Jak dbać o podłogę z paneli?

Panele podłogowe WINEO projektowane są tak, by można tworzyć z nich podłogi zachwycające elegancją i trwałością.

Jak dbać o podłogę z paneli?
Windmöller Polska Sp. z o.o. Nowatorskie podłogi winylowe dla wymagających
Dane kontaktowe:
+48 71 374 02 60 (61)
Mińska 38 54-610 Wrocław
Zobacz firmę w innym dziale: Panele

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Jak dbać o podłogę z paneli?

Po ułożeniu podłogi w obszarach, które są mocno uczęszczanych w fazie budowy, muszą być chronione przed uszkodzeniem przez odpowiednie zabezpieczenia.

Trzeba zapobiec permanentnej wilgoci pod meblami.

Pod nogi krzeseł i mebli, a także przedmiotów, które są przesuwane należy przykleić stopki filcowe.

Meble na kółkach (fotele biurowe, kontenery, itp.) należy wyposażyć w rolki typu W (miękkie rolki – DIN EN 12529). Przy wysokich i ciężkich przedmiotach należy stosować podkładki zabezpieczające podłogi aby rozmieścić ciężar równolegle.

Brud i piasek działają jak papier ścierny. Dlatego też w strefach drzwi wejściowych jak i w strefach służących do czyszczenia obuwia należy przewidzieć wystarczająco duże strefy czyszczenia obuwia względnie wyłożyć wycieraczki.

Obuwie z cienkim obcasem mogą powodować uszkodzenia na podłogach elastycznych.

Środki chemiczne takie jak środki do dezynfekcji, farby fryzjerskie i wybielacze mogą prowadzić do odbarwień. W zasadzie użycie chemikaliów o zabarwieniu i innych kolorowych cieczy, past, powinno być unikane lub powinny one zostać natychmiastowo usunięte z powierzchni podłogi.

Usuwanie plam z paneli podłogowych

Przed przystąpieniem do usuwania plam zaleca się przeprowadzić próbę materiału środka czyszczącego lub odplamiacza którego chcą Państwo użyć. Trzeba przestrzegać także zaleceń producenta środków chemicznych.

Gumowe lub plastikowe stopki oraz kółka jak i inne tworzywa barwne mogą powodować przebarwienia na podłogach elastycznych. W miarę możliwości proszę używać jasnych podkładek, kółek.

Trwała intensywna ekspozycja na promieniowanie UV może prowadzić do nieodwracalnych zmian w kolorze do dekorów mimo wysokiej odporności produktów. Aby temu zapobiec trzeba zabezpieczyć miejsca najbardziej narażone na promienie słoneczne organizując cień (np. roślinnością, zasłonami, roletami).

W obszarach bez lub z niewielkim oświetleniem UV (na przykład pomieszczeń magazynowych lub przysłoniętych czy przykrytych częściach podłogi) może dochodzić, szczególnie przy jasnych dekorach, do "żółtawych refleksów" w kolorach. Jeśli podłodze przywróci się normalny poziom promieni UV zjawisko po czasie ustąpi. Wyżej wymienione zjawisko to można zaobserwować przy wielu materiałach i nie stanowi o wadzie produktu.

Przy ogrzewaniu podłogowym temperatura powierzchni laminatu nie może przekraczać 27°C.

źródło i zdjęcia: Windmöller Polska Sp. z o.o.