Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Roto Frank Okucia Budowlane
Roto: Filtr przeciwsłoneczny dla poddasza
W lecie temperatura na poddaszu jest zwykle o kilka stopni wyższa niż na piętrze lub parterze. Różnica ta może przeszkadzać szczególnie w dni, gdy na zewnątrz termometr wskazuje powyżej 30°C. Wbrew pozorom optymalne i komfortowe warunki pod dachem można osiągnąć nie tylko za pomocą klimatyzacji.
Roto Frank Okucia Budowlane
Roto: Bliżej nieba – jak rozmieścić okna w dachu?
Okna dachowe gwarantują niemal dwa razy więcej światła niż okna szczytowe, dzięki czemu pomieszczenia są jasne i przytulne. Zróżnicowanie modeli i szeroki wachlarz wariantów montażowych pozwala stworzyć efektowne i nowoczesne aranżacje wnętrz. W jaki sposób rozmieścić okna połaciowe, aby stworzyć pod dachem klimatyczne wnętrze ze spektakularnym widokiem na niebo?
Okpol
Okpol: Domy w nowoczesnej formie
"Zbuduję dom i posadzę drzewo"... Kto z nas nie snuł planów o własnej ostoi spokoju? Nie jest już ona czymś nieosiągalnym. O czym zatem warto pomarzyć?
Okpol
Okpol: Łazienka na poddaszu – funkcjonalnie i ze smakiem
Spokój, cisza i relaks… z tym może się kojarzyć łazienka na poddaszu użytkowym. I dobrze! Ale żeby zapewniała nam komfort, była piękna i funkcjonalna, warto przyjrzeć się bliżej możliwościom jej aranżacji.
Okpol
Okpol: Poddasze – dziecięce królestwo
Poddasze użytkowe, ze swoimi skosami czy słupami, może kojarzyć się z pomieszczeniem ciężkim do urządzenia. Warto jednak wykorzystać jego charakterystyczną budowę i stworzyć właśnie tam bezpieczną, przytulną, wielofunkcyjną przestrzeń dla naszego… dziecka.
OKNOPLAST
OKNOPLAST: Okna barierą dla złodzieja
Statystyki policyjne pokazują, że w domach jednorodzinnych oraz mieszkaniach usytuowanych na parterze lub pierwszym piętrze do włamania dochodzi najczęściej przez okna i drzwi balkonowe. Można zabezpieczyć się przed takim ryzykiem wybierając bezpieczne okna antywłamaniowe, wykonane wg rygorystycznych norm. Sforsowanie takich okien wiąże się z ogromnym wysiłkiem, a często jest wręcz niemożliwe.
Okpol
Okpol: Co pomoże nam zaoszczędzić energię w domu?
Oszczędzanie energii staje się coraz bardziej powszechne. Inwestor budujący dom zwraca uwagę nie tylko na jego cenę, lokalizację czy powierzchnię, lecz także na czynniki, które później będą się przekładać na ekonomiczne i ekologiczne życie.
MS więcej niż OKNA
Kupujesz okna? Zwróć na to uwagę
Okna to specyficzny produkt. Pozornie każde wygląda tak samo - białe ramy, zaokrąglone ranty, klamka, a z boku mechanizmy, których działanie dla wielu pozostaje wielką niewiadomą. Różnice, te zasadnicze, są ukryte. Specjaliści z firmy MS więcej niż OKNA mówią wprost - by porównać stolarkę i dokonać dobrego wyboru podczas zakupu, musimy uważniej przyjrzeć się etykiecie i tajemniczym symbolom w niej zawartym. Tylko co dokładnie one oznaczają?
Roto Frank Okucia Budowlane
Roto: 5 elementów, które wpływają na energooszczędność
Energooszczędne okna i drzwi powinny być szczelne w miejscach, gdzie zimne powietrze najłatwiej przenika do wnętrza. Oprócz tego trzeba zadbać o to, by nie tracić ciepła podczas codziennej eksploatacji.
Roto Okna Dachowe
Roto: Sekret domów energooszczędnych kryje się w… oknach!
Idea niskoenergetycznych i pasywnych inwestycji polega na ograniczeniu zapotrzebowania budynku na energię.
MS więcej niż OKNA
Dom bez mostków - ciepły montaż okien to podstawa
Według szacunków, mostki termiczne w naszych domach mogą przyczyniać się do zwiększenia zapotrzebowania na ciepło nawet o 20%. Jak ich uniknąć? Specjaliści z firmy MS więcej niż OKNA nie mają wątpliwości - warto postawić na prawidłowy montaż stolarki okiennej i staranne przemyślenie rozwiązań architektonicznych już na etapie projektowania budynku.
Pilkington IGP Sp. z o.o.
Akcja wentylacja
Zimowa aura i ujemne temperatury za oknem sprawiają, że niechętnie wietrzymy nasze mieszkania, co może powodować problem zaparowanych szyb. Ograniczenie kondensacji pary wodnej od strony pomieszczeń zapewni przede wszystkim dopływ świeżego powietrza. Z pomocą przyjdą także dwukomorowe szyby termoizolacyjne, które oprócz przejrzystego widoku na zewnątrz, przyniosą komfort i oszczędności w domowym budżecie.
HÖRMANN POLSKA Sp. z o.o.
Estetyka czy energooszczędność? Czym kierować się przy wyborze drzwi?
Wybierając drzwi do domu, na początku kierujemy się ich estetyką. Jednak przede wszystkim powinniśmy szukać drzwi o dobrych właściwościach izolacyjnych, o możliwie najniższym współczynniku przenikania ciepła.
Saint-Gobain Glass Polska
Energooszczędność i styl - jak to połączyć?
Standardy budownictwa energooszczędnego dyktowane normami prawa unijnego i polskiego w dużym stopniu determinują założenia projektowe, a w konsekwencji wygląd inwestycji. Wbrew obiegowym opiniom forma jednorodzinnego domu niskoenergetycznego nie musi odbiegać od tradycyjnych modeli. Jak zatem może wyglądać energooszczędny dom przyszłości?
DOBRY MONTAŻ: Okno skrojone do potrzeb
Z oknem jest podobnie jak z samochodem – możemy wybrać jego wersję podstawową lub wzbogaconą o dodatkowe elementy, znacznie zwiększające funkcjonalność. W przypadku stolarki okiennej, niezależnie od tego czy zdecydujemy się na model ekonomiczny czy też bardziej rozbudowany, liczy się dobry montaż, który zapewni nam bezproblemową eksploatację i komfort użytkowania.