Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Jak tynkować pęknięcia na elewacji?
Tynkowanie pęknięć to jeden z etapów remontu elewacji. Poprawia estetykę budynku. Aby skutecznie naprawić tynk, trzeba znaleźć przyczynę spękań i ją skutecznie wyeliminować.

YETICO: Grafitowa termoizolacja dachów płaskich i fundamentów
Grafitowe płyty styropianowe sukcesywnie zdobywają zaufanie klientów, bo ich parametry termoizolacyjne potrafią być o 30 proc. lepsze w porównaniu do białych płyt styropianowych o tej samej grubości. Yetico oferuje nie tylko płyty termoizolacyjne na bazie tego surowca, ale także kompletny system ocieplenia spadkowego dachów płaskich.

ICYPOL: Niebezpieczne sople lodu
W okresie zimowym, kiedy temperatura powietrza utrzymuje się poniżej zera okazuje się, że izolacja dachu jest bardzo istotnym elementem. Jednak dobrze ocieplone poddasze to nie tylko niższe rachunki za ogrzewanie – istnieją inne korzyści, które mogą okazać się równie ważne w czasie mroźnych zim. Zapewne nie raz widzieliście Państwo zwisające z dachu długie sople – niestety, te malownicze dodatki często są oznaką poważnego problemu wewnątrz budynku.

Jak zlikwidować wykwity na tynku akrylowym?
Elewacja, na której pojawiły się wykwity przestaje być ozdobą domu. Nie trzeba od razu przeprowadzać gruntownego remontu, zrywać starych tynków i układać nowych. Rozwiązaniem problemu jest wyczyszczenie elewacji przy użyciu odpowiedniego środka.

Co to jest efektywność energetyczna?
Efektywność energetyczna domu jest to stosunek ilości energii zaoszczędzonej w porównaniu do ilości energii zużywanej lub prognozowanej. Efektywne wykorzystanie energii podczas jej używania ma na celu zmniejszenie jej zużycia. W budynkach efektywność energetyczna wiąże się z energią potrzebną do ogrzewania, chłodzenia, wentylacji i klimatyzacji, a także energią elektryczną zużywaną przez urządzenia.

ICYPOL: Ocieplanie poddasza zimą
Nadchodząca zima daje już o sobie znać – pierwsze przymrozki i opady śniegu już za nami. Wiele budów niezakończonych, a dni coraz krótsze…Jeśli planujesz wprowadzić się do nowo budowanego domu jeszcze przed końcem roku, lub też zamierzasz remontować czy wykańczać swoje wymarzone cztery ściany w okresie zimowym pomyśl o odpowiedniej izolacji.

Mieszkaj ciepło - bezcenne zdrowie wszystkich domowników
Naukowcy, eksperci oraz Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) od lat w swoich publikacjach i raportach przestrzegają przed mieszkaniem w lokalach o nieodpowiedniej temperaturze pokojowej. Życie w nich wpływa niekorzystnie na komfort i zdrowie mieszkańców. Natomiast jest szczególnie groźne dla osób mających przypadłości układu oddechowego bądź krwionośnego.

Paroc: Jesień i zima na dachu płaskim. Jak projektować, żeby nie żałować?
Woda i wilgoć, które mogą przenikać do wnętrza przegród nawet w obliczu niewielkich opadów deszczu i śniegu, stanowią jedno z największych zagrożeń stabilności i wytrzymałości konstrukcji dachów płaskich. Problem objawia się najczęściej w sezonie jesienno-zimowym i dotyczy głównie obiektów wielkopowierzchniowych, takich jak magazyny, hale produkcyjne czy centra logistyczne. O czym powinni pamiętać inżynierowie, projektując bezpieczny dach płaski?

Czy wełna jest droga?
Porównanie kosztów ocieplenia skalną wełną mineralną i innymi materiałami.

Jak sprawdzić poprawność izolacji?
Zaostrzające się wymagania prawne w zakresie konsumpcji energii przez budynki wskazują ten aspekt jako jeden z ważniejszych podczas projektowania i procesu budowy. Efektywna izolacja, brak mostków termicznych i odpowiednia szczelność budynku to najistotniejsze kwestie. Jak możemy je kontrolować?

Ocieplanie a docieplanie domu
Właściciele i mieszkańcy nowo powstających domów powinni zastosować prawidłowe ocieplenie budynku jeszcze na etapie budowy. To rozwiązanie zapewnia maksymalną skuteczność izolacji cieplnej oraz akustycznej. Z kolei właściciele i mieszkańcy starych i starszych budynków, w których system izolacyjny działa nieprawidłowo, powinni zastosować termomodernizację, czyli efektywne docieplanie.

Jak poprawnie zaprojektować izolację cieplną ścian?
Aby poprawnie zaprojektować izolację cieplną ścian, należy wziąć pod uwagę planowaną izolacyjność cieplną przegrody oraz wymagania obowiązujących przepisów budowlanych, zawartych w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Ostatni moment, by ocieplić dom
Jeśli marzysz, by tegoroczną zimę spędzić w ciepłym i przytulnym domu, a do tego nie chcesz przepłacać za jego ogrzewanie, to wykorzystaj jesień – ostatni moment, by ocieplić swój dom.

Jak wybrać tynk w zależności od lokalizacji budynku?
Planujesz ocieplić dom i szukasz odpowiedniego tynku? Dowiedz się, jak wybrać tynk w zależności od lokalizacji budynku.

Zawilgocenia, grzyb i wyższe rachunki – poznaj winowajcę!
Zawilgocone ściany to problem, który pojawia się nie tylko w starych kamienicach czy domach, ale także w nowych blokach i budynkach. Nasila się zwłaszcza w sezonie grzewczym – jesienią i zimą. Sprawcą tego stanu mogą być mostki termiczne, czyli obszary w przegrodach budowlanych, przez które ucieka ciepło. Jak do tego dochodzi?