PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Okna i drzwi balkonowe z PVC

Jak zabezpieczyć okna w pokoju dziecięcym?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty

Pokój naszych pociech ma być nie tylko pięknie urządzony, ale również stanowić bezpieczne miejsce do zabawy i nauki. Warto zwrócić uwagę na odpowiednie zabezpieczanie nie tylko szafek i kantów mebli, ale również okien. W jakie elementy należy wyposażyć okna i drzwi balkonowe aby nasi najmłodsi mogli beztrosko spędzać czas w swoich czterech kątach?

Bezpieczne klamki

Aby podnieść bezpieczeństwo naszego dziecka w jego własnym pokoju oraz innych pomieszczeniach, w których przebywa, warto zastosować w oknach klamki z kluczem. W taki sposób praktycznie uniemożliwimy dziecku samodzielne otwarcie okna. Jeśli przekręcimy kluczyk do pozycji zamkniętej, poruszenie klamki stanie się dla naszych maluchów zadaniem niemożliwym.

Dodatkowe zabezpieczenia

Jak połączyć komfort i bezpieczeństwo? Stosując blokadę rozwarcia okna z kluczem Filplast "Baby Safety Lock" uchronimy nasze dziecko przed wypadnięciem z okna. Blokada uniemożliwia otwarcie okna, natomiast bez problemu możemy je uchylić i swobodnie wietrzyć pomieszczenie. Duża zaletą jest nieskomplikowany, samodzielny montaż we wszystkich rodzajach okien z pcw i aluminium.

Dodatkowe zabezpieczenia okna

Odpowiednia szyba

Warto zwrócić uwagę na zastosowanie odpowiedniej szyby w oknach. Szyba antywłamaniowa będzie odporna na szaloną zabawę naszych pociesz. Nawet jeśli dziecko uderzy jakimś ciężkim przedmiotem w szybę, będzie ona odporna, nie tłucze się i nie rozsypie.

Dobry wybór okna z pcw

Mają jeszcze jedna bardzo praktyczną zaletę - są łatwe w czyszczeniu. Jeśli nasz maluch zamiast kartki papieru popisze nam ramę okna lub szybę farbami, flamastrem czy kredkami, będziemy mogli bez większego wysiłku i uszkodzeń zmyć dzieło z okna.

Nie zapominajmy, że okno w pokoju naszego dziecka nie powinno być jedynie kolorowe i ładnie udekorowane, ale najważniejsze by było ono odpowiednio przystosowane i bezpieczne. Blokady, rozwarcia, klamki z kluczem, nawiewniki i bezpieczne szyby, to tylko niektóre elementy okna dzięki, którym możemy uniknąć niebezpiecznych sytuacji w naszym domu.

źródło i zdjęcia: FILPLAST

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum