Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Efektywne rozwiązania Paroc w ocieplaniu ścian
Ograniczenie strat ciepła to nadrzędny problem, zarówno przy budowie nowych budynków jak i renowacji starych. Właściwie dobrane i zamontowane systemy ocieplania ścian nie tylko zwiększają efektywność energetyczną budynków, ale również zapewniają zdrowe, bezpieczne i komfortowe środowisko mieszkalne.

Elewacje - poradnik kolorystyczny. Kolor pomarańczowy
Pomarańczowy, podobnie jak czerwony i żółty, należy do kolorów ziemi i tradycyjnie kojarzony jest z takimi materiałami jak cegła czy glina. Kolor ten, jako właściwy dla wielu przebarwiających się na jesieni liści drzew, jest bezpośrednio kojarzony z jesienią.

Dach płaski - jak skutecznie izolować?
Dachy płaskie, kiedyś często stosowane w budownictwie, powodowały jednak ograniczenia w zakresie skutecznej izolacji. Dzisiaj, dzięki nowoczesnym technologiom i materiałom, wracają do łask również w Polsce, a stosowane rozwiązania pozwalają wyeliminować mostki cieplne. O czym koniecznie pamiętać, izolując dach płaski?

Powłoki wewnętrzne Sto - sprawdzony sposób na dekorację wnętrz
Za pomocą sprawdzonych tynków wewnętrznych Sto w każdym wnętrzu można stworzyć odpowiednie rozwiązanie - przekonujące wizualnie, pewne technicznie a przede wszystkim trwałe.

mfp® - sposób na remont starej podłogi z desek
Położenie nowej podłogi w nowym budynku nie jest w zasadzie większym wyzwaniem ani praktycznym, ani tym bardziej teoretycznym. Nieco inaczej sprawa się ma, jeśli chcemy zaadaptować lub wyremontować stary obiekt z podłogami z desek na drewnianych stropach. Do takiego remontu przydadzą się płyty mfp® w wersji pióro-wpust.

Jak sobie radzić z wilgocią?
Łuszczenie się farby, odpadanie płytek, tynku, pleśń, grzyby, ślady soli - to, niektóre objawy kłopotów z wilgocią w domu. Jeśli poznamy i usuniemy ich źródła, możemy skutecznie osuszyć dom.

Jak samodzielnie zaizolować dach tak, aby było to efektywne i opłacalne?
Odpowiednio izolowany dach budynku pomoże Ci opłacić rachunki za energię. Ograniczenie strat ciepła jest wyzwaniem, ale i koniecznością, w świetle nowych, energooszczędnych norm. Jak im sprostać radzą eksperci firmy Paroc.

Jaka jest optymalna grubość styropianu dla racjonalnie oszczędnego domu?
Dział Techniczny FS ARBET radzi: Jest bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Określenie "racjonalnie oszczędny" jest dość obszerne, bowiem racjonalność dla każdego może oznaczać inny przedział opłacalności. Grubość warstwy izolacyjnej, jaką zostanie ocieplony dom, zależy od różnych czynników.

W jakich domach szczególnie warto ocieplać poddasze za pomocą pianki poliuretanowej?
Grzegorz Miketiuk ICYPOL radzi: Izolacja natryskowa pianką poliuretanową jest znakomitym rozwiązaniem dla każdego domu, zarówno dla nowo budowanego, jak i już istniejącego. Dzięki znakomitej przyczepności do każdego podłoża (folia paroprzepuszczalna, drewno, płyta OSB/MFP, beton, blacha, cegła itp.) znajduje zastosowanie praktycznie w każdym budynku.

Już dziś zaplanuj odmianę fasady z FOVEO TECH
Niezależnie od tego, czy czeka nas wykonanie ocieplenia od podstaw, czy tylko renowacja już istniejącej elewacji, spokojne rozplanowanie działań umożliwi ich rozpoczęcie wtedy kiedy pozwoli na to pogoda. W końcu, podstawą każdej dobrze wykonanej inwestycji jest jej dokładne przemyślenie i wybór najlepszych rozwiązań. Ocieplenie fasady domu to inwestycja na lata, dlatego też warto wcześniej ją przeanalizować.

Jakie znaczenie dla komfortu przebywania w domu ma właściwie wykonana izolacja posadzki? Dlaczego?
Marek Ciechowski Sales & Marketing Manager RECTICEL IZOLACJE radzi: Posadzka jako element stanowiący podstawę budynku powstaje w pierwszej fazie budowy i wykończenia domu. Jako przegroda, z którą użytkownicy domu pozostają w stałym kontakcie, odpowiada ona za komfort jego użytkowania. Wszelkie zmiany w strukturze posadzki po rozpoczęciu użytkowania budynku są bardzo kosztowne i kłopotliwe, dlatego zastosowanie właściwej termoizolacji i technologii wykonania powinno gwarantować ich skuteczność na kolejnych kilkadziesiąt lat.

Na co zwrócić uwagę izolując fundamenty?
Radzi Łukasz Kulawik, specjalista ds. Produktów i Rozwoju Rynku w firmie Synthos S.A.

Jak ocieplić dach skośny?
Jak prawidłowo ocieplić skośny dach radzi firma Climowool. Niemiecki producent wełny mineralnej szklanej służącej do izolacji termicznej i akustycznej poddaszy i ścianek działowych.

Jaki kupić styropian, żeby być pewnym oszczędności na ogrzewaniu?
Ciepło w domu zimą i przyjemny chłód podczas upalnego lata, a do tego niskie koszty ogrzewania to marzenie niemal każdego racjonalnie myślącego właściciela domu. Prawidłowo wykonana termomodernizacja z zastosowaniem dobrej klasy styropianu pozwala na uzyskanie takiego komfortu. To opłacalna inwestycja, która szybko się zwraca.

System Climowool 032 - przełomowy krok w izolacji dachów skośnych
Elżbieta Łapkin Customer Service Department Specialist climowool sp. z o.o. radzi: Zbyt wysokie rachunki w sezonie grzewczym i brak komfortu cieplnego zarówno podczas upałów, jak i mrozów, to wynik niewłaściwej izolacji budynku. Dotyczy to szczególnie poddaszy, przez które może uciekać nawet do 40% ciepła.