Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Leovac Michał Czechowicz
Jak działa i do czego służy mechanizm Leo Twist?
Leo Twist służy do przechowywania węża sprzątającego, bardzo szybkiego rozwijania go przed rozpoczęciem odkurzania a także błyskawicznego zwinięcia po skończonej pracy.
Daikin Airconditioning Poland
Jak działa pompa ciepła?
Daikin radzi: Pompa ciepła stanowi integralną część systemu klimatyzacji, przenosząc ciepło z jednego do drugiego środowiska za pośrednictwem czynnika chłodniczego. Pompa ciepła stanowi tanie rozwiązanie układu ogrzewania - a wykorzystywanie ciepła ze źródła powietrznego jest uznawane za technologię odnawialnego źródła ciepła.
VACUFLO POLSKA
Odkurzacz centralny vs tradycyjny
Porównanie odkurzacza centralnego z odkurzaczem tradycyjnym.
AEG Electrolux
Instalacja odkurzacza centralnego w domu zamieszkałym
Instalacje odkurzacza centralnego można wykonać również w domu już zamieszkałym. Firma AEG Electrolux radzi jak wykonać taką instalację.
HPD
Jak obsługiwać sygnalizatory napełnienia szamba GM-S II i GSM III?
Ustawienie Alarmowego poziomu załączenia urządzenia następuje w trakcie montażu. Poziom ten może być ustawiony dowolnie na życzenie użytkownika, uwzględniając rezerwę czasową od zasygnalizowania stanu alarmowego do całkowitego napełnienia zbiornika szamba.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Wpływ izolacji budynku na dobór pompy ciepła
Biorąc pod uwagę fakt, że nawet 30% ciepła traci się przez ściany, ich dobra izolacja w znaczący sposób przyczynia się do ograniczenia zapotrzebowania budynku na ciepło.
KAN
Jakie są zalety ogrzewania płaszczyznowego - podłogowego lub ściennego?
Temat ogrzewania podłogowego i ściennego powraca w mediach jak bumerang. Ale programy, artykuły czy wypowiedzi nie dają często jasnego obrazu technologii, która ma poprawić komfort życia. A przy okazji zapewnić spore oszczędności. Poznaj więc System KAN-therm, który na zawsze zmieni twoją wizję ogrzewania płaszczyznowego.
Komin-Flex
Jakie są sposoby montażu stalowych osłon kominowych i jakie pełnią zadanie?
Zużyte powietrze lub spaliny są odprowadzane z budynków grawitacyjnie, poprzez wykorzystanie naturalnego ruchu ciepłego powietrza ku górze zwanego ciągiem kominowym. Rozgrzane spaliny rozprężają się, przez co stają się lżejsze od powietrza i unoszą się, co powoduje powstanie w dolnej części komina obszaru niższego ciśnienia (podciśnienia).
Eco-Palnik ZPD Skiepko Wiesław Skiepko
Czy palnik na pellet w nowoczesnej instalacji grzewczej to dobry wybór?
Pellet jako paliwo oznaczające czystość, komfort i ekologię jest coraz popularniejszy. To zrozumiałe, że nie chcemy spędzać zimowych dni na żmudnym i męczącym dokładaniu do tradycyjnych pieców, tracić czasu na przygotowanie i sezonowanie drewna czy zwożenie węgla.
Gama Plastic
Jak działa oczyszczalnia drenażowa?
Zasada działania tradycyjnej oczyszczalni ścieków polega na dwuetapowym oczyszczaniu ścieków bytowo-gospodarczych.
Galmet
Jakie zalety ma kocioł na pellet?
Jedną z najważniejszych decyzji, które należy podjąć na etapie budowy bądź modernizacji domu jest ta, odnosząca się do wyboru właściwego systemu ogrzewania. Warto wtedy wybrać urządzenia, które zapewnią niskie koszty ogrzewania i wysoki komfort użytkowania, szczególnie takie, które wykorzystują Odnawialne Źródła Energii (OZE). Takim rozwiązaniem są kotły z podajnikiem, na pellet.
Glen Dimplex
Ciepło z gruntu, powietrza czy wody?
Do dyspozycji są 3 źródła ciepła (dolne źródło ciepła): powietrze zewnętrzne, grunt lub woda gruntowa.
INTER-PLAST
Kilka wskazówek do aranżacji łazienki na poddaszu
Urządzenie funkcjonalnej łazienki na poddaszu to spore wyzwanie. W swobodnym planowaniu przeszkadzają przede wszystkim skosy i obniżony sufit. Kąty i zakamarki też nie ułatwiają zadania, z drugiej jednak strony przy odrobinie wyobraźni można je sprytnie wykorzystać. Aranżacji przestrzeni łazienkowej trzeba poświęcić wiele uwagi i dokonać drobiazgowych pomiarów. Przestawianie czegokolwiek po zakończeniu remontu będzie bardzo trudne ze względu na poprowadzone rury i wyznaczone miejsca odpływu.
AS PPH Producent odwodnień liniowych i punktowych
Jak prawidłowo układać i uszczelniać korytka monolityczne?
W celu uzyskania szczelnego połączenia należy podczas montażu korytek nałożyć zaprawę klejową na damski felc a po dociśnięciu drugiego korytka nadmiar zaprawy zebrać. Następnie obetonować boki korytek według rysunków.
Zaopatrzenie domu w wodę ze studni
Budynki, które nie są podłączone do sieci wodociągowej, można w prosty i wygodny sposób zasilać wodą z indywidualnych źródeł w formie studni kręgowych bądź wierconych. Co więcej tego typu rozwiązania pozwalają na generowanie pewnych oszczędności, szczególe jeżeli wykorzystujemy wody gruntowe do celów nawadniania zieleni, jak również stajemy się niezależni w przypadku awarii sieci wodociągowej.