Jak zamontować blachodachówkę modułową?

Blachodachówka modułowa to produkt przeznaczony do każdego rodzaju dachu. Firma Budmat ma w swojej ofercie produkty dla szczególnie wymagających, których jakość potwierdza okres gwarancji do nawet 50 lat.

Jak zamontować blachodachówkę modułową?
Budmat Dachy modułowe, pokrycia dachowe
Dane kontaktowe:
502 197 197
Otolińska 25 09-407 Płock

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Blachodachówka modułowa - rozwiązanie dla nowoczesnego domu

Poszczególne elementy, które sprzedawane są w jednym rozmiarze, można dowolnie docinać na miejscu, co pozwala na precyzyjne dopasowanie części blachodachówki modułowej. Nie ma potrzeby rozkładania i dopasowywania poszczególnych arkuszy, ponadto jest niezwykle lekka, co jest dodatkowym ułatwienie w kwestii montażu.

Oto poradnik jak w kilku krokach samodzielne zamontować blachodachówkę modułową firmy Budmat:

1. Po uprzednim przygotowaniu więźby dachowej, w tym przypadku specyfikacja blachodachówki modułowej wymaga innej podkonstrukcji, gdyż łaty różnią się przede wszystkim pod względem wymiarów od tradycyjnej blachodachówki, należy rozpocząć montaż łat, kontrłat oraz rozwiązania okapu.

Łaty, kontrłaty i rozwiązanie okapu

2. Gdy podkonstrukcja jest odpowiednio przygotowana, należy ostrożnie pobrać arkusze balchodachówki Budmat z paczki. Uwaga! Arkuszy pod żadnym pozorem nie powinno się trzymać za brzegi (w kolorze czerwonym), takie przenoszenie może spowodować powstanie szczelin na zakładkach podłużnych.

Prawidłowe pobieranie arkusza

3. Pierwszy element należy ułożyć na podkonstrukcji od prawej strony zaczynając od dołu połaci dachu, kolejno przymocować go do łaty za pomocą wkrętów typu TORX LP 4,8 x 38 lub farmerskich 4,8 x 35.

Układanie pierwzego arkusza i mocowanie

 

4. Po ułożeniu pierwszego arkusza dokładamy kolejny oraz mocujemy go. Następnie należy połączyć oba elementy za pomocą wkrętów typu TORX LP 4,8 x 23 lub farmerskich do metalu 4,8 x 19.

Układanie 2 arkusza i łączenie

5. Trzeci element umieszczamy bezpośrednio za elementem numer 1 i łączymy oba arkusze za pomocą wkrętów typu TORX LP 4,8 lub farmerskich do metalu 4,8 x 19.

Układanie 3 arkusza i łączenie

6. Kolejny 4 już arkusz, łączymy z elementem 2 oraz 3 oraz mocujemy go do podkonstrukcji oraz pozostałych części.

Układanie czwartego arkusza i łączenie z pozostałymi

 

7. Przy układaniu należy pamiętać, aby arkusze ustawić poziomo względem połaci. Układając kolejne arkusze kierujemy się ku górze, dokładająć kolejne elmenty według wzoru. Wkręty umieszczamy na każdym łączeniu poszczególnych arkuszy oraz na brzegach i szczycie dachu.

Właściwe ustawienie względem połaci oraz montaż i rozmieszczenie wkrętów

8. Na koniec należy zająć się montażem gąsiora, który ma za zadanie zabezpieczyć dach przed wodą opadową, ale również zapewnić odpowiednią wentylację w kalenicy. Idealny w tym przypadku jest gąsior firmy Budmat model GS-LUX. Jego montaż również nie powinien sprawić problemu. Przetłoczenia gąsiora powinny licować z najwyższymi punktami arkusza, tym samym osłaniać styki połaci w kalenicy i narożach. Gąsior trzeba przymocować do arkuszy wkrętami typu TORX LP 4,8 x 23 lub farmerskich do metalu 4,8 x 19.

Montaż gąsiora

źródło zdjęcia: Budmat