Na rynku dostępnych jest tak wiele grzejników, że trudno zdecydować się na konkretny model. Przed zakupem zawsze warto zwracać uwagę na posiadane certyfikaty oraz materiał, z którego grzejnik został wykonany. Wszystkie elementy składają się na ostateczną jakość, trwałość i niezawodność produktu.
Grzejnik pionowy - najważniejsze informacje
Bardzo popularne ostatnio stały się grzejniki pionowe. Oprócz swojej funkcji dekoracyjnej, są też niezastąpione w przypadku ograniczonej przestrzeni czy niestandardowych projektów wnętrz. Ponadczasowy design sprawia, że bez problemu można dostosować je do każdego rodzaju pomieszczenia i stylu wykończenia. Grzejniki pionowe są przykładem na to, że świadomość ekologiczna i dbanie o środowisko, mogą iść w parze z wydajnością i praktycznym zastosowaniem. Bardzo dobrze współpracują z ekologicznymi źródłami ogrzewania - panelami fotowoltaicznymi oraz pompami ciepła. Oferowane przez DIAMOND grzejniki pionowe zbudowane są z gładkiej płyty czołowej oraz dwóch płyt profilowanych, bez części konwekcyjnej. Wyprodukowane zostały z wysokogatunkowej blachy stalowej, walcowanej na zimno.
Grzejnik panelowy - najważniejsze informacje
Grzejniki panelowe dostępne w ofercie DIAMOND wykonane zostały z wysokogatunkowej, prasowanej na zimno blachy. Wyróżniają się wysoką wydajnością oraz trwałością, można je stosować zarówno w zamkniętych, jak i otwartych układach jedno- i dwururowych C.O. Produkowane są w zakładach, które spełniają najwyższe standardy wykonania i energooszczędności oraz posiadają certyfikaty ISO.
Grzejnik tradycyjny - najważniejsze informacje
Grzejniki tradycyjne nie muszą być montowane w odgórnie wyznaczonym miejscu. Kompatybilność ze specjalnym stojakiem pozwala na przymocowanie ich np. do podłogi. Wykonany z metalu stojak dodatkowo zapewnia poprawia stabilizację grzejnika, niwelując ryzyka przewrócenia się sprzętu. Aby poprawić sprawność grzejników tradycyjnych, warto wyposażyć je w termostatyczne zawory.
źródło i zdjęcia: DIAMOND