Polbruk: Słoneczny deptak za domem – kompozycja idealna o każdej porze roku

Opuścić próg domu, aby poczuć się niczym turysta odwiedzający ciepłe kraje – uczucie bezcenne, choć pewnie przez wiele osób postrzegane jako nieosiągalne. A wcale nie musi tak być! Wraz z marką Polbruk podpowiadamy, w jaki sposób zaaranżować przestrzeń w ogrodzie, aby budziła wspomnienie wakacji przez cały rok.

Polbruk: Słoneczny deptak za domem – kompozycja idealna o każdej porze roku
Polbruk S.A. Kostka brukowa, płyty tarasowe, elementy małej architektury
Dane kontaktowe:
Nowy Świat 16 C 80-299 Gdańsk

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

W połączeniu z pnącą roślinnością, pergolami oraz ławeczkami, mała architektura będzie prezentować się nad wyraz ładnie Gra kolorów, nie pozorów!

Kluczowe znaczenie w wyborze kostki brukowej, której zadaniem ma być stworzenie w ogrodzie atmosfery lata, ma kolor. W ofertach producentów znajdziemy elementy nawierzchniowe w barwach, dzięki którym bez trudu stworzymy słoneczną, iście idylliczną aranżację.

– "Latte, sahara, klasyczne beże czy żółcie – to tylko wybrane kolory, na które zwracają uwagę nasi klienci, poszukujący w katalogu produktów o ciepłych odcieniach" – mówi Wojciech Średniawa, Główny Projektant firmy Polbruk.

– "Przy tak sprecyzowanych założeniach często polecam klientom produkty, które spokój i beztroskę mają wpisane nie tylko w kolor, ale w pewnym sensie również w kształt i fakturę. Do takich kostek należą m.in. postarzane Carmino i nieregularna Petra imitująca spękaną w słońcu ziemię czy najnowsze płyty Lira typu wet-cast, bardziej niż betonowe płyty przypominające drewniane deski, które do każdej aranżacji wnoszą przyjazny klimat, ciepło i odrobinę sielankowości" – dodaje ekspert.

Dobierając kolory kostek, kierujmy się naczelną zasadą – ciepłe barwy z ciepłymi (żółcie, beże, czerwienie, brązy), a chłodne z chłodnymi (szarości, grafity, zielenie). W ten sposób ustrzeżemy się estetycznego chaosu i rozczarowania.

Kluczowe znaczenie w wyborze kostki brukowej, której zadaniem ma być stworzenie w ogrodzie atmosfery lata, ma kolor Mała architektura, duży efekt

Tuż po dokonaniu wyboru podstawowego produktu aranżacji, warto rozważyć urozmaicenie jej odpowiednio dobranymi elementami małej architektury. Palisady, obrzeża, murki czy gazony to obowiązkowy element ogrodów w stylu śródziemnomorskim, ale nie tylko. Tego typu galanteria betonowa równie dobrze sprawdza się w naszym klimacie, i to w warunkach domowych. Elementy małej architektury można wykorzystać do zaaranżowania wszelkiego rodzaju kącików zieleni czy miejsc odpoczynku.

– "Dzięki zamierzonej nieregularności i zróżnicowaniu poziomów, osiągniętemu przy pomocy murków i palisad, wrażenie głębi i urozmaiconej linii projektowej stworzyć można nawet na stosunkowo małej powierzchni. Oprócz drewnianych pergoli i baldachimów popularnym zabiegiem jest także budowanie tarasu na niewysokim podwyższeniu. Ponadto krajobraz śródziemnomorskiego ogrodu urozmaicą nieduże kamienne murki, które z łatwością zbudować można z elementów Polbruk Grando, idealnie sprawdzających się także w roli budulca schodków, łączących odmienne poziomy gruntu w ogrodzie" – dodaje Wojciech Średniawa.

W połączeniu z pnącą roślinnością, pergolami oraz ławeczkami, mała architektura będzie prezentować się nad wyraz ładnie, przenosząc nas do bajkowej krainy odpowiadającej najpiękniejszym snom o wakacjach.

Wróćmy na ziemię

Wybierając kostkę brukową, chcemy mieć pewność, że kompozycja stworzona z jej udziałem zachowa swój walor estetyczny w każdych warunkach, niezależnie od pory roku. Aby tak się stało, wybierajmy produkty tych producentów, którzy na rynku są obecni od wielu lat i mają bogate, poparte licznymi osiągnięciami doświadczenie, jak firma Polbruk, która w tym roku obchodzi 25-lecie działalności.

źródło i zdjęcia: