Dlaczego warto wybudować prefabrykowany drewniany dom w szkielecie?

Wykorzystywanie drewna jako surowca do budowy konstrukcji jest jedną z najstarszych metod, a stosowanie obecnie dostępnych nowoczesnych technologii jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem kosztowym. W dzisiejszych czasach budownictwo ma coraz bardziej rygorystyczne wymagania i normy dotyczące ochrony środowiska, a także wywiera ogromną presję ekonomiczną.

Dlaczego warto wybudować prefabrykowany drewniany dom w szkielecie?
HANTVERKARPOOLEN Konstrukcje drewniane, domy szkieletowe
Dane kontaktowe:
46 837 20 12
Kocierzew Południowy 104A 99-414 Kocierzew Południowy
Zobacz firmę w innym dziale: Meble pokojowe

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Wobec tego nie dziwi fakt, że system produkcji konstrukcji drewnianych przy użyciu płytki kolczastej cieszy się coraz większym zainteresowaniem i popularnością oraz zdecydowanie wygrywa w sektorach uprzemysłowionych. Dziś bardziej niż kiedykolwiek konstruktorzy i architekci są bardziej świadomi korzyści jakie przynosi zwiększające się wykorzystywanie konstrukcji drewnianych. Drewno używane jest coraz częściej jako element konstrukcyjny i wykończeniowy. Projektowanie konstrukcji z drewna, zarówno ścian zewnętrznych i wewnętrznych oraz prefabrykowanych wiązarów dachowych znajduje coraz szersze grono odbiorców i bardzo szeroki zakres zastosowań: budowa domów, przedszkoli, szkół, kościołów, budynków biurowych i kulturalnych, dzielnic handlowych, hal sportowych, przemysłowych i rolniczych, itp. Elastyczność modułowej konstrukcji z lekkiego drewnianego szkieletu, zarówno nośnych ścian jak i ścianek działowych, a także wiązarów dachowych jest szczególnie przydatne do budowy wielofunkcyjnych sal, nie tylko z powodu ich cech przystosowawczych. Drewno jest materiałem o wysokiej wydajności, jest łatwym materiałem budowlanym z doskonałymi właściwościami izolacji termicznej i akustycznej.

Konstrukcja ram drewnianych charakteryzuje się następującymi cechami:

1. drewno można łączyć z innymi materiałami w celu uzyskania optymalnej stabilności konstrukcji;
2. wyjątkowa izolacja termiczna - wykonane budynki mogą być klasyfikowane jako domy pasywne;
3. znakomita izolacja akustyczna;
4. "ZIELONY BUDYNEK"- stwarzający człowiekowi środowisko zdrowego trybu życia.

Ponadto elastyczność konstruktywna systemu daje więcej wolności w aranżacji przestrzeni z możliwością wprowadzania zmian w każdym momencie. Ze względu na właściwości izolacyjne i akustyczne drewna ściany są cieńsze w stosunku do ścian ceglanych lub podobnych przy zachowaniu tych samych parametrów, zapewniając przy tym nawet do 10% użytkowego miejsca. Korzystanie z elementów prefabrykowanych (panele ścienne, podłogi, wiązary dachowe) znacznie przyspiesza realizację budowy, przynosząc korzyści zarówno dla Beneficjenta jak i Wykonawcy. W zależności od potrzeb na lekkich konstrukcjach drewnianych łatwo dokonywać zmian i przeróbek, jednakowoż na zewnątrz i wewnątrz budynku. Technologia prefabrykowanych wiązarów dachowych umożliwia zmiany i przekształcenia na strychu poprzez dodanie poziomu - dach mansardowy lub attykowy - w celu stworzenia użytkowego poddasza lub przechowalni, albo poprzez rozbudowę domu. Sposoby te są proste, praktyczne i bardzo ekonomiczne. Konstruktorzy, architekci i producenci obecnie korzystają z nowoczesnych technologii. Dobrze obeznany doradca może pomóc w wyborze najbardziej optymalnych rozwiązań technicznych na rzecz Beneficjenta.

źródło i zdjęcia: HANTVERKARPOOLEN

Pozostałe publikacje HANTVERKARPOOLEN