Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Jak montować progi ECOMUR?
Długość progu ECOMUR dopasowywana jest do szerokości drzwi balkonowych lub tarasowych – precyzyjne dopasowanie pozwala na szczelne wypełnienie przestrzeni pod drzwiami i zapobiega przedostawaniu się wilgoci do ościeży. Maksymalna długość jednego elementu to w zależności od typu 250 cm – 300 cm.

Zintegrowanie systemu Legalett z kominkiem
Istnieje możliwość zintegrowania systemu grzewczego Legalett z kominkiem (kominek nie stanowi podstawowego źródła ciepła, jedynie dodatkowe).

Ściany fundamentowe z pustaków szalunkowych
Użycie pustaków szalunkowych pozwala szybko i przy niewielkim nakładzie kosztów wykonać jedne z kluczowych dla nowopowstającego budynku prac – wzniesienie ścian fundamentowych. Pustaki szalunkowe firmy Bruk-Bet® swoje zastosowanie znajdują również w innych rodzajach przegród budowlanych wykonywanych w przyziemiu domu.

Budowa domu - o czym powinien pomyśleć rozsądny inwestor?
Z okazji 25-lecia pierwszych wolnych wyborów w Polsce, podsumowujemy, co zmieniło się w kraju przez te lata w niemal każdej dziedzinie życia. Nie pominięto również budownictwa, które zdecydowanie przeszło istotną metamorfozę w tym okresie. Można powiedzieć, że po latach wzlotów i upadków w tym sektorze, inwestorzy nauczeni na błędach, znacznie rozważniej budują i zaczynają przede wszystkim doceniać rozwiązania trwałe, przyjazne dla środowiska oraz estetyczne.

Jak uchronić dom przed utratą ciepła?
Jednym z kluczowych etapów każdej budowy jest zapewnienie prawidłowej termoizolacyjności budynku. Aby zagwarantować w nim komfort cieplny, konieczne jest właściwe wykonanie wieńca stropowego. Odpowiednio dobrane kształtki poprawiają izolacyjność cieplną stropów, dzięki czemu budynek stanie się bardziej energooszczędny.

CZAMANINEK: Pionowa izolacja ścian piwnicznych
Przygotowany wykop należy wyłożyć geowłókniną, otynkowane ściany zabezpieczyć izolacją przeciwwilgociową. Po usypaniu pierwszej warstwy na dnie wykopu (około 50cm) należy wykonać opaskę drenarską poprzez ułożenie rury drenarskiej wokół budynku.

Jak prawidłowo montować podokienniki?
Prawidłowo dobrany i zamontowany podokiennik będzie ochronił budynek na lata przed stratami ciepła oraz uszkodzeniem ścian przez wodę i wilgoć. Dlatego bardzo ważne jest jego prawidłowe wbudowanie:

Wbudowanie elementów montażowych Eco-Fix
Elementy Eco-Fix są pośrednimi łącznikami pomiędzy ścianą a elementem zewnętrznym. Pozwalają na uzyskanie połączenia stabilnego i trwałego, czyli wolnego od pęknięć i szkód w elewacji oraz "ciepłego", czyli bez występowania punktowego mostka cieplnego.

Wymiana stropu w kamienicy
Położone w centrach miast zabytkowe kamienice coraz częściej stają się obiektem zainteresowania branży deweloperskiej. Lokalizacja, bliskość obiektów handlowych i usługowych, a także piękne, duże przestrzenie w mieszkaniach to niezaprzeczalne zalety dla ich przyszłych nabywców. Jednak przedwojenne budynki zwykle wymagają gruntownej rewitalizacji, zanim trafią na rynek wtórny do sprzedaży. Często wiąże się to również z koniecznością wymiany stropów.

O czym należy pamiętać przy budowie ścian jednowarstwowych?
Ściany jednowarstwowe zaleca się murować z materiałów o wysokiej dokładności wymiarowej, takich jak bloczki z betonu komórkowego w klasie TLMB. Tolerancja dla długości i szerokości wynosi dla nich ± 1,5 mm, a dla wysokości ± 1 mm.

Inwestorzy coraz częściej zwracają uwagę na parametry stropów
W okresie od października 2015 do lutego 2016 zostało przeprowadzone badanie pt. "Polski rynek systemów stropowych". Jego celem była wnikliwa ocena tego sektora rynku, ze szczególnym uwzględnieniem postrzegania różnych rodzajów stropów oraz kryteriów decydujących o ich wyborze. Wyniki badania pokazały, iż niemal 1/4 respondentów za najważniejszy wyznacznik podczas wyboru systemu stropowego uważa parametry konstrukcyjne.

CZAMANINEK: Keramzyt w stropodachach
W domach z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych do izolacji termicznej stropodachu wykorzystywany był najczęściej żużel. Skutki jego niekorzystnego oddziaływania na organizmy ludzkie są powszechnie znane. Ponadto żużel stosowany w tamtych latach najczęściej był niewłaściwie przygotowywany do użycia.

Na jakim etapie budowy domu można w nim zamieszkać?
Przeprowadzka do nowego domu to ważny moment w życiu rodziny. Gdy budowa domu zbliża się ku końcowi jesienią, warto zamiaszkać w nim jeszcze przed świętami. Czy na pewno zawsze jest to najlepszy czas, by zakończyć budowę domu i zasiedlić nowo zbudowaną siedzibę rodzinną?

Pustaki ścienne - dlaczego opłaca się budowa domu z nowoczesnej ceramiki poryzowanej?
Pustaki ścienne z nowoczesnej ceramiki poryzowanej skupiają w sobie wszystkie najlepsze cechy ceramiki, takie jak wielowiekowa trwałość, naturalność czy akumulacyjność termiczna. Nowoczesna ceramika poryzowana to również gwarancja budowy ciepłego domu.