PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Ogniwa fotowoltaiczne

Dom bez rachunków z OZE. Pomyśl o tym zawczasu

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Stabilna cena rozwiązań opartych na odnawialnych źródłach energii (OZE) przez cały okres budowy a do tego kompleksowa usługa doradczo-projektowa - to specjalna oferta przeznaczona dla osób, które budują dom lub przymierzają się do jego budowy. Oferta o tyle warta uwagi, że w obecnych czasach ceny zmieniają się niezwykle dynamicznie i to zawsze na niekorzyść inwestora.

OZE - ekologia i wolność energetyczna

Odnawialne źródła energii, ze względu na zagrożenia ekologiczne, zmiany w prawodawstwie oraz niestabilność cen energii pozyskiwanej ze źródeł konwencjonalnych, są dla nowo budowanych domów jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Wśród dostępnych technologii  najczęściej stosowane obecnie są instalacje PV oraz pompy ciepła. Dla środowiska to rozwiązania optymalne, ale także sam inwestor wyciąga z nich szereg korzyści zdrowotnych i ekonomicznych.

Łącząc pompę ciepła z instalacją fotowoltaiczną zmniejszymy koszty ogrzewania i energii, a nasz dom będzie zeroemisyjny
Łącząc pompę ciepła z instalacją fotowoltaiczną zmniejszymy koszty ogrzewania i energii, a nasz dom będzie zeroemisyjny

Pompy ciepła pozwalają na ogrzanie domu oraz ciepłej wody użytkowej. Z kolei panele fotowoltaiczne wykorzystywane są do produkcji energii elektrycznej zasilającej domowy sprzęt, a także jako źródło energii w przydomowych stacjach ładowania coraz bardziej popularnych samochodów elektrycznych. Nadwyżka energii z fotowoltaiki wyprodukowana w dzień, zwłaszcza w słonecznych miesiącach, nadal najczęściej przekazywana jest do sieci, z której można potem odebrać jest 80% przesyłu.

Coraz więcej gospodarstw domowych korzysta z magazynów energii, które dają możliwość pełnego wykorzystania kilowatogodzin wytworzonych w instalacji słonecznej. Możliwe jest także połączenie pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną, dzięki czemu zmniejszymy koszty ogrzewania i energii, a nasz dom będzie zeroemisyjny.

Możliwości wykorzystania OZE w gospodarstwach domowych jest naprawdę wiele. Warto przewidzieć je już na etapie projektu, dzięki czemu unikniemy dodatkowych kosztów i przyśpieszymy cały proces. Przykładowo, planując montaż pompy ciepła możemy zrezygnować z komina oraz dodatkowego pomieszczenia przeznaczonego na kotłownię.

Z kolei nosząc się z zamiarem instalacji fotwoltaiki, możemy zadbać np. o dach posiadający odpowiedni kąt nachylenia czy ustawienie domu, dzięki któremu unikniemy zacienionych miejsc na dachu - to pozwoli zmaksymalizować uzyski z instalacji PV.

Dom gotowy na energię z natury

Zawarcie w projekcie rozwiązań wykorzystujących OZE pozwala na zoptymalizowanie instalacji, co z kolei może skutkować większymi uzyskami energii. Jeśli inwestor przygotuje zawczasu odpowiednią infrastrukturę, ma szansę zminimalizować koszty budowy domowej elektrowni i jednocześnie ułatwi jej przyszły montaż.

Dobrze rozumieją to przedstawiciele firmy Columbus, którzy służą fachowym doradztwem na każdym etapie budowy domu. Co więcej, podpisanie umowy z firmą skutkuje gwarancją ceny – klient nie musi się już obawiać, że cena paneli fotowoltaicznych będzie wyższa, gdy dom będzie już gotowy, nawet, jeśli budowa potrwa kilka lat.

Dobry inwestor przygotowując odpowiednią infrastrukturę, powinien zminimalizować koszty budowy domowej elektrowni, jednocześnie ułatwiając jej przyszły montaż
Dobry inwestor przygotowując odpowiednią infrastrukturę, powinien zminimalizować koszty budowy domowej elektrowni, jednocześnie ułatwiając jej przyszły montaż

Warto przy tym pamiętać, że proces montażu instalacji przebiega dwuetapowo - przed odbiorem budynku następuje montaż infrastruktury bez urządzeń właściwych, które są instalowane już po odbiorze.

Ze względu na wiele zmiennych, czas do odbioru budynku może się wydłużyć. Nie wpłynie to jednak na cenę. Specjaliści z Columbusa zapewniają także, że są w stanie zaoferować najnowszą dostępną w ich ofercie na dzień montażu technologię dla wybranego rozwiązania OZE.

Dobrze kupować w jednym miejscu

Ekspedienci w sklepie, w którym kupujemy regularnie, zwykle dobrze znają nasze potrzeby i upodobania. Podobnie jest w tym przypadku. Usługa, jaką oferuje Columbus, rozpoczyna się już na etapie wsparcia doradczo-projektowego. Firma, realizując swoją ofertę, korzysta ze współpracy z wieloma specjalistami, co pozwala na dobranie najbardziej korzystnego rozwiązania. Tak zaprojektowana instalacja będzie najbardziej wydajna a do tego nie będzie ingerowała w estetykę budynku.

Po podpisaniu umowy, klient może liczyć na wykonanie projektu instalacji najbardziej optymalnego pod kątem zarówno samych zysków, jak i estetyki. Z myślą o jego potrzebach przedstawiona mu zostanie szczegółowa dokumentacja, zawierająca m.in. audyt, kosztorys i wspomniany już projekt. Wygodne dla klienta jest także to, że od początku do końca współpracy będzie się nim opiekował jeden, wyznaczony, wykwalifikowany doradca.

źródło i zdjęcie: COLUMBUS ENERGY

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum