Wybór idealnej poziomicy z Lange Łukaszuk

Nawet milimetrowy błąd na budowie może oznaczać katastrofę. Dlatego tak ważna jest precyzyjna, niezawodna poziomnica, której niestraszne są żadne warunki.

Wybór idealnej poziomicy z Lange Łukaszuk
"LŁ" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k Oświetlenie Steinel
Dane kontaktowe:
71 39 80 800
ul. Wrocławska 43, Byków 55-095 Mirków k. Wrocławia

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Solidna obudowa urządzenia

Budowa, trzecie piętro rusztowania – nagle poziomnica wysuwa się z rąk i upada z łoskotem na betonową posadzkę. Czy można było tego uniknąć? „Jeśli używamy sprawdzonych narzędzi z górnej półki, możemy zapobiec tego typu wypadkom” – zapewnia Michał Ostrowski, menadżer marki Stabila w Lange Łukaszuk, ekspert branży narzędzi ręcznych. "Ważna jest solidna, aluminiowa konstrukcja korpusu, odpowiednie zabezpieczenia, amortyzujące skutecznie wszelkie uderzenia i libella zintegrowana na stałe z całością.

Połączenie wszystkich elementów specjalną żywicą gwarantuje, że nawet duże przeciążenia nie wpłyną na precyzję działania" – podkreśla. Niemiecka Stabila, projektuje narzędzia pomiarowe tak, by wszystko działało bez zarzutu przez wiele lat. Nawet w przypadku upadku czy innych przeciążeń – wszystkie elementy profesjonalnej poziomnicy są nadal ustawione względem siebie idealnie równolegle, bez jakichkolwiek przesunięć.

Ergonomia pracy profesjonalnej poziomicy

W przypadku klasycznych poziomnic przeznaczonych do profesjonalnych zastosowań podstawową cechą jest ich ergonomia. Każdy element urządzenia został zaprojektowany tak, by zwiększyć komfort pracy i skrócić jej czas. Następny niezwykle istotnym elementem jest dokładność pomiarów – to 0,029°=0,5 mm/m. Natomiast 10-letnia gwarancja ma służyć za potwierdzenie trwałości i solidności takiego narzędzia.

Precyzyjny system elektroniczny 

Oprócz solidności i precyzji w pracy niezbędna jest optymalna ekspozycja wyników, którą można uzyskać sięgając po elektroniczną wersję narzędzi pomiarowych. „W przypadku tej linii urządzeń Stabili wskazania są pokazywane na dwóch cyfrowych wyświetlaczach, które gwarantują optymalne odczyty w każdych warunkach. Pracę ułatwiają również akustyczne naprowadzanie przy pomocy trzech różnych sygnałów dźwiękowych i bardzo sztywny profil aluminiowy z uchwytami przelotowymi” – tłumaczy Michał Ostrowski.

Te urządzenia działają szybko – bez jakichkolwiek opóźnień przy wyznaczaniu konkretnych, określonych przed ich użyciem wartości. Dodatkowo wysoka wodoodporność i pyłoszczelność (IP65) pozwalają na pracę w trudnych warunkach.

Poziomnica „szyta” na miarę

Ważną cechą narzędzi Stabila jest też ich personalizacja z myślą o konkretnych profesjach. Dlatego na przykład ci, którzy zajmują się konstrukcjami metalowymi mogą sięgnąć po modele z serii TECH 196/196 M wyposażone w magnesy ziem rzadkich, które umożliwiają pewne pomiary" – zaznacza ekspert branży narzędzi ręcznych z Lange Łukaszuk. "Natomiast z myślą o stolarzach, glazurnikach i innych profesjonalistach zajmujących się wykańczaniem wnętrz powstały specjalne modele z serii TECH 700 DA, które zapewniają bardzo precyzyjne oznaczanie i przenoszenie kątów” – dodaje.

Urządzenia te, nazywane też elektronicznymi kątomierzami, pozwalają precyzyjnie zmierzyć kąty (wewnętrzne i zewnętrzne) w zakresie 0 – 270°. System LOCK, który został w nich zastosowany, umożliwia blokowanie ustawionego kąta i przenoszenie go bez obawy o ryzyko utraty danych. Charakteryzuje je również wygoda odczytów – zarówno w pozycji normalnej jak i odwróconej. Podobnie jak w przypadku poprzednio wspomnianych modeli – wyjątkowa precyzja pomiarów: 0,029°=0,5 mm/m.

Opracowanie: redkacja IRBJ

Źródło i zdjęcia: Lange Łukaszuk, LŁ