Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Okna dachowe

Czas to pieniądz. Szybki montaż okien dachowych Keylite

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

W dobie rosnących kosztów pracy i narastającego deficytu pracowników na rynku usług budowlanych, maksymalne skrócenie czasu prac budowlanych staje się coraz bardziej palącą potrzebą. Firma Keylite RW Polska wychodząc naprzeciw tym potrzebom opracowała cały szereg unikatowych rozwiązań pozwalających skrócić czas montażu okna dachowego do minimum.

Kątownik montażowy

Jednym z pierwszych etapów montażu okna dachowego o tradycyjnej konstrukcji jest przykręcenie do ramy kątowników umożliwiających przytwierdzenie okna do konstrukcji dachu. Wymaga to poświęcenia pewnej ilości czasu oraz nastręcza pewnych trudności. Kątownik należy przykręcić w ściśle określonym miejscu, dodatkowo, w niektórych sytuacjach, jego umiejscowienie różni się w zależności od zastosowanego na dachu pokrycia.

Technologia Flick-Fit
Kątownik montażowy

W przypadku okien dachowych Keylite problem ten został całkowicie wyeliminowany. Producent już na etapie przygotowania produktu w fabryce instaluje kątowniki montażowe w odpowiednim miejscu, eliminując tym samym powyższe problemy. Ich usytuowanie i konstrukcja sprawiają, że montaż na każdym dostępnym pokryciu dachowym jest tak samo prosty.

Okna dachowe Keylite - zobacz całą ofertę

Technologia Flick-Fit

Zupełnie nowatorskie podejście do zagadnienia montażu okien dachowych zaowocowało powstaniem unikalnej w skali całego rynku technologii Flick-Fit. Specjalna, składana konstrukcja kątownika umożliwia prawidłowe zamontowanie okna w zaledwie 2 minuty od wyciągnięcia z pudełka. Poza tym możliwe jest to z wnętrza pomieszczenia, bez konieczności wychodzenia na dach.

Konstrukcja kątownika pozwala na obsadzenie okna na dwóch wysokościach względem płaszczyzny dachu. Dzięki temu okno zachowuje niskie, niemal zlicowane z płaszczyzną dachu położenie, niezależnie czy budynek przykryty jest zupełnie płaskim gontem bitumicznym czy wysokoprofilową dachówką lub blachą.

Sprężyna w zawiasie okna Keylite

Montaż okien dachowych często wiąże się z potrzebą odinstalowania i ponownego założenia skrzydła. Proces ten staje się tym trudniejszy im większy jest rozmiar, a co za tym idzie i waga produktu. Rozwiązaniem pozwalającym zminimalizować ryzyko uszkodzenia okna w trakcie montażu jest podzielnie go na etapy – najpierw przykręcamy ramę do konstrukcji dachu, a następnie zakładamy skrzydło.

Sprężyna w zawiasie okna Keylite
Sprężyna w zawiasie okna KeyliteFirma Keylite wprowadziła tutaj opatentowane rozwiązanie mające na celu maksymalne ułatwienie montażu nawet przez jedną osobę. Element zawiasu skrzydła, który łączy się z wypustką w ramie wyposażony jest w specjalną sprężynę. Umożliwia ona unieruchomienie zawiasu skrzydła i bezproblemowy ponowny montaż. Rozwiązanie to minimalizuje ryzyko uszkodzeń powłoki lakierniczej jak i obróbki aluminiowej okna, a ponadto znacząco ułatwia i skraca czas montażu.

Innowacje Keylite - zobacz!

Kołnierz Futuretherm

Końcowym etapem montażu jest uszczelnienie przestrzeni wokół okna, gdzie ramę łączy się z konstrukcją dachu. Zastosowany w oknach dachowych kołnierz rozprężny Futuretherm sprawia, że czynność ta jest łatwa jak nigdy dotąd. Po zakończeniu montażu wystarczy aktywować zainstalowany w ramie okna kołnierz.

Kołnierz Futuretherm
Kołnierz Futuretherm

Polega to na zerwaniu taśm zabezpieczających i odczekaniu 24 godzin do pełnego rozprężenia kołnierza. Uwolniona pianka dokładnie wypełni wszystkie nieszczelności pomiędzy konstrukcją okna a dachem. Całkowicie wyeliminuje to ryzyko przemarzania i strat ciepła w pomieszczeniu.

źródło i zdjęcia: Keylite RW Polska

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum