Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Kiedy wymienić dach - radzi firma Budmax-Metal
Często zastanawiając się nad zmianą dachu, nie jesteśmy do końca przekonani o celowości tak poważnego remontu budynku. By ułatwić sobie podjęcie tej decyzji warto odpowiedzieć na kilka pytań, najważniejsze z nich dotyczą bezpieczeństwa.

Para na oknach - jak się jej pozbyć?
Z pewnością wielu z Was zdarzyło się zaobserwować zjawisko skraplania się pary wodnej na szybach okien, nie jest to powód do zmartwień! Pojawianie się pary wodnej na szybach lub styku listwy przyszybowej jest zjawiskiem naturalnym i często występującym. Tego typu zjawisko może świadczyć o tym ze okna mają bardzo dobre parametry termiczne, a dlaczego?

Jak walczyć z grzybami na powierzchniach betonowych i murowanych? - poleca firma Anser
Przede wszystkim należy dokładnie zbadać miejsce zaatakowane przez pleśń. Sprawdź czy nie ma jej pod tynkiem, jeżeli jest, to skuj tynk w miejscu występowania pleśni oraz w promieniu 0,5 m2 wokół tego obszaru. Pleśń usuwa się szpachelką lub twardą szczotką, następnie maluje się lub spryskuje preparatem grzybobójczym MYCOL firmy ANSER.

Dom 2014-2017-2021 - nowe zasady przybliża firma Climowool
W związku z dyrektywą unijną 2010/31/UE, która ma na celu mniejszenie zużycia energii przez państwa członkowskie UE, od 2014 roku zmienia się polskie prawo budowlane. Zmiany doprowadzą do tego, że w 2021 roku budowa domów niemal energetycznie samowystarczalnych będzie konieczna. W związku z wprowadzeniem ww. zmian firma Climowool przygotowała dla Ciebie miniinformator zawierający nowe standardy oszczędności energii oraz wykaz regulacji, programów i ofert im towarzyszących.

Jakie powinny być drzwi zewnętrzne? - radzi Drewdar
Produkowane dziś drzwi składają się z kilku warstw: izolacyjnej, usztywniającej, pokryciowej. Tylko ościeżnice i ramy skrzydeł drzwiowych robi się z drewna, litego lub klejonego warstwowo. Użycie drewna klejonego zapewnia wysoką wytrzymałość na odkształcenia.

Czy warto zautomatyzować bramę garażową?
Wydawać by się mogło, że każda brama garażowa powinna być automatyczna. Komfort oraz wygoda użytkowania to najważniejsze zalety takiego rozwiązania.

Ocieplanie pomieszczeń od wewnątrz w technologii StoTherm
Nakłady energetyczne na ogrzewanie i klimatyzację wnętrz są niezwykle wysokie. Około 80 % całkowitego zużycia stanowią potrzeby prywatnych gospodarstw domowych. Blisko 30 % ciepła ulatnia się przez nieocieplone ściany.

Dach: o czym warto pomyśleć przed zimą
W ciągu całego roku, ale zwłaszcza przed sezonem zimowym, warto przyglądać się, regularnie sprawdzać i konserwować wszystkie elementy dachu. W pierwszej kolejności powinniśmy zwracać uwagę na miejsca szczególnie narażone na działanie warunków atmosferycznych.

Efektywne rozwiązania Paroc w ocieplaniu ścian
Ograniczenie strat ciepła to nadrzędny problem, zarówno przy budowie nowych budynków jak i renowacji starych. Właściwie dobrane i zamontowane systemy ocieplania ścian nie tylko zwiększają efektywność energetyczną budynków, ale również zapewniają zdrowe, bezpieczne i komfortowe środowisko mieszkalne.

Jakie okna i drzwi wybrać do domu bez barier?
Gdy budujemy dom, powinniśmy zastanowić się nad tym, jak będzie się w nim żyło za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. By w przyszłości uniknąć kosztownej przebudowy, warto od początku zapewnić sobie wygodne korzystanie z okien i drzwi.

Elewacje - poradnik kolorystyczny. Kolor pomarańczowy
Pomarańczowy, podobnie jak czerwony i żółty, należy do kolorów ziemi i tradycyjnie kojarzony jest z takimi materiałami jak cegła czy glina. Kolor ten, jako właściwy dla wielu przebarwiających się na jesieni liści drzew, jest bezpośrednio kojarzony z jesienią.

Ile kosztuje dom energooszczędny?
Koszt budowy domu energooszczędnego może być tylko 5 proc. wyższy niż budynku tradycyjnego. Dziś szacuje się, że wynosi on średnio 3300 zł/m2.

Krycie blachodachówką - na co zwrócić uwagę
Dach przeznaczony do pokrycia blachodachówką powinien mieć spadek nie mniejszy niż 14°.

Dach płaski - jak skutecznie izolować?
Dachy płaskie, kiedyś często stosowane w budownictwie, powodowały jednak ograniczenia w zakresie skutecznej izolacji. Dzisiaj, dzięki nowoczesnym technologiom i materiałom, wracają do łask również w Polsce, a stosowane rozwiązania pozwalają wyeliminować mostki cieplne. O czym koniecznie pamiętać, izolując dach płaski?