Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Jak wilgoć niszczy dach i cały budynek? Sprawdź, jak się bronić przed zagrożeniem
Wilgoć to jeden z największych wrogów trwałości budynku. Choć może długo pozostawać niewidoczna, jej skutki bywają drastyczne: od uszkodzeń konstrukcji dachu po powstawanie pleśni i grzybów. Jak skutecznie chronić dach przed zawilgoceniem? Odpowiedź znajdziesz w naszym kompleksowym poradniku.

Na jakie parametry techniczne zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza centralnego?
Budując dom mierzymy się z różnymi decyzjami, które wpłynął na jego późniejsze użytkowanie i albo będziemy czuli się w nim dobrze i komfortowo, albo nieuwzględnienie pewnych rozwiązań spowoduje dyskomfort i poczucie, że można było zrobić to lepiej.

Jak łatwo odnowić metalowe ogrodzenie? Szybki sposób na usunięcie starej farby!
Metalowe ogrodzenia, choć trwałe, z czasem tracą swój urok z powodu korozji i starej farby. Aby przywrócić im blask, niezbędne jest skuteczne usunięcie tych niechcianych warstw. Przedstawiamy szybki i efektywny sposób na odnowienie metalowego ogrodzenia, wykorzystując nowoczesne narzędzia, takie jak krążki zdzierakowe Blaze Rapid Strip.

Czym są naprężenia w konstrukcji dachu i jak wpływają na jego stabilność?
Choć dach Twojego domu może wyglądać solidnie, niewidoczne gołym okiem siły - naprężenia - mogą z czasem poważnie zagrozić jego stabilności. Zrozumienie mechanizmów ich powstawania oraz wpływu na konstrukcję pozwala skutecznie chronić dach przed destrukcyjnym działaniem.

Jak pozbyć się uporczywych plam z podłogi raz na zawsze?
Każdy z nas zetknął się z problemem trudnych do usunięcia plam na podłodze. Niezależnie od tego, czy mówimy o drewnianych parkietach, płytkach ceramicznych, czy wykładzinach, plamy mogą być prawdziwym wyzwaniem. Aby skutecznie i trwale się ich pozbyć, warto zainwestować w odpowiednie narzędzia i maszyny. Jednym z rozwiązań, które zdobywa coraz większą popularność, jest maszyna do czyszczenia podłóg Norton Clipper CG CLEAN 430. Jak to urządzenie może pomóc w walce z uporczywymi plamami?

Drewniany domek ogrodowy - praktyczny sposób na przechowywanie
Na wielu nowoczesnych osiedlach wciąż brakuje garaży, a wnęki przy domach pomieszczą co najwyżej jeden samochód. Jak więc rozwiązać problem z przechowywaniem sprzętów ogrodowych, narzędzi czy mebli sezonowych? W takich sytuacjach doskonałym rozwiązaniem może być drewniany domek ogrodowy!

Jak przywrócić blask starym meblom fornirowanym? Sprawdź, zanim wyrzucisz!
Stare meble fornirowane nie muszą iść na straty. Czasami wystarczy weekend pracy i odrobina wprawy, żeby odzyskały dawny blask. W tym poradniku pokażę Ci, jak krok po kroku przeprowadzić skuteczną renowację forniru – bez zdzierania całej powierzchni, za to z ogromnym efektem wizualnym.

Jak betonoza wpływa na klimat i środowisko w miastach?
Betonoza to nadmierne pokrywanie miejskich przestrzeni betonem – stało się poważnym wyzwaniem dla współczesnych aglomeracji. Choć kiedyś beton symbolizował nowoczesność, dziś coraz wyraźniej widzimy jego negatywny wpływ na środowisko i klimat.

Która szlifierka do posadzki będzie najlepsza dla mnie?
Posadzki betonowe, zwłaszcza w garażach, piwnicach czy halach przemysłowych, wymagają regularnej pielęgnacji i obróbki. Szlifowanie to kluczowy proces, który pozwala uzyskać idealnie gładką i równą powierzchnię. Wybór odpowiedniej szlifierki może być jednak wyzwaniem. W tym artykule podpowiemy, na co zwrócić uwagę, wybierając szlifierkę do posadzki.

Dlaczego warto zamienić technologię murowaną na konstrukcję szkieletową? Poznaj najważniejsze zalety systemu
Budowa domów w konstrukcji szkieletowej jest szybka i można ją prowadzić przez cały rok, bez względu na pogodę. To duża przewaga nad technologią murowaną, która jest zależna od warunków zewnętrznych, ale i nie jedyna zaleta systemu. Trzeba jednak pamiętać, że wymagają najwyższej klasy materiałów konstrukcyjnych. To one będą gwarancją bezpieczeństwa i solidności budynku.

Stożkowe czy płaskie? Jaka tarcza lamelkowa do trudnych zadań?
Tarcze lamelkowe to niezbędne narzędzia ścierne stosowane w przemyśle metalowym. Ich uniwersalność i wysoka skuteczność czynią je popularnym wyborem w wielu zastosowaniach, od szybkiego usuwania materiału po dokładne wykończanie powierzchni.

Piła tarczowa tzw. krajzega - jaka tarcza do drewna, a jaka do metalu?
Piły tarczowe są nieodzownym narzędziem w wielu warsztatach i na placach budowy. Wybór odpowiedniej piły tarczowej zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj materiału, który chcemy ciąć, oraz jakość wykończenia, którą chcemy uzyskać. Przedstawiamy różne rodzaje pił tarczowych oraz wyjaśnimy, jak rodzaj zębów tarczy wpływa na ich zastosowanie. Wybierz odpowiednią!

Szlifierka do płaszczyzn - jak działa i do czego służy?
Szlifierka do płaszczyzn to niezastąpione narzędzie w przemyśle metalowym, drzewnym i warsztatach ślusarskich. Umożliwia uzyskanie idealnie gładkich i równych powierzchni, zarówno płaskich, jak i profilowanych. Poznajmy zasadę działania szlifierki, jej zastosowania oraz rodzaje stosowanych ściernic.

Remont bez łez i zgrzytów? Jakie narzędzia do cięcia płytek ułatwią Ci pracę?
Bez względu na to, czy remont związany z układaniem płytek ściennych i podłogowych prowadzony jest przez fachowca, czy amatora, wymaga określonej wiedzy i dobrej jakości narzędzi. Współczesne trendy, w których bez względu na wielkość pomieszczenia królują wielkoformatowe kafelki, nie ułatwiają zadania. Na jakie rozwiązania postawić, by efekt remontu przyniósł nam zadowolenie?

Dlaczego nie warto kupować kotła o zbyt dużej mocy grzewczej?
Wybór odpowiedniego kotła grzewczego to kluczowa decyzja, która wpływa na komfort cieplny w domu, koszty eksploatacji i trwałość urządzenia. Wielu inwestorów, chcąc zapewnić sobie większą efektywność i dłuższy czas spalania, wybiera kocioł o zbyt dużej mocy. To błąd! Przewymiarowany kocioł generuje wyższe koszty, większe zużycie paliwa i problemy techniczne.