PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Blacha dachowa

Czym pokryć nowoczesny dom o bryle stodoły?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Popularnym trendem w budownictwie jednorodzinnym jest wznoszenie budynków w typie stodoły. Domy w typie stodoły zazwyczaj cechuje klarowna, zwarta bryła, przykryta efektownym a jednocześnie maksymalnie prostym, dwuspadowym dachem.

Dach pozbawiony okapów i rynna wkomponowana w bryłę budynku

Oszczędna geometria zadaszenia, przy zastosowaniu wysokiej jakości materiałów, pozwala uzyskać pożądany efekt nowoczesności. Ściany i dwuspadowy dach często pozbawione są okapów - linia połaci dachowych, po załamaniu, płynnie przechodzi w linię ścian.

Dziś rozwiązanie to przechodzi do głównego nurtu projektowego, stało się modne i pojawia się w coraz liczniejszych propozycjach architektów. Dach pozbawiony okapów znakomicie wpisuje się w obowiązujący w nowoczesnej architekturze minimalizm.

Siba Modern - rynna wkomponowana w bryłę budynku

Dach bezokapowy idealnie łączy się z elewacją, rynną wkomponowaną w bryłę budynku. Dostępny na rynku system rynny ukrytej Siba Modern pozwala na ukrycie rur spustowych a widocznym elementem pozostaje maskownica dostępna w różnych opcjach wykończenia matowej i satynowej powłoki organicznej, a także w najpopularniejszych kolorach.

Blacha modułowa Ruukki® Hyygge na dachu domu w stylu stodoły

Jako pokrycie dachowe domów w stylu stodoły - doskonale sprawdzi się płaska blachodachówka modułowa Ruukki® Hyygge, która podkreśli indywidualny charakter budynku.

Pokrycie dachowe Ruukki® Hyygge. Projekt domu CYTRUS, pracowania DOMYwStylu.pl


Pokrycie dachowe Ruukki® Hyygge. Projekt domu CYTRUS, pracowania DOMYwStylu.pl

Prosta i elegancka forma płaskiej blachodachówki doskonale wpisuje się w nowoczesne trendy architektoniczne, staje się elementem przyciągającym uwagę, ładnie wpisując budynek w naturalny krajobraz; jednocześnie tego rodzaju pokrycie zachowuje ideę przytulnego, bezpiecznego domu, daje wrażenie bezpieczeństwa, jakości i komfortu.

Płaska blachodachówka Ruukki® Hyygge charakteryzuje się nowoczesnością w skandynawskim stylu, wyróżniając się estetyką oraz rozwiązaniami zapewniającymi łatwy montaż i bezpieczne użytkowanie.

Sposób montażu na dwa różne sposoby: z przetłoczeniami lub bez przetłoczeń daje możliwość montażu pokrycia dachowego uwzględniającego indywidualne upodobania inwestorów: w układach „na cegiełkę” albo liniowym - dla paneli z przetłoczeniem lub w układzie „na cegiełkę” - dla paneli bez przetłoczeń. Do wyboru są trzy modne kolory pokrycia: grafitowy, antracytowy i czarny.

Blacha na rąbek stojący Ruukki Classic na dachu domu w stylu stodoły

Na dachach w stylu stodoły sprawdzi się również blacha na rąbek stojący Ruukki Classic, która nie dość, że efektownie wpisze się w tradycję domów w stylu stodoły, to charakteryzuje się niezwykle szybkim i prostym montażem, niewymagającym zastosowania specjalistycznych narzędzi.

Pokrycie dachowe Ruukki® Classic. Projekt domu DENAR, pracownia DOMYwStylu.pl


Pokrycie dachowe Ruukki® Classic. Projekt domu DENAR, pracownia DOMYwStylu.pl

Blacha płaska ułożona na rąbek idealnie współgra z geometrią nowoczesnej architektury, a pokrycia dachowe z blachy na rąbek stojący Ruukki Classic doskonale prezentują się zarówno na dachach obiektów zabytkowych, stylowych rezydencji, jak i nowoczesnych budynków, stworzonych zgodnie z aktualnymi trendami panującymi w architekturze.

Takie pokrycie jest bardzo trwałe, estetyczne, a przy tym nadaje budynkowi lekkości.

źródło: Ruukki Polska

zdjęcia: Pracownia DOMYwStylu.pl