Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej wymienione czynniki warto jako materiał do wykonania sztywnych poszyć dachowych zastosować płyty MFP®. Za ich wykorzystaniem przemawia ich wytrzymałość, odporność na wilgoć, a także inne parametry. Płyty nie tylko są doskonałym izolatorem akustycznym, co sprawdza się np. podczas ulewnych nocy, ale również zapewniają skuteczną izolację termiczną. Dzięki swojej gęstości płyta o grubości 12mm jest lepszym izolatorem ciepła niż cegła o grubości 11,4 cm. Dom z poszyciem z MFP® jest więc gwarancją spokoju i niższych rachunków za ogrzewanie.
Na jego korzyść MFP® przemawia nie tylko wysoka wytrzymałość, która zapewnia bezpieczeństwo dekarzom podczas pracy, ale również szereg innych cech, istotnych dla powstania profesjonalnie zbudowanego i spełniającego swoje funkcje dachu.
Łatwość montażu płyt pozwala na unikanie błędów budowlanych, które są kosztowne i trudne do naprawienia. Podczas szkoleń dla dekarzy, Mariusz Piszczek, doradca techniczny Pfleiderer zwraca uwagę, że ułożenie poszycia z płyt MFP® zajmuje czterokrotnie mniej czasu niż poszycia z desek, co jest kolejną okazją do oszczędzenia czasu i pieniędzy, które można przeznaczyć na inne elementy budowy. Płyta MFP® dzięki swojej trudnozapalności nie wymaga także dodatkowej impregnacji przeciwogniowej. Zyskujemy więc mniejsze koszty i większe bezpieczeństwo użytkowników.
Dzięki uniwersalności płyty MFP®, sprawdzi się ona idealnie nie tylko jako materiał sztywne poszycie pod pokrycie dachowe. Mniejszych elementów można użyć do wykończenia konstrukcji lukarn czy podbitek dachowych. Płyt MFP® nie trzeba układać w jednym kierunku tak jak dzieje się to w przypadku innych materiałów drewnopochodnych. Swobodne mocowanie, docinanie i układanie pozwala na to, by ekonomicznie wykorzystać całość zakupionego materiału.
Źródło: Pfleiderer
Więcej