Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Stelaże do przyborów sanitarnych, syfony, wpusty

Jak dobrać stelaż, misę WC i przyciski do zabudowy podtynkowej w łazience?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Do wyglądu łazienki, choć jest ona pomieszczeniem najbardziej intymnym, przykładamy zazwyczaj szczególną wagę. To jak się prezentuje, w pewien sposób definiuje styl całego mieszkania, a nawet styl życia jego lokatorów. Dlatego tak ważne są rozwiązania - techniczne, higieniczne i estetyczne – które w niej zastosujemy. Dotyczy to w równym stopniu mebli, jak i urządzeń sanitarnych, takich jak toaleta.

Jak wybrać stelaż do łazienki?

Dokonując wyboru stelaża, musimy wziąć pod uwagę m.in. wielkość łazienki. I tak na przykład w małych pomieszczeniach, w których liczy się każdy centymetr przestrzeni, idealnie sprawdzi się stelaż Sigma z wąską spłuczką o szerokości 8 cm, montowany w zabudowie lekkiej w systemie Duofix. Mając do dyspozycji większą powierzchnię łazienki, możemy postawić na stelaż z nieco większą spłuczką, której szerokość wynosi 12 cm.

Wybierając zestaw podtynkowy należy zwrócić uwagę m.in. na to, czy elementy montażowe umożliwiają rozbudowę stelażu o kolejne funkcje, np. jeśli doprowadziliśmy przyłącze elektryczne: moduł Duofresh do oszczyszczania powietrza z nieprzyjemnych zapachów lub – toaletę myjącą. Oczywiście, duże znaczenie mają renoma producenta i opinie użytkowników, bowiem niska jakość produktu może oznaczać awarię, a jej naprawa, może się wiązać z kłopotliwym i kosztownym kuciem.

Stelaż Sigma z oferty Geberit
Stelaż Sigma z oferty Geberit

Istotne jest również, aby zarówno stelaże, jak i ceramikę łazienkową wybierać z katalogów jednego producenta. Będzie to gwarancją dobrego dopasowania wszystkich składowych naszej wymarzonej łazienki. Doskonale dopasowane elementy systemów instalacyjnych znajdziemy m.in. w systemie Geberit GIS, który pozwalana na opracowanie zindywidualizowanych i ekonomicznych rozwiązań na potrzeby każdego projektu budowlanego, bez względu na to, czy został stworzony dla nowego budynku czy przebudowywanej łazienki.

Przyciski uruchamiające Geberit do toalet - sprawdź całą ofertę

Dzięki systemowi nośnemu Geberit GIS elementy montażowe i systemowe przekształcają się w zaledwie kilku krokach w kompletne ściany sanitarne, Niewymagająca narzędzi technologia łączenia systemu nośnego powoduje, że może on być montowany samodzielnie przez jedną osobę.

Wybierając stelaż postaw na jednego producenta

Jak już wspomnieliśmy, projektując łazienkę warto oprzeć się na ofercie jednego producenta. Ze stelażem firmy Geberit doskonale sprawdzi się miska WC z serii Geberit iCon, zdobywczyni nagrody "Plus X Award" za innowacyjność, wysoką jakość, wzornictwo i funkcjonalność.

Poza designem, jednym z głównych kryteriów wyboru miski WC jest łatwość utrzymania jej w czystości. Seria iCon wyróżnia się nowoczesnym, bardzo wyrazistym designem, będącym udaną synergią subtelnych krągłości wnętrza, z surową geometrią na zewnątrz.

 Ze stelażem firmy Geberit doskonale sprawdzi się miska WC z serii Geberit iCon
 Ze stelażem firmy Geberit doskonale sprawdzi się miska WC z serii Geberit iCon

Oprócz niewątpliwych walorów estetycznych, miski WC z tej serii charakteryzują się doskonałą higieną, uzyskaną dzięki technologii spłukiwania Geberit Rimfree®, która zapewnia całkowite, dynamiczne spłukanie nawet w przypadku trybu oszczędnego. Na higienę toalety duży wpływ ma także to, że miska pozbawiona jest kołnierza, co ułatwia jej czyszczenie i zapobiega osadzaniu się kamienia oraz bakterii. Na uwagę zasługuje także łatwo wypinana deska sedesowa.

Eleganckie przyciski ozdobą łazienki

Mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach, a w przypadku wnętrz - w detalach. Takim detalem, który ma duży wpływ na ogólny odbiór łazienki, są przyciski do spłukiwania. Geberit do ich walorów estetycznych przyłożył szczególną wagę. W efekcie ich wygląd przyrównać można do eleganckiej biżuterii, co nie umniejsza ich funkcjonalności.

Proekologiczną propozycją Geberitu są przyciski z dwudzielnym spłukiwaniem, które pozwalają nam zadecydować, jak dużą ilość wody chcemy użyć do konkretnego spłukania. Dostępne jest również sterowanie bezdotykowe, dzięki czemu przyciski pozostają lśniąco czyste.

Przycisk Geberit z serii Sigma50
Przycisk Geberit z serii Sigma50Dla komfortu użytkowników, mechaniczne przyciski Geberit z serii Sigma01 – Sigma50 mogą być połączone z modułem Duofresh do usuwania nieprzyjemnych zapachów posiadającym dyskretne światło orientacyjne. Z kolei wybierając model Sigma60 możemy zamontować go tak, aby był zlicowany z powierzchnią ściany.

Estetyka tego rozwiązania może korzystnie wpłynąć  na design łazienki. Produkty firmy Geberit znakomicie ze sobą współgrają, tworząc spójne technicznie i estetycznie pomieszczenie. Producent zapewnia bogatą gamę formatów, dostosowaną do każdych warunków przestrzennych.

źródło i zdjęcie: Geberit

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum