Urządzamy i malujemy domową spiżarnię

Spiżarnia to wspaniały wynalazek, który powraca do łask. Decydując się na urządzenie takiej przestrzeni, nie musimy wcale inwestować znacznych środków finansowych. W okresie świątecznym i podczas długich zimowych wieczorów docenimy smak wcześniej przygotowanych przetworów. Jakie „słoikowe łakocie” królują w Waszych domach?

Urządzamy i malujemy domową spiżarnię
MAGNAT Systemy dekoracyjne MAGNAT STYLE
Dane kontaktowe:
801 500 801
Chłodna 51 00-867 Warszawa

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Spiżarnia pomalowana plamoodporną, lateksową farbą MAGNAT Creative Kitchen&Bathroom

Pomieszczenie na spiżarnię nie musi być duże, ale powinno posiadać sprawną wentylację. Można je swobodnie wygrodzić przy kuchni (w tej roli sprawdzi się także przearanżowany, stary schowek lub wnęka), używając np. płyt gipsowo-kartonowych, które wykończymy następnie gładzią szpachlową.

Aranżację przestrzeni zwieńczy pomalowanie sufitu i ścian przy pomocy specjalnej farby przeznaczonej do kuchni i łazienek, najlepiej o właściwościach plamoodpornych - będziemy przechowywać tam przecież produkty spożywcze, a więc o ewentualne zabrudzenia nietrudno.

Plamoodporna, lateksowa farba MAGNAT Creative Kitchen&Bathroom. fot. FFiL Śnieżka
Plamoodporna, lateksowa farba MAGNAT Creative Kitchen&Bathroom. fot. FFiL Śnieżka

Z uwagi na mały metraż, warto wybrać kolor z tonacji off-white, który go optycznie powiększy, a dodatkowo rozświetli wnętrze (często w spiżarniach nie ma okien, zwłaszcza jeśli nie były planowane na etapie projektu domu).

Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie plamoodpornej, lateksowej farby MAGNAT Creative Kitchen&Bathroom, która tworzy trwałe powłoki o hydrofobowych (odpycha płynne zabrudzenia) i oleofobowych (odpycha tłuszcze) właściwościach. Doskonale sprawdza się ona w pomieszczeniach, gdzie ściany narażone są na okresowo zwiększające się zawilgocenie. Na podłodze można zaś ułożyć płytki, gdyż łatwo jest je utrzymać w czystości.

Lakierobejca Dekoracyjno-ochronna Super Wydajna VIDARON zabezpieczy drewniany regał w spiżarni

Gdy zadbaliśmy już o otoczenie, czas zaplanować system przechowywania. Sprawdzi się tutaj dobrze prosty regał drewniany z otwartymi półkami, który można wykonać samodzielnie, dzięki czemu sprytnie wykorzystamy dostępną przestrzeń. Gotowy wyrób w pożądanych rozmiarach kupimy także bez problemu, w rozsądnej cenie w niemal każdym sklepie budowlanym czy meblowym.

Aby podkreślić naturalne piękno drewna, a jednocześnie zapewnić mu odpowiednią ochronę, konstrukcję opłaca się zabezpieczyć za pomocą specjalnego preparatu, np. Lakierobejcy Dekoracyjno-ochronnej Super Wydajnej VIDARON.

Lakierobejca Dekoracyjno-ochronna Super Wydajna VIDARON. fot. FFiL Śnieżka
Lakierobejca Dekoracyjno-ochronna Super Wydajna VIDARON. fot. FFiL Śnieżka

-To produkt łatwy w użyciu dzięki żelowej konsystencji. Tworzy na drewnianej powierzchni trwałą i elastyczną powłokę odporną na plamy z herbaty, kawy, wina, keczupu i musztardy, o które nie trudno w domowej spiżarni - tłumaczy Anna Szymaszek, Specjalista ds. PR Produktowego w FFiL Śnieżka SA.

Mamy już regał? Czas go więc zapełnić! 

źródło i zdjęcia: FFiL Śnieżka SA