Wizualne połączenie dwóch pomieszczeń

W dzisiejszych mieszkaniach właściciele starają się wygospodarować jak najwięcej funkcji korzystając z rozwiązań przypominających pokoje przechodnie. W takich przypadkach należy zadbać o spójną kompozycję, która będzie zachęcać do otwierania drzwi dzielących pomieszczenia.

Wizualne połączenie dwóch pomieszczeń
PPG Deco Polska Tikkurila – Farby, emalie i systemy dekoracyjne
Dane kontaktowe:
Infolinia 801 11 33 11
Kwidzyńska 8 51-416 Wrocław

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Rozświetlenie pomieszczenie jasną farbą

Otwarty widok na pokój buduje perspektywę, której tak często nam brakuje. Jaśniejsze barwy za drzwiami będą dodatkowo rozświetlać wnętrze i optycznie powiększać przestrzeń.

W koncepcjach kolorystycznych odnoszących się do dwóch sąsiednich pomieszczeń niezwykle gustownym rozwiązaniem będzie łączenie różnych pastelowych tonacji. Dla przykładu ściany pomalowane farbą Tikkurila Optiva Matt 5 w kolorze delikatnego różu H480 w zestawieniu z ciepłymi kremowymi barwami będą tworzyć klimat przytulności i elegancji.

Świetnie skomponują się także z drewnianą podłogą oraz białymi klasycznymi drzwiami i ozdobami na ścianach typu listwy czy kasetony.

Pokoje pomalowane farbą Tikkurila Optiva Matt 5
Pomieszczenia rozświetlone jasną farbą fot. Tikkurila Polska S.A.

Szary salon, biała sypialnia

Jeśli chcemy uzyskać nowoczesny charakter wnętrza w jasnej tonacji, trafionym rozwiązaniem będzie zastosowanie na ścianach delikatnej, a przy tym niezwykle szykownej szarości 1959 z palety Tikkurila Deco Grey. Odcień ten zagra perfekcyjnie z bielą sypialni, która zadziała rozświetlająco niczym kolejne okno.

Oprócz kolorystyki mających funkcjonować w dekoracyjnej symbiozie wnętrz, warto przemyśleć także, co będzie widoczne w tle i do obu pomieszczeń wprowadzić spójne elementy ozdobne - mogą to być np. obrazy czy grafiki w ciekawych ramach.

Pokoje pomalowane farbą Tikkurila Deco Grey
Salon pomalowany odcieniem szarości z palety Tikkurila Deco Grey fot. Tikkurila Polska S.A.

Ciemna, ale nieprzytłaczające wnętrze

Nieszablonowe i niebywale efektowne będzie postawienie na ciemniejsze duety kolorystyczne. Sypialnia, pomalowana farbą Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3 w odcieniu S500 będzie potęgowała głębię aranżacyjną, tworząc jednocześnie atmosferę tajemniczości.

Aby takie wnętrze nie przytaczało i nie powodowało optycznego zmniejszenia przestrzeni, warto zadbać o odpowiedni balans kolorystyczny. W tej roli idealnie sprawdzą się duże białe drzwi oraz szerokie listwy przysufitowe.

Lustra w sąsiadujących pokojach 

Osoby lubiące niestandardowe triki w aranżacji wnętrz mogą pokusić się o zawieszenie w obu sąsiadujących pokojach - przeciwlegle do siebie - widocznych przez drzwi luster. Zwielokrotnią one wrażenie przestrzeni i zapewnią nietuzinkową ozdobę, zwłaszcza gdy w lustrach w różnych stylach odbiją się dwa piękne kolory ścian: Y487 oraz K444 z palety Tikkurila Symphony.

Ściany pomalowane paletą Tikkurila Symphony
Ściany pokoju pomalowane kolorami z palety Tikkurila Symphony fot. Tikkurila Polska S.A.

Ciekawym pomysłem będzie też wykorzystanie niezwykłych efektów kolorystycznych. Z pewnością całkowitym zaskoczeniem aranżacyjnym będzie kryjąca się za drzwiami miętowa podłoga jadalni, którą możemy uzyskać dzięki farbie Tikkurila Betolux Aqua w kolorze X375.

Jeśli w takim pomieszczeniu zestawimy różnorodne krzesła, zyskamy unikatowe i zachwycające wnętrze w stylu Eclectic. A przy okazji nasza stara podłoga zyska nowe życie w zgodnie z ideą „less waste”.

Miętowy odcień farby Tikkurila Betolux Aqua
Miętowy odcień podłogi z palety Tikkurila Betolux Aqua fot. Tikkurila Polska S.A.

źródło i zdjęcia: Tikkurila Polska S.A.