Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
STEICO
Stare mury i włókna drzewne doskonale do siebie pasują. Termomodernizacja płytami STEICOprotect L dry
Solidne mury nie zawsze idą w parze z solidną termoizolacją, co właściciele starych domów odczuwają dotkliwie w portfelach i na własnej skórze, zwłaszcza przy ujemnych temperaturach na zewnątrz. Fala renowacji może więc przyczynić się znacząco nie tylko do poprawy klimatu, ale i codziennego komfortu wielu mieszkańców. Budynki o najgorszej charakterystyce energetycznej można efektywnie ocieplić płytami elewacyjnymi z włókien drzewnych.
KRISHOME
Okna i drzwi w 2024 roku. Jakie trendy będą obowiązywały?
Elewacja budynku jest jego wizytówką, a na jej estetykę ogromny wpływ ma właściwy dobór tzw. stolarki otworowej, a zatem takich elementów, jak drzwi, okna, osłony i brama garażowa. Trendy w tym zakresie zmieniają się z roku na rok. Sprawdzamy, jaka stolarka otworowa będzie cieszyła się największą popularnością w 2024 roku.
Ruukki Polska
Rynny stalowe - czy to dobry wybór?
Rynny w całym procesie budowlanym mogą się wydawać mało znaczącym detalem, ale właściwy ich wybór ma ogromne znaczenie dla funkcjonalności systemu odprowadzania wody, estetyki budynku oraz jego długoterminowej ochrony. Niewłaściwie dobrane lub zainstalowane rynny mogą prowadzić do poważnych problemów, takich jak przecieki, zalanie piwnic, uszkodzenia elewacji czy osłabienie fundamentów. Wybór solidnych i odpowiednio dopasowanych rynien może zapobiec tym problemom.
Ruukki Polska
Czym kierować się przy wyborze systemu rynnowego?
Wybierając pokrycie dachowe, należy dopasować do niego również odpowiedni system rynnowy. Dobrze dobrany, nie tylko chroni elewację przed zaciekami, odprowadzając wody opadowe i roztopowe z dachu, ale także stanowi estetyczne wykończenie całej bryły budynku.
Budmat
Jak stworzyć spójny stylistycznie dom?
Zachowanie spójności stylistycznej przy budowie domu pozwala stworzyć harmonijny wygląd budynku. Elementy o podobnym stylu, kolorze i fakturze wzajemnie się uzupełniają, co tworzy atrakcyjny wizualnie efekt. Zamówienie spójnego pokrycia dachowego, rynien, podsufitki i ogrodzenia jest możliwe u tego samego producenta. Szeroka oferta Budmatu pozwala stworzyć kompletny, estetyczny dom.
Budmat
Jaką blachę użyć do wykończenia elewacji?
Surowa, ale solidna. Elewacja z blachy jest synonimem nowoczesności i minimalistycznego stylu w budownictwie. Domy wykończone w ten sposób zwracają uwagę, nierzadko stając się wizytówką właścicieli i projektantów. Nie każda blacha nadaje się jednak do wykończenia określonej elewacji. Zatem – jakiej do jakiego stylu użyć?
Budmat
Na co zwrócić uwagę przy wyborze systemu rynnowego?
Jeżeli chcemy mieć gwarancję prawidłowej oraz efektywnej pracy systemu rynnowego, należy wybrać rynny, rury spustowe i akcesoria pochodzące od jednego, renomowanego producenta. Nie będziemy mieć z tym najmniejszego problemu, ponieważ oferują oni pełne systemy rynnowe, z idealnie pasującymi do siebie elementami.
WIŚNIOWSKI Sp. z o.o. S.K.A.
Na jaką bramę garażową postawić w 2024 roku?
Wybór bramy garażowej dla swojej inwestycji wymaga przemyślenia wielu istotnych kwestii. Budując dom, zdajemy sobie przecież sprawę, że będziemy potrzebować bezpiecznej przestrzeni nie tylko dla domowników, ale i samochodu, a często również innych pojazdów, sprzętu ogrodniczego czy narzędzi. Aby zabezpieczyć garaż przed stratami ciepła, niekorzystnym działaniem trudnych warunków atmosferycznych i wizytami nieproszonych gości potrzebna będzie odpowiednia brama garażowa. Jaka? W 2024 roku eksperci polecają następujące rozwiązania.
ANWIS Sp. z o.o.
Jakie osłony zewnętrzne wybrać do dużych przeszkleń i na taras?
Biorąc pod uwagę rosnącą popularność dużych przeszkleń, do ich przesłonięcia polecamy m. in. żaluzje fasadowe.
ROCKWOOL
Jakie produkty z wełny mineralnej najlepiej wykorzystać do ocieplenia budynku?
Rosnące ceny energii skłaniają inwestorów do poszukiwania technologii oraz materiałów pozwalających na ograniczenie jej zużycia. Aby obniżyć koszty ponoszone z tytułu ogrzewania budynku, należy zainwestować w jego ocieplenie. Dobrze wykonana izolacja budynku zapewnia nie tylko odpowiedni komfort cieplny jego użytkownikom, ale również nadaje ostateczny efekt wizualny, dzięki trwałej i estetycznej fasadzie.
DMD Producent stolarki okiennej i drzwiowej
Jak okna wielkoformatowe redefiniują przestrzeń i wpływają na zrównoważony rozwój?
Okna wielkoformatowe stanowią rewolucyjny punkt zwrotny w dziedzinie architektury współczesnej, ponieważ przekraczają granice tradycyjnego podejścia do projektowania przestrzeni mieszkalnych i komercyjnych.
Fakro
Moskitiery do okien dachowych - ochrona przed komarami i innymi owadami
Moskitiera na okno dachowe to praktyczne rozwiązanie, które pozwala zabezpieczyć wnętrze przed owadami, nie ograniczając przy tym dostępu światła i świeżego powietrza. Zwykle jest wykonana z delikatnej, ale wytrzymałej siatki, którą mocuje się bezpośrednio na ramie okna dachowego lub w jego bliskim otoczeniu.
DRUTEX S.A.
Czy okna ze szprosami są droższe? Jakie są ich rodzaje?
Wybór okna nie kończy się na decyzji dotyczącej materiału czy rodzaju otwierania. Kluczowym elementem, który może diametralnie zmienić wygląd fasady oraz wnętrza domu, są szprosy. Dostępne w różnych szerokościach i kolorach, pozwalają na indywidualne dostosowanie okien do stylistyki budynku i wnętrz.
EKO-OKNA S.A.
Segmentowe bramy garażowe - klucz do efektywności energetycznej w domach pasywnych
W obliczu wzrastających cen energii, tradycyjne segmentowe bramy garażowe z 40 mm panelami już nie wystarczają. Dzisiejsze wymagania energetyczne, zwłaszcza w kontekście rosnącej popularności domów pasywnych, wyznaczają nowe standardy dla branży.