PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Blacha dachowa

Czym pokryć nowoczesny dom o bryle stodoły?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Popularnym trendem w budownictwie jednorodzinnym jest wznoszenie budynków w typie stodoły. Domy w typie stodoły zazwyczaj cechuje klarowna, zwarta bryła, przykryta efektownym a jednocześnie maksymalnie prostym, dwuspadowym dachem.

Dach pozbawiony okapów i rynna wkomponowana w bryłę budynku

Oszczędna geometria zadaszenia, przy zastosowaniu wysokiej jakości materiałów, pozwala uzyskać pożądany efekt nowoczesności. Ściany i dwuspadowy dach często pozbawione są okapów - linia połaci dachowych, po załamaniu, płynnie przechodzi w linię ścian.

Dziś rozwiązanie to przechodzi do głównego nurtu projektowego, stało się modne i pojawia się w coraz liczniejszych propozycjach architektów. Dach pozbawiony okapów znakomicie wpisuje się w obowiązujący w nowoczesnej architekturze minimalizm.

Siba Modern - rynna wkomponowana w bryłę budynku

Dach bezokapowy idealnie łączy się z elewacją, rynną wkomponowaną w bryłę budynku. Dostępny na rynku system rynny ukrytej Siba Modern pozwala na ukrycie rur spustowych a widocznym elementem pozostaje maskownica dostępna w różnych opcjach wykończenia matowej i satynowej powłoki organicznej, a także w najpopularniejszych kolorach.

Blacha modułowa Ruukki® Hyygge na dachu domu w stylu stodoły

Jako pokrycie dachowe domów w stylu stodoły - doskonale sprawdzi się płaska blachodachówka modułowa Ruukki® Hyygge, która podkreśli indywidualny charakter budynku.

Pokrycie dachowe Ruukki® Hyygge. Projekt domu CYTRUS, pracowania DOMYwStylu.pl


Pokrycie dachowe Ruukki® Hyygge. Projekt domu CYTRUS, pracowania DOMYwStylu.pl

Prosta i elegancka forma płaskiej blachodachówki doskonale wpisuje się w nowoczesne trendy architektoniczne, staje się elementem przyciągającym uwagę, ładnie wpisując budynek w naturalny krajobraz; jednocześnie tego rodzaju pokrycie zachowuje ideę przytulnego, bezpiecznego domu, daje wrażenie bezpieczeństwa, jakości i komfortu.

Płaska blachodachówka Ruukki® Hyygge charakteryzuje się nowoczesnością w skandynawskim stylu, wyróżniając się estetyką oraz rozwiązaniami zapewniającymi łatwy montaż i bezpieczne użytkowanie.

Sposób montażu na dwa różne sposoby: z przetłoczeniami lub bez przetłoczeń daje możliwość montażu pokrycia dachowego uwzględniającego indywidualne upodobania inwestorów: w układach „na cegiełkę” albo liniowym - dla paneli z przetłoczeniem lub w układzie „na cegiełkę” - dla paneli bez przetłoczeń. Do wyboru są trzy modne kolory pokrycia: grafitowy, antracytowy i czarny.

Blacha na rąbek stojący Ruukki Classic na dachu domu w stylu stodoły

Na dachach w stylu stodoły sprawdzi się również blacha na rąbek stojący Ruukki Classic, która nie dość, że efektownie wpisze się w tradycję domów w stylu stodoły, to charakteryzuje się niezwykle szybkim i prostym montażem, niewymagającym zastosowania specjalistycznych narzędzi.

Pokrycie dachowe Ruukki® Classic. Projekt domu DENAR, pracownia DOMYwStylu.pl


Pokrycie dachowe Ruukki® Classic. Projekt domu DENAR, pracownia DOMYwStylu.pl

Blacha płaska ułożona na rąbek idealnie współgra z geometrią nowoczesnej architektury, a pokrycia dachowe z blachy na rąbek stojący Ruukki Classic doskonale prezentują się zarówno na dachach obiektów zabytkowych, stylowych rezydencji, jak i nowoczesnych budynków, stworzonych zgodnie z aktualnymi trendami panującymi w architekturze.

Takie pokrycie jest bardzo trwałe, estetyczne, a przy tym nadaje budynkowi lekkości.

źródło: Ruukki Polska

zdjęcia: Pracownia DOMYwStylu.pl

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum