Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Jak wybrać schody do domu?

Schody to nie tylko element konstrukcyjny domu, ale również ważny akcent dekoracyjny. Współczesne trendy stawiają na prostotę formy, minimalizm i nowoczesne materiały. Jakie schody są modne w 2023 roku? Przyjrzyjmy się najnowszym propozycjom!

Jak wybrać schody do domu?
Stanisław Marchewka - "MARCHEWKA" Schody, podłogi, wnętrza
marchewka.pl
Stanisław Marchewka - "MARCHEWKA" Schody, podłogi, wnętrza
Dane kontaktowe:
71 397 01 94, 513 184 515, 513 184 509
Piotrowice, ul. Ogrodowa 13, 55-311 Kostomłoty

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Nowoczesne schody: kwintesencja elegancji i funkcjonalności

Charakterystyczną cechą nowoczesnych schodów jest prosta forma, minimalizm oraz wykorzystanie nowoczesnych materiałów. Idealnie wpisują się one w trendy skandynawskie, industrialne i loftowe. Popularnym wyborem jest lite drewno, które harmonizuje z innymi elementami wystroju. Często spotyka się również połączenia drewna ze stalą lub szkłem, nadające schodom lekkości i futurystycznego charakteru.

Rodzaje nowoczesnych schodów

 • Schody policzkowo-sztycowe: Jedna z najpopularniejszych opcji. Policzki (boczniki) biegną po jednej stronie biegu, a poręcz znajduje się po drugiej. Stopnie mocowane są za pomocą tralek i sztyc, co zapewnia lekkość i nowoczesny wygląd.
 • Schody dywanowe: Montowane na beton lub jako samonośne konstrukcje. Charakteryzują się prostotą i elegancją, podkreślając nowoczesny charakter wnętrza. Gładka, jednolita powierzchnia tworzy efekt "dywanu" na schodach.
 • Schody wspornikowe (półkowe): Idealne dla miłośników minimalizmu. Montowane bezpośrednio do ściany, sprawiają wrażenie unoszenia się w powietrzu. Brak widocznych podpór nadaje im niezwykle lekkiego i nowoczesnego wyglądu.
 • Schody ażurowe: Nie posiadają podstopnic, przez co są lekkie i transparentne, wpisując się w minimalistyczne trendy. Sprawdzają się w małych pomieszczeniach, optycznie powiększając przestrzeń.

Personalizacja i designerskie akcenty

Nowoczesne schody to nie tylko wygląd, ale również możliwość personalizacji. Szeroki wybór gatunków drewna, połączenia z metalem lub szkłem pozwalają na stworzenie unikatowych projektów. Designerskie tralki, futurystyczne zawijasy i dynamiczne wstęgi balustrad to tylko niektóre z elementów nadających schodom indywidualny charakter.

Schody w nowoczesnym domu

Nowoczesne schody to elegancki i funkcjonalny element każdego wnętrza. Wybór odpowiedniego rodzaju - policzkowo-sztycowego, dywanowego, wspornikowego czy ażurowego - pozwala stworzyć przestrzeń nie tylko praktyczną, ale również stylową. Personalizacja i designerskie akcenty dodatkowo podkreślają nowoczesny charakter wnętrza, czyniąc schody prawdziwą ozdobą domu. Jeśli szukasz schodów łączących elegancję z nowoczesnością, z pewnością znajdziesz coś dla siebie wśród obecnych trendów.

źródło i zdjęcia: Stanisław Marchewka - "MARCHEWKA"

FAQ Pytania i odpowiedzi
 • Jakie są cechy charakterystyczne nowoczesnych schodów?

  Nowoczesne schody charakteryzują się prostą formą, minimalizmem oraz wykorzystaniem nowoczesnych materiałów, takich jak lite drewno, stal i szkło. Idealnie wpisują się w trendy skandynawskie, industrialne i loftowe.
 • Jakie są popularne rodzaje nowoczesnych schodów?

  Popularne rodzaje nowoczesnych schodów to schody policzkowo-sztycowe, dywanowe, wspornikowe (półkowe) oraz ażurowe.
 • Czym charakteryzują się schody policzkowo-sztycowe?

  Schody policzkowo-sztycowe mają policzki (boczniki) biegnące po jednej stronie biegu, a poręcz po drugiej. Stopnie mocowane są za pomocą tralek i sztyc, co zapewnia lekkość i nowoczesny wygląd.
 • Jakie materiały są często wykorzystywane w nowoczesnych schodach?

  W nowoczesnych schodach często wykorzystuje się lite drewno, stal oraz szkło, co nadaje schodom lekkości i futurystycznego charakteru.
 • Jakie możliwości personalizacji oferują nowoczesne schody?

  Nowoczesne schody oferują szeroki wybór gatunków drewna, połączenia z metalem lub szkłem, designerskie tralki, futurystyczne zawijasy i dynamiczne wstęgi balustrad, co pozwala na stworzenie unikatowych projektów.
 • Czytaj więcej Czytaj mniej
Autor
Natalia Karaskiewicz
Natalia Karaskiewicz

Młoda mama, która nie boi się wyzwań i z zaangażowaniem zgłębia tajniki budownictwa. Pracę w redakcji traktuje jako nieustanną formę rozwoju i samorealizacji. Obecnie buduje wymarzony dom, co daje jej cenne doświadczenie i pozwala jeszcze lepiej rozumieć potrzeby czytelników. Od 10 lat związana z Grupą AVT, gdzie redaguje artykuły i porady dotyczące budownictwa, remontów i aranżacji wnętrz. Z pasją dzieli się wiedzą z czytelnikami, tłumacząc skomplikowane zagadnienia w przystępny sposób. Poza pracą najchętniej spędza czas z rodziną podczas weekendowych wycieczek.