PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Elementy złączne

Jakie wkręty sotosowane są do montażu i produkcji stolarki okiennej i drzwiowej?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut

Klimas Wkręt-met ma w swojej ofercie zamocowania budowlane, dedykowane różnym branżom. Kategoryzacja łączników sprawia, że zarówno producenci, jak i wykonawcy z łatwością odnajdują produkty spełniające ich oczekiwania. Jedną z głównych grup produktowych marki stanowi stolarka otworowa.

Mocowania do produkcji stolarki otworowej

Wkręty WPCV-R i WSPCV - szczególnie polecane do produkcji okien i drzwi

  • Wkręty WPCV-R przeznaczone są do mocowania stalowych okuć obwiedniowych do profili z PCV. Produkt doskonale współpracuje z automatami do montażu wkrętów, dzięki idealnemu rozmiarowi łba oraz jakości wykonania gniazda PH. Stożkowy łeb zapewnia odpowiednie zagłębienie w mocowanym elemencie. Ostre zakończenie wkrętu jest gwarancją łatwego i sprawnego montażu.
  • Samowiercące wkręty WSPCV służą do łączenia tworzywowych profili ze stalowymi elementami wzmacniającymi profile o grubości do 2 mm. Wkręty te posiadają specjalnie wykonany gwint, zapewniający prawidłowe połączenie profili PCV z elementami stalowymi oraz ostrą samowiercącą końcówkę, dzięki której montowanie stalowych elementów jest prawidłowe.
Wkręty do produkcji stolarki otworowej: WPCV-R, WSPCV, KMWHT
Wkręty do produkcji stolarki otworowej: WPCV-R, WSPCV, KMWHT

Prawidłowy montaż stolarki okiennej i drzwiowej

Wyprodukowane okna, drzwi i bramy powinny po montażu stanowić jednolity system ze ścianą budynku. Jedną z podstawowych czynności mających wpływ na uzyskanie takiego efektu jest prawidłowe, mechaniczne połączenie konstrukcji stolarki z konstrukcją budynku. Sposoby i jakość tych połączeń będą miały wpływ na funkcjonalność stolarki, która poddawana jest różnicom temperatur, obciążeniom ciężaru własnego, zewnętrznym siłom pochodzących od parcia i ssania wiatru, obciążeniom eksploatacyjnym podczas użytkowania.

Niezależnie od sił równoległych w płaszczyźnie stolarki (ciężar stolarki), jak i sił prostopadłych do jej płaszczyzny (parcie i ssanie wiatru) właściwa ilość i jakość zastosowanych łączników powinna gwarantować, iż wszelkie obciążenia będą przekazywane za ich pośrednictwem na konstrukcję budynku bez zmiany funkcjonalności stolarki.

Poprawny montaż powinien być wykonywany zgodnie z przepisami prawnymi oraz zaleceniami takimi, jak: instrukcja montażu stolarki budowlanej - nr 421/2011 IT, instrukcja montażu producenta stolarki, instrukcja i zalecenia producenta profili, czy instrukcja Niemieckiego Stowarzyszenia Jakości RAL.

Odpowiedni dobór łącznika mechanicznego dla prawidłowego montażu stolarki okiennej i drzwiowej

Kluczową kwestią przy instalacji okna i drzwi jest dobór łącznika mechanicznego oraz jego długości.

Techniki zamocowań Klimas Wkręt-met przystosowane są do różnych typów montażu, od montażu przelotowego (przez profil ramy stolarki), montażu z użyciem specjalnych kotew montażowych czy montażu stolarki w warstwie ocieplenia budynku, a więc w coraz bardziej popularnym ciepłym montażu stolarki, gdzie instalacja odbywa się z wykorzystaniem konsol mocowanych do ram stolarki oraz do podłoża budynku.

Ilość łączników, odległość od narożnika ramy stolarki oraz rozstaw łączników w zależności od wymiarów stolarki określa instrukcja ITB nr 421/2011.

Montaż ościeżnic okiennych i drzwiowych

Do mocowania ościeżnic okiennych i drzwiowych (wykonanych z PCV) w podłożach drewnianych i murowanych przeznaczony jest wkręt hartowany samogwintujący WHO. Produkt gwarantuje trwałe mocowanie, a specjalne ryfle zapewniają odpowiednie zagłębienie łba w mocowanym elemencie bez konieczności rozwiercania.

Wkręty do montażu stolarki otworowej: WHO, WHOW
Wkręty do montażu stolarki otworowej: WHO, WHOW

Gniazdo TX gwarantuje optymalne przeniesienie momentu obrotowego, a łeb walcowy zapewnia odpowiednie zagłębienie łącznika w drewnianym elemencie. Łącznik posiada gwint z nacięciem, który jest gwarancją pewnego i trwałego mocowania w podłożach drewnianych i murowanych.

Bezawaryjna eksploatacja okien i drzwi dzięki odpowiedniej jakość wkrętów i mocowań

Zarówno przy produkcji stolarki, jak i podczas jej montażu warto stawiać na sprawdzone produkty najwyższej jakości. Zapewni to bezawaryjną eksploatację bez względu na warunki atmosferyczne - silne wiatry coraz częściej występujące w Polsce czy po prostu zmienne warunki pogodowe związane z istnieniem czterech pór roku nie powinny stanowić przyczyny odczuwania dyskomfortu przez użytkownika stolarki.

Poza tym nie da się ukryć, że stawiając na zamocowania, którym ufamy, oszczędzamy pieniądze i czas, ponieważ okna i drzwi będą służyć nam wtedy przez długie lata.

Producenci wkrętów do produkcji okien i drzwi śledzą rynek

Polskie okna i drzwi z roku na rok stają się potęgą na rynku międzynarodowym. Producenci podnoszą jakość produktów, dostosowując je do rosnących wymagań zrównoważonego budownictwa. Do produkcji coraz bardziej zaawansowanych technologicznie okien oraz do ich montażu niezbędne są nowoczesne wkręty i łączniki, które dają gwarancję doskonałej jakości i niezawodności. Techniki zamocowań do produkcji oraz do montażu wyrobów stolarki, mają niezaprzeczalny wpływ na bezpieczeństwo i funkcjonalność okien i drzwi.

Wkręty wykorzystywane do produkcji okien i drzwi muszą spełniać szereg norm technicznych, które decydują o użyteczności zamocowania. Jednak jednym z najważniejszych elementów niezbędnych do powstania idealnych wkrętów jest również słuchanie potrzeb rynku. Podczas produkcji zamocowań marki Klimas Wkręt-met niezwykle istotna pozostaje także wymiana wiedzy z producentami. W wyniku takiej kooperacji oraz na drodze niezliczonych testów i kontroli jakości na każdym etapie produkcji, możliwe jest stworzenie zamocowań w pełni dopasowanych do współczesnego rynku, a co za tym idzie - do nowoczesnych wyrobów stolarki.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Wkręty WPCV i WSPCV do produkcji stolarki otworowej spełniają szereg norm technicznych

źródło i zdjęcia: Klimas Wkręt-Met

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska sierpień 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2022

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum