Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Knauf Sp. z o.o.
Dlaczego wybieramy system ociepleń od jednego producenta?
System izolacji cieplnej ścian zewnętrznych to istotny element budynku, zarówno wznoszonego od podstaw, jak i poddawanego termomodernizacji. Prawidłowo dobrany i wykonany pozwala bowiem obniżyć koszty ogrzewania czy chłodzenia budynku nawet o 50%. Ma też podstawowe znaczenie dla trwałości i estetyki elewacji.
HÖRMANN POLSKA Sp. z o.o.
Jakie drzwi polecane są do domów energooszczędnych?
Izolacyjność cieplna drzwi zewnętrznych w domu energooszczędnym w standardzie NF40 nie może być gorsza niż 1,3 W/(m2K). W 2021 r. tyle wynosił będzie dopuszczalny współczynnik przenikania ciepła dla drzwi wejściowych w każdym budynku. Większość drzwi fi rmy Hörmann nie tylko od dawna spełnia te warunki, ale nawet znacznie je przewyższa.
Okpol
Okpol: Wiosenne pogotowie okienne – na co zwrócić uwagę podczas pozimowego przeglądu okien dachowych?
Wczesna wiosna to doskonały moment na sprawdzenie stanu okien – zwłaszcza, że w tym roku zima mocno dała się we znaki. Pamiętajmy bowiem, że stolarka okienna, zwłaszcza ta dachowa, to element budynku szczególnie narażony na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych, wahania temperatury czy uszkodzenia mechaniczne, a to już tylko krok od niechcianej korozji czy ubytków w szczelności okna. Niech więc wiosenne porządki staną się pretekstem, by zwrócić uwagę na szczegóły, które co dzień pozostają dla nas niewidoczne.
Knauf Sp. z o.o.
Knauf: Gdzie stosować tynki mozaikowe?
Tynki mozaikowe to starannie dobrane kompozycje wysokiej jakości kolorowych kruszyw w połączeniu z żywicą silikonowo-akrylową. Tynki mozaikowe nadają elewacji wytrzymały, efektowny i ozdobny charakter. Mogą być też stosowane wewnątrz pomieszczeń.
Knauf Sp. z o.o.
Dlaczego warto ocieplić dom?
Wybierając docieplenie na lata, warto kalkulować nie tylko koszt jego zakupu, ale też wszystkie korzyści i zyski, jakie przyniesie ono przez kilkadziesiąt lat eksploatacji budynku.
KRISHOME
Jak dbać o dobre okna w 4 prostych krokach?
W ostatnich trzech częściach naszego poradnika szczegółowo opisaliśmy, jak znaleźć dobre okna z PVC i na co zwrócić uwagę przy wyborze profili, okuć i przeszkleń. Mając najlepszej jakości okna warto zadbać o nie tak, by jak najdłużej cieszyć się ich niezawodną pracą i pięknym wyglądem. Nie jest to trudne, warto jednak regularnie stosować się do kilku prostych zasad. Poniżej podpowiadamy, jak prawidłowo czyścić i konserwować wszystkie elementy okien z PVC.
Saappur
Saappur: Jak zrobić izotermę?
Dobrym i sprawdzonym sposobem dostosowania nadwozia kontenerowego do przewozu produktów wrażliwych na temperaturę jest izolacja kontenera natryskową pianką poliuretanową.
Schüco International Polska
Okna antywłamaniowe - fakty i mity
Jeśli w domu chcemy czuć się naprawdę bezpiecznie i komfortowo, warto przed zakupem okien i drzwi zwrócić szczególną uwagę na ich właściwości antywłamaniowe. Jak zatem wybrać stolarkę, która pozwoli spać nam spokojnie?
ROCKWOOL
Sezon grzewczy w pełni - jak zabezpieczyć dom przed pożarem?
Przed zimnem najlepiej skryć się w domowym zaciszu. Sezon zimowy to czas, gdy urządzenia grzewcze pracują na pełnych obrotach. To także czas wzmożonego ryzyka powstania pożaru w domu. Według statystyk w roku 2015 w domach jednorodzinnych miało miejsce 12 816 pożarów. Dużej części z nich dałoby się uniknąć, gdyby właściciele przestrzegali podstawowych zasad bezpieczeństwa.
ROCKWOOL
Czy kompleksowa termomodernizacja może być remedium na SMOG w Polsce?
To, że problem smogu w Polsce jest szczególnie dotkliwy zimą to nie jest przypadek. W Polsce jest 5 mln budynków jednorodzinnych, z czego 70% jest nieocieplona lub słabo ocieplona, a większość z nich ogrzewana jest przestarzałymi piecami, w których można spalać wszystko, nie tylko odpady węglowe, ale nawet zwykłe śmieci. Systemowa termomodernizacja domów jednorodzinnych zmniejszyłaby ilość generowanych przez nie szkodliwych substancji o ponad 60%.
Termo Organika
Oszczędź jeszcze tej zimy na ogrzewaniu domu
Tegoroczne mrozy pochłaniają wysokie kwoty na ogrzanie naszych domów, szczególnie tych niedostatecznie ocieplonych. Najlepszym sposobem, by ograniczyć ten wydatek jest termomodernizacja budynku, na którą należy poczekać do rozpoczęcia sezonu remontowo-budowlanego z dodatnimi temperaturami na zewnątrz. Czy można zrobić coś jeszcze w tym sezonie grzewczym? Oczywiście, wystarczy wprowadzić w życie nieskomplikowane, ale skuteczne metody, polegające na niwelowaniu niewłaściwych przyzwyczajeń domowników, które z pewnością ograniczą wydatki na ogrzewanie.
Okpol
Okpol: Niezwykły klimat poddasza, czyli kilka słów o całkiem niebanalnym wnętrzu
Nieustawne, nie zawsze dobrze doświetlone i te wszechobecne skosy, które w znacznym stopniu ograniczają możliwości aranżacyjne - jeszcze do niedawna poddasze pełniło w wielu domach funkcję magazynu na zapomniane i niepotrzebne przedmioty. Dziś, dzięki zupełnie nowemu spojrzeniu na tę część domu, a zwłaszcza nowoczesnemu podejściu do projektowania, strych użytkowy to jedna z najbardziej atrakcyjnych lokacji na urządzenie sypialni czy domowej strefy SPA. Gotowi na wypoczynek pod gwiazdami?
BRUK-BET
O czym należy pamiętać przy budowie ścian jednowarstwowych?
Ściany jednowarstwowe zaleca się murować z materiałów o wysokiej dokładności wymiarowej, takich jak bloczki z betonu komórkowego w klasie TLMB. Tolerancja dla długości i szerokości wynosi dla nich ± 1,5 mm, a dla wysokości ± 1 mm.