Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Folie paroszczelne i paroprzepuszczalne

Czy membrana dachowa może chronić dach przed ogniem?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Jak zamieszkać w domu bezpiecznym i jednocześnie tanim w utrzymaniu? Nowoczesne, energooszczędne budownictwo to przede wszystkim wymierne korzyści dla inwestora w dłuższym okresie czasu, przy wieloletnim użytkowaniu nieruchomości.

Membrany niezapalne i nierozprzestrzeniające ognia

Część produktów Delta spełnia wymagania najwyższej klasy niezapalnych i nierozprzestrzeniających ognia membran dachowych i elewacyjnych B-s1,d0. Co to oznacza dla inwestora?

W przypadku pożaru produkty Delta z klasyfikacją ogniową B-s,d0 w znacznym stopniu ograniczą rozprzestrzenianie się ognia, a co w następstwie spowoduje ograniczenie strat materialnych oraz zapewni bezpieczeństwo mieszkańcom.

Warto wybrać membranę, która przyczyni się do ochrony naszej rodziny i dobytku. Te same wysokie parametry dotyczą membran fasadowych, dzięki ich zastosowaniu w przypadku pożaru chronimy cały budynek. Inwestycja w bezpieczeństwo to podstawowy czynnik komfortu życia.

Dach skośny zabezpieczony membraną dachową DELTA®-MAXX PLUS
Dach skośny zabezpieczony membraną dachową DELTA®-MAXX PLUS

Ograniczenie strat materiałowych podczas układania membrany dachowej

Każda inwestycja to koszty, bardzo często zwiększają się z każdym etapem budowy. Warto zwrócić uwagę na membranę dachową która pozwala uniknąć strat na materiale.

Wykorzystując produkty DELTA, przykładowo MAXX WD z charakterystycznym obustronnym paskiem klejącym oszczędzamy około 30% materiału - membrana dobrze układa się na dachu, jest mocna i odporna na rozerwanie.

Utrata ciepła i opóźnienia w budowie przy nieszczelnym dachu

Szczelność dachu to kolejny bardzo ważny element na który powinniśmy zwrócić uwagę i co najważniejsze przyśpieszamy ten etap budowy – membrana z paskami klejącymi układa się niezmiernie łatwo. Ważnym argumentem wskazującym na produkty DELTA jest wydłużona odporność na promieniowanie UV na przykładzie DELTA PENTAXX, DELTA FOXX, DELTA EXTREME.

Wiatro- i wodoszczelne poddasze użytkowe

Otwarte dyfuzyjnie termomembrany DELTA zapewniają wiatroszczelność, wodoszczelność - stanowią idealną barierę ochroną przed utratą ciepła z domu. To doskonała izolacja termiczna.

Jak można oszczędzać stosując membrany DELTA?

Membrany DELTA to nawet o 30% niższy poziom wymiany powietrza i o 9% niższe zapotrzebowanie na ciepło, co oznacza niższe rachunki za energię. Dom zużywający jak najmniejszą ilość energii na ogrzewanie to już nie tylko kwestia popularnej mody na ekologię, ale biorąc pod uwagę rosnące ceny energii konieczność finansowa.

Ze względu na wysokie koszty energii wdrażanie kompleksowych rozwiązań umożliwiających zmniejszenie jej zużycia staje się wręcz niezbędne. Domy energooszczędne to przede wszystkim budynki kondygnacyjne, przez co ważne jest odpowiednie ocieplenie i termoizolacja poddasza użytkowego.

Rozwiązania DELTA pozwalają zabezpieczyć budynek zarówno z zewnątrz jak i od środka. Połączenie termomembrany z DELTA REFLEX to rozwiązanie, które pozwala na dodatkowe oszczędności na ogrzewaniu.

źródło i zdjęcia: Dorken Delta Folie

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum