Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Gamrat SA
Wybieramy podsufitkę. Czym się kierować?
Dokonując wyboru materiału do obudowy okapu dachu powinno kierować się nie tylko estetyką wybranego rozwiązania, ale też wygodą użytkowania i długowiecznością. Materiał, z którego wykonamy ten szczegół dachu powinien cechować się następującymi własnościami:
Gamrat SA
Dlaczego należy czyścić rynny?
Aby systemy rynnowe funkcjonowały prawidłowo należy je okresowo ( w zależności od możliwości zanieczyszczenia) czyścić. Ma to szczególne znaczenie w miejscach zadrzewionych, w których opadające liści mogą łatwo uniemożliwić skuteczne odprowadzenie wody deszczowej z rynien do rur spustowych.
Gamrat SA
Bezpieczne użytkowanie systemów rynnowych
Bezpieczne użytkowanie systemów rynnowych związane jest z ich prawidłowym doborem, zamontowaniem i eksploatacją. Na co należy zwrócić uwagą w poszczególnych etapach:
GERARD® ROOFS
Wybieramy dachówki - które będą najtrwalsze?
Dachówki Gerard Roofing Systems to gwarancja jakości. Wykonane z najwyższej jakości blachy stalowej, galwanizowanej, są trwałe i bezpieczne. Producent daje na nie aż 50 lat gwarancji.
Inter-Lers
Inter-Lers: Konstrukcje dachowe w budownictwie mieszkalnym. Dlaczego warto?
Wiązary z fabryki zyskują z roku na rok coraz większą popularność. W Polsce, gdzie budynki wznosi się zwykle z myślą o ich wykorzystywaniu przez dziesiątki lat, kluczowa jest trwałość konstrukcji. Więźba projektowana komputerowo, powstająca na nowoczesnej hali, z wykorzystaniem profesjonalnych maszyn i certyfikowanego drewna, nie ma w tym względzie porównania z konstrukcjami tworzonymi na placu budowy.
Braas
Budujemy dach. Jak wybrać membranę?
Portfolia produktowe producentów systemów dachowych wzbogacają się o rozwiązania, które mają zapewnić dłuższą żywotność i skuteczniejsze funkcjonowanie dachu. Niegdyś będące nowością paroprzepuszczalne folie dachowe dziś są standardem. Na co inwestor powinien zwrócić uwagę, wybierając membrany?
Braas
Budowa dachu: na co zwrócić szczególną uwagę?
Dach to jeden z najistotniejszych elementów domu. Pełni nie tylko funkcję estetyczną, ale przede wszystkim ochronną – zabezpiecza przed opadami, słońcem i wiatrem. Dlatego od dekarza wymaga się profesjonalnej wiedzy i dużego doświadczenia.
Braas
Budowa lub remont dachu? Zobacz, jak wybrać fachowego dekarza
Budując lub remontując dach, inwestor powinien pamiętać o kilku niezbędnych krokach, które pomogą wybrać fachowego dekarza. Dobry dekarz to gwarancja prawidłowo funkcjonującego systemu dachowego. Zły – problemów i dodatkowych kosztów.
Braas
Obalamy mity: Dachówka betonowa i ceramiczna
Decydując się na pokrycie z dachówek zawsze stajemy przed wyborem: dachówka betonowa czy ceramiczna? Wokół tego tematu narosło wiele mitów. Warto jednak mity odłożyć na bok, aby wybór był świadomy i poparty fachową wiedzą, ponieważ pokrycie służy przez długie lata.
Braas
Matowe lub z połyskiem, czyli jakie dachówki wybrać?
Pokrycie z dachówek to nie tylko bogactwo kolorów i kształtów. W zależności od wykończenia nasz dach może być matowy, delikatnie błyszczący bądź zwracać uwagę silnym połyskiem.
Braas
Trendy w architekturze: styl dworkowy
Są nostalgicznym spojrzeniem w przeszłość i uosobieniem tęsknoty za tym, co minęło. Z gankiem lub bez, dwoma kolumnami bądź rozbudowanym portykiem – styl dworkowy na dobre zadomowił się w architekturze mieszkaniowej.
Gutta
Izolacja fundamentów
Kluczowym etapem budowy domu jest postawienie fundamentów. Stanowią podparcie dla całej konstrukcji budynku oraz zabezpieczają obiekt przed wnikaniem wód gruntowych do wnętrza. Istotne znaczenie na tym etapie prac budowlanych ma zastosowanie odpowiedniej izolacji fundamentów. Decydującą rolę przy wyborze właściwego rozwiązania mają warunki panujące na działce oraz plan zagospodarowania przestrzennego. Dla prawidłowej oceny zasadne jest przeprowadzenie badań geotechnicznych.
Braas
Bezpieczeństwo na i pod dachem
Komunikacja dachowa oraz płotki przeciwśnieżne to jedne z ważniejszych akcesoriów dachowych. Odpowiadają za bezpieczeństwo zarówno na, jak i pod dachem.
Braas
Wadliwy materiał na budowie: rękojmia i odpowiedzialności wykonawcy w świetle prawa
Wielu wykonawców zetknęło się z sytuacją, gdy klient-inwestor proponował prace budowlane z użyciem zakupionych już materiałów. Takie przypadki zgłaszali dekarze, uczestnicy programu branżowego SUPERDEKARZ. O tym, w jaki sposób wykonawca może uniknąć odpowiedzialności za zakupiony materiał i jego wady, oraz o odpowiedzialności wynikającej z rękojmi, rozmawiamy z mec. Rafałem Kufietą z Kancelarii Prawnej Rafał Kufieta z Wrocławia, eksperta portalu www.superdekarz.pl.
Braas
Materiał zakupiony przez inwestora, czyli kiedy i za co dekarz ponosi odpowiedzialność?
Jak uniknąć konfliktów z inwestorem, gdy zdecydował się na samodzielny zakup produktów, i za co może ponosić odpowiedzialność wykonawca – na pytania portalu www.superdekarz.pl odpowiada mec. Rafał Kufieta z Kancelarii Prawnej Rafał Kufieta we Wrocławiu.