Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
ROCKWOOL
Czy wełna jest droga?
Porównanie kosztów ocieplenia skalną wełną mineralną i innymi materiałami.
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Jak sprawdzić poprawność izolacji?
Zaostrzające się wymagania prawne w zakresie konsumpcji energii przez budynki wskazują ten aspekt jako jeden z ważniejszych podczas projektowania i procesu budowy. Efektywna izolacja, brak mostków termicznych i odpowiednia szczelność budynku to najistotniejsze kwestie. Jak możemy je kontrolować?
climowool sp. z o.o.
Ocieplanie a docieplanie domu
Właściciele i mieszkańcy nowo powstających domów powinni zastosować prawidłowe ocieplenie budynku jeszcze na etapie budowy. To rozwiązanie zapewnia maksymalną skuteczność izolacji cieplnej oraz akustycznej. Z kolei właściciele i mieszkańcy starych i starszych budynków, w których system izolacyjny działa nieprawidłowo, powinni zastosować termomodernizację, czyli efektywne docieplanie.
Arbet
Jak poprawnie zaprojektować izolację cieplną ścian?
Aby poprawnie zaprojektować izolację cieplną ścian, należy wziąć pod uwagę planowaną izolacyjność cieplną przegrody oraz wymagania obowiązujących przepisów budowlanych, zawartych w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
Termo Organika
Ostatni moment, by ocieplić dom
Jeśli marzysz, by tegoroczną zimę spędzić w ciepłym i przytulnym domu, a do tego nie chcesz przepłacać za jego ogrzewanie, to wykorzystaj jesień – ostatni moment, by ocieplić swój dom.
Knauf Sp. z o.o.
Jak wybrać tynk w zależności od lokalizacji budynku?
Planujesz ocieplić dom i szukasz odpowiedniego tynku? Dowiedz się, jak wybrać tynk w zależności od lokalizacji budynku.
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Zawilgocenia, grzyb i wyższe rachunki – poznaj winowajcę!
Zawilgocone ściany to problem, który pojawia się nie tylko w starych kamienicach czy domach, ale także w nowych blokach i budynkach. Nasila się zwłaszcza w sezonie grzewczym – jesienią i zimą. Sprawcą tego stanu mogą być mostki termiczne, czyli obszary w przegrodach budowlanych, przez które ucieka ciepło. Jak do tego dochodzi?
Termo Organika
Jaki kupić styropian, aby być pewnym oszczędności na ogrzewaniu?
Ciepły dom w sezonie grzewczym z minimalnymi rachunkami za ogrzewanie to realny cel w zasięgu ręki. Prawidłowo wykonana termomodernizacja ścian budynku sprawdzonym styropianem gwarantuje uzyskanie komfortowego klimatu w domu i oszczędności liczonych w tysiącach złotych rocznie.
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Jesienią czas na termomodernizację obiektów inwentarskich
Wraz z wrześniowymi dożynkami w gospodarstwach rolnych kończy się sezon prac polowych, a rozpoczyna czas przygotowań do zimy. To także odpowiedni moment, aby zadbać o budynki inwentarskie i przeprowadzić efektywną termomodernizację, która zapewni lepsze warunki hodowli, zwiększy bezpieczeństwo, a przede wszystkim pozwoli zaoszczędzić.
Termo Organika
Termo Organika: Wakacyjny remont – najlepsza pora na termomodernizację
Wakacje to idealny moment na wszelkiego typu prace budowlano-remontowe, w tym najbardziej opłacalne ocieplenie ścian zewnętrznych budynku. Prawidłowo wykonana izolacja cieplna domu jednorodzinnego gwarantuje oszczędność energii liczoną nawet w tysiącach złotych rocznie. Termomodernizacja to również świetna okazja do wizualnego odnowienia elewacji budynku.
Piotrowice
Alpol Gips: Izolacja łazienki bez tajemnic
Woda jest niezbędna do życia. W niektórych jednak przypadkach konieczna jest ochrona zarówno przed nią, jak i przed negatywnymi skutkami jakie może wywołać. Jednym z nich jest zawilgocenie. Powoduje ono nie tyko niepożądaną zmianę wyglądu powierzchni, ale również sprzyja powstawaniu szkodliwego dla zdrowia zagrzybienia (i związanego z tym nieprzyjemnego zapachu) oraz korozji biologicznej, chemicznej i fizycznej podłoża.
Foveo Tech
Dom otulony zielenią
Szpaler krzewów lub drzew wokół domu zapewnia domownikom poczucie komfortu, upragniony cień latem, a także ograniczenie hałasów dobiegających z sąsiedztwa. Obecność bujnej roślinności w najbliższym otoczeniu budynku oznacza również, że jego elewacja może być narażona na rozwój grzybów i pleśni. Obecnie na rynku dostępne są jednak rozwiązania, które pozwalają cieszyć się zarówno urokiem zieleni, jak i estetyką fasady domu.
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Materiały izolacyjne - sprawdź różnice, które mają znaczenie
Izolacja cieplna budynków to wymóg prawny. Jednak jej ostateczny efekt może się znacząco różnić, m.in. z uwagi na jakość i rodzaj wyrobów stosowanych do izolacji cieplnej. Jak zagwarantować sobie korzyści finansowe i komfort użytkowania?
Termo Organika
Jak dobierać parametry styropianu, aby mieć pewność, że dom będzie ciepły?
Zasadnicze różnice pomiędzy odmianami styropianu dostępnego na naszym rynku dotyczą głównie najważniejszej jego cechy - współczynnika przewodzenia ciepła λ (lambda), którego wartość mieści się w przedziale od 0,044 do 0,031 W/mK. Im mniejsza jest wartość współczynnika λ tym lepsze właściwości izolacyjne posiada styropian. Istotne są również inne parametry styropianu, takie jak: wytrzymałość na rozciąganie, zginanie, czy też wytrzymałość na ściskanie (tylko w przypadku miejsc obciążonych jak np. podłogi, dachy, itp).
Saappur
Saappur: Izolacja termiczna budynków inwentarskich
Kurniki budowane w czasach kiedy brakowało na rynku skutecznych materiałów izolacyjnych, ocieplane były tzw. systemem gospodarczym, który polegał na zagospodarowaniu różnego rodzaju odpadków poprodukcyjnych. W zależności od lokalizacji kurników względem zagłębi produkcyjnych stosowano kawałki szmatek, końcówki skarpetek czy pończoch. W innych regionach trociny z obróbki drzewa mieszano z wapnem i mozolnie rozsypywano na stropy, albo rozkładano słomę lub trzcinę, o liściach mieszanych z gliną lepiej nie wspominać. Poza brakiem materiałów kolejnymi ważnymi czynnikami stosowania miernego ocieplenia była tania energia, korzystniejsza koniunktura chowu, własność państwowa większości obiektów i mniejsze ryzyko zachorowań stad hodowlanych.