Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
MS więcej niż OKNA
Jak dobrać kolor okien do koloru elewacji?
Projektując budynki mieszkalne czy użytkowe można osiągnąć bardzo ciekawy efekt umiejętnie dobierając kolory stolarki i elewacji. Jakimi zasadami najlepiej kierować się przy takim doborze?
BUDVAR Centrum
Budvar: Wybieramy okna na lata - na co powinniśmy zwrócić uwagę przy ich zakupie
Planując wymianę okien lub ich zakup do nowego domu często nie mamy dostatecznej wiedzy jaki rodzaj okien powinniśmy wybrać i na jakie parametry powinniśmy zwrócić uwagę.
Paroc
PAROC - przytulne poddasze: jak fachowo zaizolować dach skośny?
Choć amatorów poddaszy nie brakuje, z ich adaptacją na pomieszczenia użytkowe wiążą się pewne problemy. Źle zaizolowane poddasza mocno się wychładzają zimą i nadmiernie nagrzewają latem, są też narażone na zbyt dużą wilgotność i hałas. Wszystkim tym problemom można jednak zaradzić przez zastosowanie odpowiedniej izolacji.
Brevis
Jak nawiewniki współpracują z innymi urządzeniami energooszczędnymi? - radzi BREVIS
Wietrzenie przez otwieranie okien lub mikrowentylację istotnie zakłóca pracę zaworów termostatycznych umiejscowionych zwykle na grzejnikach pod oknami. Dzieje się tak dlatego, że powietrze wlatuje wtedy do pomieszczenia nisko w bezpośrednim sąsiedztwie zaworów. Strumienie zimnego zewnętrznego powietrza omywając głowicę zaworu sprawiają, że "czuje" on temperaturę zewnętrzną zamiast tej wewnątrz pomieszczenia.
Termo Organika
Majowy weekend z pędzlem, ołówkiem i kalkulatorem w dłoni
W tym roku majówka będzie krótka, dlatego wielu z nas zamiast wyjechać za miasto na zieloną trawkę, wykorzysta intensywnie trzy wolne dni, aby dokonać zmian w swoich domach i mieszkaniach. Pracusie na ogół skoncentrują się na gruntownych porządkach lub niewielkim remoncie, jednak będą też tacy, którzy weekend spożytkują na rozpoczęcie lub chociaż profesjonalne zaplanowanie większych robót remontowo-budowlanych.
Czy w domu energooszczędnym warto montować okna nieotwierane?
Na stałym szkleniu, czyli właśnie oknach nieotwieranych, można zaoszczędzić budując dom. Jednak brak funkcji otwierania okien ma taki skutek, że pojawia się konieczność mechanicznego zapewnienia dopływu powietrza do pomieszczeń.
George
Pielęgnacja stolarki drewnianej
Nowoczesne okna drewniane są ekologiczne, komfortowe w użytkowaniu. Charakteryzują się niebywałą trwałością i wysokimi właściwościami termicznymi. Musimy jednak o nie dbać i okresowo pielęgnować.
Exte
Jakie rozwiązanie roletowe można zastosować przy HS-ach?
Pytanie czytelnika portalu informatorbudownictwa.pl: Buduję dom z myślą o oszczędzaniu energii. Architekt zaproponował nam między innymi duże okna na południowej elewacji i wybraliśmy tak zwane HS-y. Super rozwiązanie. Wszystkie okna zabudowane będą w warstwie ocieplenia ściany zewnętrznej wraz z roletami "nadstawnymi", jak nazwał je dostawca okien, w wersji otynkowanej z zewnątrz i od strony mieszkania. Dodał niestety, że na HS-ach takie rolety będą od strony mieszkania niezatynkowane. Jaki rozwiązanie tu można zastosować?
BRUK-BET
Jak minimalizować straty ciepła na ścianach?
Do niedawna ciepły dom był luksusem, na który mogli sobie pozwolić jedynie wybrańcy. Teraz, za sprawą dostępności wysokiej jakości materiałów budowlanych i izolacyjnych nowej generacji, luksus ten jest dla każdego budującego dom na wyciągnięcie ręki. Co więcej, zaostrzające się przepisy dotyczące energooszczędności polskiego budownictwa sprawiają, że "ciepły dom" przestaje być wyborem, a staje się koniecznością.
Paroc
Ekspert PAROC radzi: Gdzie stosować płytę lamelową PAROC CGL 20CY
Adam Buszko, szef wsparcia sprzedaży PAROC radzi.
Arbet
Dom oszczędny - jak go ocieplać?
Dom oszczędny, energooszczędny lub pasywny – o takich domach mówi się, myśląc o pomniejszeniu kosztów użytkowania. Inwestorzy zakładają, że wznosząc swój nowy dom, mogą liczyć na oszczędności, często nie precyzując swoich oczekiwań wobec przyszłej racjonalności.
ROCKWOOL
Skalna wełna - sprzymierzeniec inwestora
Tomasz Kwiatkowski, Doradca Techniczny ROCKWOOL Polska radzi.
UCIECHOWSKI
Dlaczego suche ściany z keramzytobetonu?
Andrzej Dobrowolski, Kierownik Produktu KERAMZYT Weber Leca® radzi.