych?
Instalacje solarne zdobywają w Polsce coraz większą popularność. I nie ma się co dziwić, bo poza aspektem ekologicznym, do ich zakupu może zachęcać również kwestia oszczędności – stale zwiększające się koszty energii często są impulsem do szukania alternatywnych rozwiązań. Jednak, by inwestycja przyniosła oczekiwany efekt, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, o których opowie ekspert z firmy Armacell.
Zehnder Polska Sp. z o.o.
Czy grzejniki mają wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu?
Grzejniki odgrywają naprawdę ważną rolę jeżeli chodzi o jakość powietrza w naszych domach. Wiąże się to z oddawaniem ciepła na dwa sposoby: przez konwekcję i przez promieniowanie. W zależności od procesu oddawania ciepła, powietrze jest bardziej lub mniej obciążone.
VENTS GROUP Sp. z o.o.
Zasady odpowiedniego doboru wentylatora
Dobór odpowiedniego typu wentylatora w zależności od długości kanału wentylacyjnego przebiegającego w poziomie.
SFA Poland
Do czego służy Sanirozdrabniacz, czy można go wszędzie montować?
Sanirozdrabniacz firmy SFA to niedrogie i estetyczne rozwiązanie, umożliwiające zainstalowanie wyposażenia sanitarnego w dowolnym miejscu domu (piwnica, strych, pakamera, schowek pod schodami itp.), bez konieczności przeprowadzania kosztownych i skomplikowanych prac remontowych.