Roto: Kolorystyczne kontrasty czy spokojna harmonia? Urządzamy poddasze

Skośny sufit poddasza wyklucza możliwość zastosowania tradycyjnych dekoracji okiennych. Rolety i markizy projektowane dla okien dachowych z powodzeniem zastępują firany i zasłony. Bogactwo kolorystyki i wzorów w połączeniu z drewnopodobnymi okleinami okien pozwala stworzyć wyjątkową aranżację poddasza. Harmonia czy kontrast – co wybrać?

Roto: Kolorystyczne kontrasty czy spokojna harmonia? Urządzamy poddasze
Roto Frank Okucia Budowlane Okucia do okien i drzwi
Dane kontaktowe:
81 855 05 22-25, 801 011 470 (Infolinia)
Wał Miedzeszyński 402 03-994 Warszawa
Zobacz firmę w innym dziale: Okna dachowe

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

W przypadku niestandardowych wnętrz ważny jest umiar. Połączenie zbyt wielu oryginalnych form i kolorów może skutkować estetycznym dysonansem. Punktem wyjścia jest określenie palety barw, która będzie spajać ze sobą zarówno elementy wykończeniowe, jak i aranżacyjne.

W dobrym tonie

Kolorami dedykowanymi dla niedużych pomieszczeń, o niestandardowym sklepieniu są jasne beże, szarości, biel oraz pastele. Monochromatyczny efekt można przełamać sporadycznie wprowadzonymi akcentami dekoracyjnymi w bardziej nasyconym odcieniu. Dobierając kolorystykę, należy również wziąć pod uwagę odcień oklein okiennych. Do wnętrz w popielatej kolorystyce idealne będą pasować ciepłe brązy, takie jak złoty dąb i orzech. Pomieszczenia zdominowane przez biel dopełnią ramy w odcieniu jasnej sosny lub, dla wyraźnego kontrastu, ciemnego dębu. Jeśli jednak zależy nam na uniwersalnym wykończeniu poddasza, które z łatwością pogodzimy w przyszłości z nowymi meblami i akcesoriami, to najlepszym wyborem będą okleiny w kolorze ponadczasowej bieli.

Rolety i markizy projektowane dla okien dachowych z powodzeniem zastępują firany i zasłony Swoboda aranżacyjna

Drewniane okno dachowe RotoQ w kolorze białym lub w kolorze naturalnego drewna koresponduje z wieloma modnymi stylami dekoracji wnętrz. Uniwersalne a zarazem eleganckie połączenie okna białego z szarą klamką stanowi przykład nowoczesnego designu, który otwiera przed domownikami perspektywę całkowitej swobody eksperymentów bez konieczności większych wydatków. Doskonała ochrona gwarantowana, dzięki czterem warstwom ochronnym drewna oraz wodoodpornej powłoce HighRes® pozwala cieszyć się świeżością zaadaptowanego poddasza przez długie lata.

Kolorystyka poddasza – trzy rady!

1. Przed wyborem oklein okiennych zastanów się, w jakim stylu urządzisz poddasze. Jeśli we wnętrzu będą dominować drewniane meble, zadbaj o to, aby ich odcień współgrał z ramami okien. Przypadkowe zestawienie różnych gatunków drewna wygląda nieestetycznie i zakłóca kompozycję.

2. Drewno to Twój ulubiony materiał? Jeśli nie możesz zdecydować się na jeden rodzaj kolorystyki oklein, spróbuj wybrać ten odpowiadający barwie belek stropowych. Stanowią niezaprzeczalny atut wizualny poddasza i warto je podkreślać na wszelkie sposoby. Jeśli są one w ciemnym odcieniu, dobrym wyborem stanie się czarny dąb lub należący do cieplejszej palety, mahoń. Jasne belki dopełnimy oknami o ramach w kolorze białym lub sosny.

3. Zadbaj o to, aby elementem wystroju całej przestrzeni stało się naturalne światło. Dla każdego pokoju wybierz okno w rozmiarze dopasowanym do jego wielkości, a promienie słoneczne doskonale wyeksponują niuanse aranżacji oraz sprawią, że nawet nieduże pomieszczenie wyda się o wiele bardziej przestronne.

W poszukiwaniu inspiracji warto sięgnąć po najnowszy katalog marki Roto Okna Dachowe, która proponuje aż sześć różnorodnych wersji kolorystycznych ram okiennych. Trwałe i łatwe w pielęgnacji okleiny mogą być także wykorzystywane w aranżacji pomieszczeń o podwyższonej wilgotności powietrza, jak np. łazienka i kuchnia.

Więcej o oknach dachowych Roto oraz dostępnych wersjach kolorystycznych okiennych ram przeczytać można na: www.roto.pl

źródło i zdjęcia: Roto