Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Automatyka, sterowanie, inteligencja

Idealna temperatura w mieszkaniu z poziomu smartfona

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Temperatura w pomieszczeniach nie musi być stała. Inna potrzebna jest nam nocą, inna w dzień, a jeszcze inna, gdy nie ma nas w domu. Oczywiście, poziom grzania uwarunkowany jest również temperaturą za oknem, która w dłuższym okresie jest nieprzewidywalna, a także naszymi osobistymi preferencjami. Współczesna technologia pozwala nam optymalizować poziom grzania w naszym domu bądź mieszkaniu w sposób dynamiczny, z każdego miejsca na ziemi. Jak to działa?

Inteligentny Termostat

Aby zmieniać temperaturę w mieszkaniu z dowolnego miejsca na ziemi przy użyciu smartfona, potrzebny jest inteligentny termostat. Jego uruchomienie za pomocą aplikacji pozwala na zdalną zmianę temperatury w pomieszczeniach, bez konieczności przebywania w nich. Bez względu na to, czy będąc w pracy chcemy, aby w domu przywitało nas miłe ciepło, czy wracamy z wakacji, czy w końcu leżymy pod ciepłą kołdrą we własnym łóżku – za pomocą komendy głosowej wydanej aplikacji w naszym urządzeniu mobilnym możemy ustawić oczekiwany stopień grzania.


Inteligentny termostat Netatmo Legrand

Takie możliwości daje termostat Netatmo, współpracujący z aplikacją Legrand Home+ Comfort. Jej łatwe do skonfigurowania ustawienia pozwalają na zgranie poziomu grzania z naszym stylem życia, przyzwyczajeniami i zachowaniami wynikającymi z codziennej rutyny. Wyobraźmy sobie małżeństwo ustawia w pomieszczeniach komfortową temperaturę 19 stopni Celsjusza (taka zalecana jest przez lekarzy, ale oczywiście można ją dopasować do własnych upodobań), w czasie pracy obniża do poziomu ECO, czyli 16 stopni Celsjusza, a w nocy do 17 stopni Celsjusza.

Aplikacja Legrand Home+ Comfort
Aplikacja Legrand Home+ Comfort

Ustawień może być więcej, w zależności od naszego planu dnia. Taki harmonogram może być stały i powtarzalny, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby krótką komendą głosową wprowadzić do niego korektę. To nie jedyne walory inteligentnego termostatu Netatmo. Za pomocą aplikacji w prosty, intuicyjny sposób możemy sprawować kontrolę nad zużyciem energii. Dzięki temu możemy je kształtować tak, aby uzyskać oczekiwane oszczędności.

W parze z inteligentnymi głowicami termostatycznymi

Aby sterować wszystkimi grzejnikami w naszym domu lub mieszkaniu, należy uzupełnić instalację o dodatkowe inteligentne głowice termostatyczne. Dzięki nim, przy użyciu aplikacji Legrand Home+ Comfort, możemy sterować temperaturą w każdym z pomieszczeń osobno, w zależności od jego przeznaczenia i stopnia użytkowania.

Oferta Legrand - dowiedz się więcej

Co więcej, aplikacja wyłącza grzanie np. w przypadku wykrycia otwartego okna, a także analizuje środowisko pomieszczenia w czasie rzeczywistym i dostosowuje ogrzewanie do stopnia nasłonecznienia. Dzięki temu możemy ogrzewać mieszkanie tylko tam, gdzie jest to potrzebne i tylko w czasie, gdy z niego korzystamy. Jeśli zajdzie taka konieczność, temperaturę za pomocą ręcznej regulacji można chwilowo podnieść w określonym pomieszczeniu na 3 godziny.

Inteligentny termostat Netatmo Legrand
Inteligentne głowice termostatyczne

W zestawie inteligentnych głowic termostatycznych znajdziemy 2 Inteligentne głowice termostatyczne, 2 x 6 adapterów do grzejników umożliwiających dopasowanie do większości grzejników na wodę gorącą, 1 przekaźnik, 1 zasilacz sieciowy dla przekaźnika oraz 2 x 4 kolorowe nakładki samoprzylepne pozwalające na spersonalizowanie designu urządzenia.

Zakupując dodatkowy inteligentny zawór grzejnikowy otrzymamy 1 Inteligentną głowicę termostatyczną, 6 adapterów grzejnikowych pasujących do większości grzejników na gorącą wodę i 4 kolorowe nakładki. Urządzenia wyposażone są w wyświetlacz pokazujący rzeczywistą temperaturę w pomieszczeniu, a także baterię, która wystarcza na 2 lata.

źródło i zdjęcie: LEGRAND POLSKA

Budujemy Dom październik 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze listopad 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum