Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Sto Sp. z o.o.
Powłoki wewnętrzne Sto - sprawdzony sposób na dekorację wnętrz
Za pomocą sprawdzonych tynków wewnętrznych Sto w każdym wnętrzu można stworzyć odpowiednie rozwiązanie - przekonujące wizualnie, pewne technicznie a przede wszystkim trwałe.
Nicewicz Zakład Stolarski
Wilgotność drewna i punkt rosy - praktyczne porady
W pomieszczeniu zamkniętym panują warunki klimatyczne inne niż na zewnątrz, drewno przeznaczone do prac stolarskich powinno zależnie od przeznaczenia osiągnąć określony poziom wilgotności.
Drewdar
Czyszczenie obudów z kamienia naturalnego
Wszystkie rodzaje marmurów oraz inne kamienie naturalne są wrażliwe na kwasy, to znaczy na środki z zawartością takich substancji jak ocet, sok cytrynowy itp. Jeżeli więc użyjemy środków czystości zawierających takie substancje, to narażamy kamień i niszczymy politurę.
VELUX Polska Sp. z o.o.
Idealny pokój do nauki - dobrze doświetlony i pełen świeżego powietrza
Dostęp do światła dziennego i świeżego powietrza wpływa na koncentrację i efektywność uczenia się. Ważna jest również dobra izolacja akustyczna czy odpowiednia kolorystyka. Jak stworzyć przyjazne wnętrze do nauki i rozwoju dziecka? - radzi Monika Kupska-Kupis, architekt VELUX Polska.
ZAMBELLI Fertigungs GmbH & Co.KG
Instalacja panelu ochronnego przed liśćmi z blachy perforowanej Gutter Stark®
Instrukcja montażu panelu ochrony przed liśćmi w rynnach odwadniających dach.
Gerda
Prawidłowa eksploatacja drzwi zewnętrznych
Drzwi przeznaczone do montażu w ścianach zewnętrznych budynków, narażonych na działania zewnętrznych warunków klimatycznych tj. temperatury, słońca, wody opadowej i wiatru. Zadaniem takich drzwi jest odizolowanie od niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz zapewnienie bezpieczeństwa osób tam przebywających a także ich mienia.
PFLEIDERER Polska sp. z o.o.
mfp® - sposób na remont starej podłogi z desek
Położenie nowej podłogi w nowym budynku nie jest w zasadzie większym wyzwaniem ani praktycznym, ani tym bardziej teoretycznym. Nieco inaczej sprawa się ma, jeśli chcemy zaadaptować lub wyremontować stary obiekt z podłogami z desek na drewnianych stropach. Do takiego remontu przydadzą się płyty mfp® w wersji pióro-wpust.
AERECO WENTYLACJA
Dlaczego należy poprawnie wentylować pomieszczenia?
Powietrze znajdujące się wewnątrz pomieszczenia ulega zanieczyszczeniu i zawilgoceniu pod wpływem zachodzących procesów, takich jak: oddychanie, gotowanie, suszenie, pranie, kąpiel.
ZAKŁADY CHEMICZNE „ANSER” Sp. z o.o.
Jak sobie radzić z wilgocią?
Łuszczenie się farby, odpadanie płytek, tynku, pleśń, grzyby, ślady soli - to, niektóre objawy kłopotów z wilgocią w domu. Jeśli poznamy i usuniemy ich źródła, możemy skutecznie osuszyć dom.
Paroc
Jak samodzielnie zaizolować dach tak, aby było to efektywne i opłacalne?
Odpowiednio izolowany dach budynku pomoże Ci opłacić rachunki za energię. Ograniczenie strat ciepła jest wyzwaniem, ale i koniecznością, w świetle nowych, energooszczędnych norm. Jak im sprostać radzą eksperci firmy Paroc.
Vetrex
Poznajemy parametry okien - właściwości związane z oszkleniem
Parametry dotyczące izolacji termicznej okien, to jeden z najważniejszych kryteriów, na podstawie którego inwestorzy podejmują decyzję o zakupie konkretnego rozwiązania. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż o właściwościach energooszczędnych stolarki decydują nie tylko współczynniki przenikania ciepła (Uw, Ug, Uf), ale również parametry opisujące właściwości szklenia, takie jak współczynnik całkowitej przepuszczalności energii słonecznej g(gn) i przepuszczalności światła Lt, na które to coraz częściej zwracają uwagę nabywcy.
Helios
Jakie są zalety zastosowania zewnętrznych rolet refleksyjnych typu screen do dużych szklanych powierzchni?
Maciej Dembski dyrektor firmy Helios radzi: Podstawowym problemem dużych powierzchni szklanych jest ich skłonność do nagrzewania się, a co za tym idzie zwiększenia temperatury w pomieszczeniach budynków oraz kosztów związanych z ich wentylacją. Głównym zadaniem rolet refleksyjnych typu screen jest ochrona przed bezpośrednim promieniowaniem słonecznym i nagrzewaniem nie tylko powierzchni szyby, ale i całej fasady budynku.
VELUX Polska Sp. z o.o.
Zdrowe mieszkanie - moda, intuicja czy świadomy wybór Polaków?
O budownictwie zrównoważonym mówi się ostatnio wiele, chociaż aspekt dotyczący wpływu budynku na zdrowie ludzi ustępuje miejsca energooszczędności czy ochronie środowiska. Tymczasem, jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez PBS na zlecenie VELUX, Polacy dostrzegają braki związane z klimatem wewnętrznym w swoich mieszkaniach i zwracają na to uwagę przy zakupie nowej nieruchomości.
Konbet Poznań
Co przemawia za wyborem stropu panelowego?
Konrad Rószczka Koordynator realizacji projektów KONBET POZNAŃ radzi: Stropy panelowe to odpowiedź na coraz wyraźniejsze zapotrzebowanie rynku na produkty prefabrykowane minimalizujące czas budowy. Przenoszenie znacznych obciążeń przez elementy tego typu stropu, przy niewielkim własnym ciężarze oraz osiąganie dużej nośności sprawia, że może być montowany w każdym rodzaju budynków.
Arbet
Jaka jest optymalna grubość styropianu dla racjonalnie oszczędnego domu?
Dział Techniczny FS ARBET radzi: Jest bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Określenie "racjonalnie oszczędny" jest dość obszerne, bowiem racjonalność dla każdego może oznaczać inny przedział opłacalności. Grubość warstwy izolacyjnej, jaką zostanie ocieplony dom, zależy od różnych czynników.