Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Blaty kuchenne

Jak zaaranżować kuchnię w kolorach jesieni?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Gdy myślimy o jesieni, do głowy przychodzą nam takie barwy, jak stonowane beże i brązy, karmelowe odcienie mokrych od deszczu kamieni, a także rdzawe odcienie opadłych na ziemię liści. Wszystkie te kolory znajdziemy wśród dekorów nastroju Country w kolekcji Mood Stories od Pfleiderer. Z ich użyciem można zaprojektować nowoczesną i jednocześnie bardzo przytulną kuchnię.

Jakie jesienne barwy warto wprowadzić do kuchni?

Jesień obfituje w ciepłe, wyraziste barwy. To doskonała baza do stworzenia przytulnej i niezwykle klimatycznej aranżacji wnętrza. Brązy, żółcienie czy czerwienie w rudych tonacjach sprawią, że dom stanie się oazą spokoju, miejscem sprzyjającym wyciszeniu i kontemplacji. Kwintesencję jesiennych barw stanowią dekory z nastroju Country z kolekcji Mood Stories. To znakomity wybór, gdy w grę wchodzi urządzenie domu za miastem – domu weekendowego, który ma być miejscem ucieczki od zgiełku, przestrzenią, w której będziemy ładować swoje wewnętrzne baterie.

Współczesny dom na wsi, urządzony w stylu Country charakteryzuje się przytulnością i prostotą. Dominują w nim przede wszystkim naturalne materiały oraz takie które wiernie odwzorowują naturę – drewno, im bardziej surowe, sękate, tym lepiej. W dodatkach pojawiają się len, wełna, ratan czy wiklina, a beże i brązy, przełamane bielą stanowią kolorystyczną bazę – mówi Maja Mika-Tymoszuk, projektantka z pracowni TuMiHome.

Projektowanie kuchni w kolorach jesieni
W kuchni urządzonej w kolorach jesieni dominować będzie brąz, żółć oraz ciemna czerwień fot. PFLEIDERER Polska sp. z o.o.

To wnętrze spokojne i ciepłe, ale co najważniejsze, przefiltrowane przez współczesną świadomość trendów i dobry smak. W nastroju Country w kolekcji Mood Storires firmy Pfleiderer znajdziemy wiele ciekawych, gotowych kompozycji dekorów ułożonych w sety, które można dowolnie rozwijać i uzupełniać lub potraktować jako gotową bazę. Pozwolą one stworzyć intrygujące wnętrze pełne ciepła – przytulne i kameralne oraz wpisujące się w trend domu za miastem. Wszystkie dekory z kolekcji Mood Stories, w tym również z nastroju Country, dostępne są w salonie Wiór w Białymstoku, który jest punktem Partnerskim, od lat związanym z firmą Pfleiderer.

Jakie materiały warto wprowadzić do kuchni?

W nastroju Country tradycyjne elementy łączą się z inspiracjami nowoczesnymi, a szlachetne i nastrojowe dekory efektownie komponują się z sielskimi akcentami. To kwintesencja współczesnego domu na wsi, który otaczają naturalne materiały – nie tylko w postaci samej przyrody, ale również tego co wewnątrz domu – znajdziemy tu wzory drewna i kamienia o bogatych strukturach, podkreślone rdzawym metalem i mosiądzem. W kolorystyce widać także nawiązania do takich materiałów, jak terakota, klinkier czy skóra. Doskonałym odwzorowaniem tych różnorodnych połączeń jest projekt kuchni oraz mebli do salonu dziennego, które powstały w ramach współpracy firmy Pfleiderer z Punktem Partnerskim Wiór oraz Pracowni Projektowej TuMiHome.

Chciałam pokazać, że materiały, z których jest kuchnia, możemy ze świetnym efektem przełożyć też do salonu. Świadczy to o ich aranżacyjnej wszechstronności, która otwiera pole do kreatywnych rozwiązań dodaje Maja Mika-Tymoszuk.

Dekory PFLEIDERER w kuchni
Dekory z nastroju Country wprowadzają ciepły, przytulny klimat do kuchni fot. PFLEIDERER Polska sp. z o.o.

W obu projektach – mebli kuchennych i dziennych, zastosowano dwa dekory – Flamed Wood (R20351), czyli opalony, szczotkowany dąb o lekko szorstkiej, super matowej powierzchni. Czarne drewno to obecnie jeden z najmodniejszych motywów dekoracyjnych w aranżacji wnętrz. Jego kompanem jest dekor Ceramic Rust (F76026), dostępny na blatach Duropal Compact, charakteryzujących się dyskretną grubością (jedynie 12 mm). To doskonała propozycja do nowoczesnej i eleganckiej kuchni, jako alternatywa dla kamienia naturalnego czy konglomeratu.

Najważniejsze zalety dekorów Mood Stories

Dekory z kolekcji Mood Stories pozwalają stworzyć modne, ponadczasowe wnętrze i zbudować w nim wymarzony nastrój. Niezwykle ważnym elementem kolekcji jest również płyta drewnopochodna, będąca trwałą i funkcjonalną bazą. Dzięki możliwości precyzyjnego cięcia, możemy stosować ją w nawet najbardziej kreatywnych projektach, a wysoka jakość płyty znacząco podnosi estetykę mebli oraz ich funkcjonalność. Płyta drewnopochodna Pfleiderer, jak również cała kolekcja Mood Stories są również ważnym elementem na drodze do ekologicznego stylu życia. Płyta wykonana jest z użyciem materiałów z recyklingu, materiałów poprodukcyjnych takich jak zrębki, zrzyny, trociny oraz surowców drzewnych pozyskanych z certyfikowanych obszarów leśnych, dzięki czemu pozwala troszczyć się o zasoby naturalne, nie ujmując piękna naszym wnętrzom. To wyjątkowa kolekcja wzornicza, pozwalająca uchwycić we wnętrzach idealny nastrój oraz tworzyć piękne i trwałe meble na lata.

źródło i zdjęcia:  PFLEIDERER Polska sp. z o.o.

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze listopad 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA