Dzięki płytkom a la biała cegła wnętrza nabierają charakteru, ale nie narzucają nam konkretnego stylu. To od nas zależy jaki uzyskamy efekt finalny. Biała cegła Stones cieszy się coraz większą popularnością ze względy na precyzyjne wykonanie oraz realistyczny wygląd. Biała cegła pozwala uzyskać efekt świeżości zarówno w jasnych i przestronnych wnętrza jak i w wąskich i niekoniecznie dobrze doświetlonych pomieszczeniach. Przełamanie dominującej białej cegły kontrastowymi dodatkami, pozwala na spersonalizowanie każdego z wnętrz i uzyskanie niepowtarzalnego efektu. W industrialnym wnętrzu biała cegła jest idealnym tłem dla drewnianych i metalowych elementów. Jest też wzorem uniwersalnym, który można wykorzystywać w aranżacjach tradycyjnych i nowoczesnych. Miłośników stylu skandynawskiego nie trzeba przekonywać, że biała cegła to podstawa do uzyskania zadowalającego ich efektu. W aranżacjach wykorzystujących ścianę z białej cegły jako bazę nie powinno zabraknąć drewnianych detali w naturalnym kolorze, kontrastowych lamp emitujących ciepłe światło, surowo wykończonych luster czy kolorowych, mocnych akcentów w postaci zasłon, poduszek, dywanów czy chodników. Oprócz tego ściana z białej cegły idealnie nadaje się do wnętrz o klimacie loftowym.
Biała cegła doskonale dopełnia duże przestrzenie o surowym klimacie. W tym kontekście świetnie komponuje się z zimną, połyskliwą stalą, szkłem o wielkich powierzchniach, industrialnymi dodatkami, miedzią, przemysłowym i ciężkim oświetleniem oraz przewodami elektrycznymi poprowadzonymi na widoku. W wielu aranżacjach biała cegła łączona jest z neonami lub grafikami w stylu urban art. Dzięki nienachalnej bieli, uzyskujemy szerokie możliwości w doborze kolorów reszty ścian. W designie to bardzo pożądana cecha, która otwiera wiele możliwości kreacji.
Warto pamiętać, że naturalna, ruda cegła to element obecny w architekturze i wystroju wnętrz od stuleci. Za sprawą płytek cegłopodobnych forma cegły przeżywa swego rodzaju renesans a jej popularność nieustannie rośnie. Coraz bardziej powszechna jest również praktyka malowania naturalnej cegły na biało. Trend ten można zaobserwować w mieszkaniach, domach, restauracjach czy pubach o piwnicznym charakterze. Cegła wnosi do wnętrz naturalność i klasyczne piękno. Stanowi wyjątkowy akcent w pomieszczeniu, dlatego płytki cegłopodobne, które ją realistycznie odwzorowują, zyskują systematycznie na popularności. Osoby, które planują remont z białą cegłą w roli głównej zauroczą się płytką cegłopodobną Stones Aruba. Jej struktura i kształt pozwalają na adaptację wielu aranżacji. Aruba pasuje do stylu skandynawskiego, minimalistycznego, klasycznego a nawet vintage. Świetnie komponuje się z meblami w klimacie shabby chic i dodatkami prowansalskimi. Aruba współgra z nietypowymi dekoracjami oraz pozornie nie pasującymi do siebie wzorami.
Dla tych, którym zależy na szybkim i łatwym montażu powstała specjalna płytka Stones Windsor z gotową fugą. Biała cegła Windsor podkreśla prostotę wnętrz. Dobrze komponuje się z mocnymi akcentami kolorystycznymi, a przy tym zachwyca swoją fakturą. Natomiast bielona cegła Malmo o zaokrąglonych brzegach, interesująco kontrastuje w aranżacjach z metalicznymi detalami, bezbarwnym szkłem oraz subtelnymi, a przy tym efektownymi i geometrycznymi dekoracjami. Podsumowując – biała cegła jest idealną bazą, na której można budować mocno różniące się od siebie, niepowtarzalne aranżacje.
źródło i zdjęcia: Stones