Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Blachy Pruszyński
Marzysz o nowym dachu, ale obawiasz się kosztów? Czy wiesz, że możesz otrzymać dofinansowanie?
Azbest, ze względu na swoje szkodliwe właściwości, stopniowo wycofywany jest z użycia. Właściciele budynków pokrytych tym materiałem często zastanawiają się, jak sfinansować kosztowną wymianę dachu. Rządowe i samorządowe programy dofinansowania mogą znacząco obniżyć koszty tej inwestycji.
BLACH-POL
Instrukcja montażu blachodachówki imitującej karpiówkę
Montaż dachówki karpiówki, znanej również jako dachówka ceramiczna czy betonowa w stylu klasycznym, jest procesem wymagającym dokładności i uwagi na szczegóły. Oto ogólna instrukcja montażu dachówki karpiówki, którą można dostosować do konkretnych wymagań producenta i warunków budowy.
Bauder Polska Sp. z o.o.
Czy woda na dachu może stać?
Minimalistyczne budynki z płaskimi dachami są ponadczasowe – od lat nie wychodzą z mody i nadal zyskują kolejne rzesze zwolenników. Jednak to na nich najczęściej dochodzi do problemów wynikających z powstawania zastoin wodnych, choć brak dużego spadku dachu jest tylko jednym z powodów. Co się dzieje z budynkiem, gdy woda stoi na dachu? Jak zapobiegać skutkom zastoin wodnych?
Blachy Pruszyński
Budujesz dom? Nie popełnij błędu! Dowiedz się, jak obliczyć kąt nachylenia dachu?
Decyzje podejmowane podczas budowy domu mają ogromny wpływ na komfort przyszłych mieszkańców i koszty utrzymania nieruchomości. Jedną z kluczowych kwestii jest kąt nachylenia dachu. Choć wydaje się to detalem technicznym, jego znaczenie jest nieocenione. W tym artykule wyjaśnimy, jak obliczyć ten parametr i dlaczego jest tak istotny.
Blachy Pruszyński
Jak długo wytrzyma dach pokryty blachą na rąbek?
Blacha na rąbek stojący to jeden z najbardziej trwałych i estetycznych materiałów dachowych, który zyskał ogromną popularność w ostatnich latach. Jej minimalistyczny design doskonale wpisuje się w trendy współczesnej architektury, a praktyczne właściwości sprawiają, że jest to rozwiązanie zarówno eleganckie, jak i funkcjonalne.
Jagram - Pro S.A.
Drewno klejone: wytrzymałość, estetyka i nowoczesne konstrukcje
Drewno klejone staje się coraz bardziej popularnym materiałem budowlanym dzięki swojej wyjątkowej trwałości i estetyce. W tym artykule dowiesz się, jak powstaje drewno klejone, jakie są jego najważniejsze cechy oraz dlaczego warto je wybrać do realizacji nowoczesnych i solidnych konstrukcji budowlanych.
Stema
Dlaczego elastomer SBS zmienia na plus parametry pokryć bitumicznych?
SBS, czyli elastomer termoplastyczny styren - butadien - styren. Modyfikacja rozszerza zakres sprężysto-plastycznej pracy zmodyfikowanego bitumu od -30° do +110°C. Pokrycia bitumiczne modyfikowane SBS są odporne na kapryśną aurę w polskim klimacie umiarkowanym, zachowują swoje właściwości przez wiele lat, chroniąc skutecznie dach przed utratą szczelności.
Stema
Jaka jest trwałość dachu krytego gontem bitumicznym?
Gonty bitumiczne stanowią uniwersalne pokrycie dachowe. Ich szczególną zaletą jest to, że znakomicie wytłumiają dźwięki. Ale to nie wszystko. Cechuje je wyjątkowa trwałość, duży wybór kolorów, a także szybkość i prostota montażu. Na szczególną uwagę zasługują produkowane w Finlandii od ponad 60 lat, gonty bitumiczne renomowanej marki Katepal.
Braas
Ile lat wytrzyma dachówka ceramiczna? Odpowiedź Cię zaskoczy!
Dachówki ceramiczne od lat cieszą się ogromną popularnością. To nie tylko piękne, ale przede wszystkim trwałe pokrycie dachowe, które z powodzeniem przetrwa dziesięciolecia. Czym dokładnie są dachówki ceramiczne i jak długo mogą nam służyć? Odpowiedź może Cię zaskoczyć!
NordWOOD
Ogień nie straszny drewnianym konstrukcjom! Poznaj przegrody ogniowe z drewna klejonego NordWOOD
Szukasz nowoczesnych i bezpiecznych rozwiązań konstrukcyjnych? Postaw na przegrody ogniowe NordWOOD z drewna klejonego! NordWOOD działa na polskim rynku nieprzerwanie od 1999 r. (wcześniej pod nazwą Lilleheden Sp. z o.o.), zapewniając swoim klientom kompleksową i profesjonalną obsługę w zakresie projektowania, dostawy i montażu konstrukcji drewnianych.
Gutta
Płyty z poliwęglanu - jak je łączyć, by dach był trwały?
Płyty komorowe z poliwęglanu to popularny materiał budowlany, idealny do zadaszeń tarasów, ogrodów zimowych, basenów i pergoli. Doceniane przez profesjonalistów i amatorów za wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne, stanowią świetny wybór dla wielu projektów. W tym artykule przedstawimy instrukcję prawidłowego łączenia płyt z poliwęglanu, opierając się na przykładzie płyt komorowych PC Guttagliss dual.
Gutta
Zadaszenie nad drzwiami: który model spełni Twoje oczekiwania?
Pierwsze wrażenie jest niezwykle istotne, a wizytówka domu to z pewnością jego wejście. Atrakcyjny wizualnie i funkcjonalny daszek nad drzwiami wejściowymi nie tylko podkreśla całą elewację budynku, ale także zapewnia ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Warto zainwestować w odpowiednie zadaszenie, które będzie zarówno estetyczne, jak i praktyczne.
Gamrat SA
Czy wszystkie rynny mają taki sam kształt i kolor?
Myślisz o rynnach i widzisz przed oczami jedynie czarne, półokrągłe rury? Nic bardziej mylnego! Nowoczesne systemy orynnowania to bogactwo kształtów i kolorów, które dopasujesz do każdego stylu architektonicznego.
Ruukki Polska
Remont dachu: Czy sam mogę wymienić eternit?
Wiele polskich domów wciąż posiada dachy pokryte eternitem, materiałem niegdyś powszechnie stosowanym, a dziś uznawanym za szkodliwy dla zdrowia. Z tego względu wymiana eternitu staje się koniecznością. Ten artykuł przybliża informacje o procesie wymiany, terminach, dostępnych rozwiązaniach i korzyściach z zastosowania blachodachówki modułowej Ruukki Frigge.
Ruukki Polska
Płaska dachówka czy blacha na rąbek? Co wybrać na dach domu w stylu stodoły?
W ostatnich latach domy w stylu stodoły stały się jednym z najmodniejszych trendów w budownictwie jednorodzinnym. Charakteryzują się one prostą, zwartą bryłą oraz dwuspadowym dachem, który często pozbawiony jest okapów. Minimalistyczne rozwiązania architektoniczne, takie jak ukryte rynny i wysokiej jakości materiały dachowe, nadają tym budynkom nowoczesny i elegancki wygląd. W naszym artykule przyjrzymy się bliżej tej popularnej estetyce, przedstawiając najlepsze rozwiązania konstrukcyjne i materiały, które sprawiają, że domy w stylu stodoły cieszą się coraz większym uznaniem zarówno wśród architektów, jak i inwestorów.