Jak wybrać stelaż do łazienki?
Dokonując wyboru stelaża, musimy wziąć pod uwagę m.in. wielkość łazienki. I tak na przykład w małych pomieszczeniach, w których liczy się każdy centymetr przestrzeni, idealnie sprawdzi się stelaż Sigma z wąską spłuczką o szerokości 8 cm, montowany w zabudowie lekkiej w systemie Duofix. Mając do dyspozycji większą powierzchnię łazienki, możemy postawić na stelaż z nieco większą spłuczką, której szerokość wynosi 12 cm.
Wybierając zestaw podtynkowy należy zwrócić uwagę m.in. na to, czy elementy montażowe umożliwiają rozbudowę stelażu o kolejne funkcje, np. jeśli doprowadziliśmy przyłącze elektryczne: moduł Duofresh do oszczyszczania powietrza z nieprzyjemnych zapachów lub – toaletę myjącą. Oczywiście, duże znaczenie mają renoma producenta i opinie użytkowników, bowiem niska jakość produktu może oznaczać awarię, a jej naprawa, może się wiązać z kłopotliwym i kosztownym kuciem.
Istotne jest również, aby zarówno stelaże, jak i ceramikę łazienkową wybierać z katalogów jednego producenta. Będzie to gwarancją dobrego dopasowania wszystkich składowych naszej wymarzonej łazienki. Doskonale dopasowane elementy systemów instalacyjnych znajdziemy m.in. w systemie Geberit GIS, który pozwalana na opracowanie zindywidualizowanych i ekonomicznych rozwiązań na potrzeby każdego projektu budowlanego, bez względu na to, czy został stworzony dla nowego budynku czy przebudowywanej łazienki.
Dzięki systemowi nośnemu Geberit GIS elementy montażowe i systemowe przekształcają się w zaledwie kilku krokach w kompletne ściany sanitarne, Niewymagająca narzędzi technologia łączenia systemu nośnego powoduje, że może on być montowany samodzielnie przez jedną osobę.
Czy warto wybierać stelaż i miskę WC od jednego producenta?
Jak już wspomnieliśmy, projektując łazienkę warto oprzeć się na ofercie jednego producenta. Ze stelażem firmy Geberit doskonale sprawdzi się miska WC z serii Geberit iCon, zdobywczyni nagrody "Plus X Award" za innowacyjność, wysoką jakość, wzornictwo i funkcjonalność.
Poza designem, jednym z głównych kryteriów wyboru miski WC jest łatwość utrzymania jej w czystości. Seria iCon wyróżnia się nowoczesnym, bardzo wyrazistym designem, będącym udaną synergią subtelnych krągłości wnętrza, z surową geometrią na zewnątrz.
Oprócz niewątpliwych walorów estetycznych, miski WC z tej serii charakteryzują się doskonałą higieną, uzyskaną dzięki technologii spłukiwania Geberit Rimfree®, która zapewnia całkowite, dynamiczne spłukanie nawet w przypadku trybu oszczędnego. Na higienę toalety duży wpływ ma także to, że miska pozbawiona jest kołnierza, co ułatwia jej czyszczenie i zapobiega osadzaniu się kamienia oraz bakterii. Na uwagę zasługuje także łatwo wypinana deska sedesowa.
Czy przyciski spłukujące mogą być ozdobą łazienki?
Mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach, a w przypadku wnętrz - w detalach. Takim detalem, który ma duży wpływ na ogólny odbiór łazienki, są przyciski do spłukiwania. Geberit do ich walorów estetycznych przyłożył szczególną wagę. W efekcie ich wygląd przyrównać można do eleganckiej biżuterii, co nie umniejsza ich funkcjonalności.
Proekologiczną propozycją Geberitu są przyciski z dwudzielnym spłukiwaniem, które pozwalają nam zadecydować, jak dużą ilość wody chcemy użyć do konkretnego spłukania. Dostępne jest również sterowanie bezdotykowe, dzięki czemu przyciski pozostają lśniąco czyste.
Dla komfortu użytkowników, mechaniczne przyciski Geberit z serii Sigma01 – Sigma50 mogą być połączone z modułem Duofresh do usuwania nieprzyjemnych zapachów posiadającym dyskretne światło orientacyjne. Z kolei wybierając model Sigma60 możemy zamontować go tak, aby był zlicowany z powierzchnią ściany.
Estetyka tego rozwiązania może korzystnie wpłynąć na design łazienki. Produkty firmy Geberit znakomicie ze sobą współgrają, tworząc spójne technicznie i estetycznie pomieszczenie. Producent zapewnia bogatą gamę formatów, dostosowaną do każdych warunków przestrzennych.
źródło i zdjęcie: Geberit