Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Meble i akcesoria łazienkowe

Czy odpływ liniowy w umywalce jest lepszy od tradycyjnego?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Odpływ tradycyjny jest powszechnie znany. Ostatnio dużą konkurencją na rynku polskim stał się dla niego odpływ liniowy, który coraz częściej jest stosowany przez zwolenników minimalizmu. Obecnie aranżując łazienkę, skupiamy się na tym, by była ona przede wszystkim przestronna i miała jak najwięcej funkcjonalnych rozwiązań.

Manufaktura Luxum specjalizuje się w tworzeniu umywalek z odpływem liniowym na zamówienie. W swojej ofercie Luxum posiada umywalki z odpływem tradycyjnym, jednak to umywalki z odpływem liniowym cieszą się największą popularnością wśród klientów marki. Na rynku polskim jest to jeden z głównych producentów, który nie boi się awangardowych rozwiązań.

Jak czyścić umywalki z odpływem liniowym?

Odpływ liniowy jest innowacyjnym rozwiązaniem, który zyskuje coraz większe zainteresowanie. Głównie dlatego, że zapewnia wnętrzu elegancki i luksusowy wygląd. Jednak nie jest to jedyna jego zaleta. Najważniejszym aspektem w łazience jest kwestia związana z zachowaniem czystości. Pod tym względem odpływ liniowy również wygrywa z tradycyjnym.

Odpływ liniowy ułatwia zachowanie czystości
Odpływ liniowy ułatwia zachowanie czystości

W tradycyjnych odpływach zanieczyszczenia gromadzą się w krawędziach i zakamarkach, co sprawia, że trudno utrzymać estetyczny wygląd umywalki. W przypadku umywalek szczelinowych nie musimy się o to martwić. Gładka powierzchnia sprawia, że czyszczenie umywalki jest niezwykle proste. Do usuwania brudu wystarczy użyć delikatnych detergentów i miękkiej gąbeczki.

Warto zaznaczyć, że umywalki od Luxum tworzone są z najlepszych materiałów kompozytowych Solid Surface, co dodatkowo ułatwia zachowanie idealnego wyglądu produktu nawet przez kilka lat eksploatacji. Manufaktura Luxum daje gwarancję na jakościowy produkt, który w razie mechanicznych uszkodzeń, może zostać poddany renowacji.

Czy umywalki liniowe mogą ulec zatkaniu?

Umywalki z odpływem liniowym znacznie rzadziej zatykają się niż umywalki z odpływem tradycyjnym. Warto zaznaczyć, że ich montaż również nie sprawia żadnych trudności. Technolodzy marki Luxum starają się o to, by instalowanie przebiegało bezproblemowo.

Jak działa odpływ liniowy?

Woda spływająca do odpływu liniowego trafia do korytka z odpowiednim spadem, a stamtąd wprost do powszechnie dostępnego na rynku, tradycyjnego syfonu. Dlatego warto zdecydować się na odpływ liniowy, gdyż nadaje on oryginalnego charakteru i efekt wizualny pomieszczenia wyposażonego w umywalkę z odpływem liniowym jest bardziej atrakcyjny.

Umywalki liniowe stylowe i funkcjonalne

Umywalki z odpływem liniowym są niezwykle funkcjonalne. Dopasują się do każdego stylu, w którym została zaaranżowana łazienka. Ich designerskie wykończenie umożliwia stworzenie nietypowego projektu wnętrzarskiego, który jest kwintesencją elegancji i nowoczesności.

Umywalki z odpływem liniowym Luxum
Umywalki z odpływem liniowym Luxum

Odpływ linowy umożliwia stworzenie jasnej i dodatkowo prostej oraz nietypowej bryły, gdyż nie zawiera tak zwanego korka typu klik-klak. Jest to niewiarygodne rozwiązanie dla osób lubiących unikatowe, funkcjonalne rozwiązania.

źródło i zdjęcia: HOMSA Sp. z o.o. Spółka komandytowa

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum