Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Roto: Filtr przeciwsłoneczny dla poddasza

W lecie temperatura na poddaszu jest zwykle o kilka stopni wyższa niż na piętrze lub parterze. Różnica ta może przeszkadzać szczególnie w dni, gdy na zewnątrz termometr wskazuje powyżej 30°C. Wbrew pozorom optymalne i komfortowe warunki pod dachem można osiągnąć nie tylko za pomocą klimatyzacji.

Roto: Filtr przeciwsłoneczny dla poddasza
Roto Frank Okucia Budowlane Okucia do okien i drzwi
www.roto-frank.com
Roto Frank Okucia Budowlane Okucia do okien i drzwi
Dane kontaktowe:
81 855 05 22-25, 801 011 470 (Infolinia)
Wał Miedzeszyński 402, 03-994 Warszawa
Zobacz firmę w innym dziale: Okna dachowe

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Istnieje kilka czynników, które mogą wywoływać wyższe temperatury na poddaszu. W większości przypadków jest to ciemny kolor dachówki, który skupia promienie słoneczne, co oczywiście skutkuje nagrzaniem materiału i zatrzymaniem ciepła. Z kolei w domach po termomodernizacji powodem może być wadliwe wykonana izolacja termiczna. Jeśli jednak w czasie upałów zaizolowane ściany są chłodne, należy wysnuć wniosek, że przyczyna problemu tkwi gdzie indziej. Nie należy również lekceważyć słońca, jako wydajnego źródła ciepła. W Polsce natężenie promieniowania słonecznego wynosi średnio 1000 kWh/m2/rok; w zależności od regionu mieści się w przedziale 900 – 1100 kWh/m2/rok. Promienie wpadające przez szyby okien dachowych nagrzewają podłogę, tym samym wytwarzając ciepło. 

Ilość światła, ale przede wszystkim promieniowania słonecznego dostającego się pod dach można skutecznie kontrolować poprzez zastosowanie dodatkowych akcesoriów Na chłodnym poddaszu w cieniu rolet

Ilość światła, ale przede wszystkim promieniowania słonecznego dostającego się pod dach można skutecznie kontrolować poprzez zastosowanie dodatkowych akcesoriów. Roleta zewnętrzna Roto została zbudowana z wytrzymałych, dwuściennych lameli. Specjalna konstrukcja pancerza pozwala na ścisłe zwijanie elementów, które chowają się w niewielkim zasobniku górnym. Co istotne, panel nie wymaga dodatkowego miejsca – jest estetycznie zintegrowany z połacią dachu. Roletę zewnętrzną można obsługiwać ręcznie lub z pomocą zdalnie sterowanego napędu elektrycznego. Jeśli rolety instalowane są na dachu po zakończeniu prac wykończeniowych, można wybrać wariant zasilania poprzez moduł solarny umiejscowiony na obudowie rolety. Zaopatruje on w energię akumulator, dzięki czemu możliwa jest obsługa rolety. Montaż całego zestawu jest szybki i prosty, ponieważ przebiega od wewnątrz. Rolety Roto zapewniają niezawodną ochronę przed światłem, upałem, a także zimnem, gwarantując skuteczne zaciemnienie i pełną funkcjonalność również przy otwartym oknie. Dzięki takim zabezpieczeniom poddasze stanie się oazą, w której znajdziemy schronienie przed upałem i słońcem.

źródło i zdjęcia: Roto