5 powodów, dla których warto wybrać maty podkładowe wineo

Głównym zadaniem mat podkładowych jest wyciszenie podłogi, jednak przy wyborze odpowiedniej opcji warto zwrócić uwagę na zróżnicowane parametry. Podkłady wineo są dedykowane wszystkim dostępnym rodzajom podłóg na rynku i znacząco poprawiają komfort codziennego funkcjonowania. Przedstawiamy 5 powodów, dla których warto zdecydować się na montaż tego rozwiązania.

5 powodów, dla których warto wybrać maty podkładowe wineo
Windmöller Polska Sp. z o.o. Podłogi laminowane dla wymagających
Dane kontaktowe:
+48 71 374 02 60 (61)
Mińska 38 54-610 Wrocław
Zobacz firmę w innym dziale: Wykładziny podłogowe

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Ciche mieszkanie

Komfort akustyczny w pomieszczeniu zapewnia odpowiednie warunki do wypoczynku, nauki czy pełnej skupienia pracy. Podkłady pod panele wineo mają optymalne właściwości izolacyjne i skutecznie tłumią odgłosy kroków, zarówno wewnątrz pomieszczenia, jak i poza nim. To oznacza, że chodzenie po podłodze, bieganie dzieci czy dźwięki upadających przedmiotów są mniej słyszalne dla domowników.

Ma to duże znaczenie w przestrzeniach wielofunkcyjnych, jak np. salon połączony z aneksem kuchennym czy domowym gabinetem. Ważna jest też redukcja zakłóceń akustycznych dla otoczenia, co jest istotne zwłaszcza w budynkach wielorodzinnych.

Na parametr akustyki maty podkładowej wpływa nie jej grubość, a ciężar na metr kwadratowy. Przykładowo, mata wineo o grubości 2 mm waży ok. 1,7 kg/m², a mata o grubości 3 mm aż 2,8 kg/m². Przekłada się to na znaczną redukcję dźwięków, sięgającą nawet ok. 30% wewnątrz pomieszczenia w porównaniu do standardowej pianki.

Efektywne ogrzewanie podłogowe

Przy montażu ogrzewania podłogowego istotną rolę odgrywa współczynnik oporu ciepła – im jest on niższy, tym większa efektywność. W przypadku mat podkładowych wineo współczynnik oporu ciepła wynosi tylko 0,01 (m² K)/W.

Aby dodatkowo zminimalizować ryzyko strat cieplnych, przy ogrzewaniu podłogowym konieczne jest ułożenie warstwy paroizolacyjnej albo zastosowanie mat pod panele o odpowiednim współczynniku SD, jak na przykład wineo soundPROTECT SD ze zintegrowaną warstwą folii aluminiowej.

Izolacja dostosowana do rodzaju podłogi

Różne rodzaje podłóg mają różne wymagania. Przy montażu podłogi drewnianej lub drewnopodobnej ważne jest zapewnienie cyrkulacji powietrza. Do podłóg laminowanych i parkietów dedykowane są podkłady wineo soundPROTECT 2 mm i wineo soundPROTECT 2 mm SD.

Alternatywą dla osób ceniących podwyższoną izolację akustyczną są maty o większej grubości, umożliwiające też lekkie skorygowanie nierówności: wineo soundPROTECT PROFI 3 mm lub wineo soundPROTECT PROFI SD 3 mm.

W przypadku podłoży mineralnych szczególne znaczenie ma zabezpieczenie powierzchni przed oddziaływaniem wilgoci. W tym celu warto zastosować dodatkowo folię paroizolacyjną lub sięgnąć po dedykowane rozwiązanie, takie jak na przykład maty wineo soundPROTECT SD oraz wineo soundPROTECT PROFI SD.

System paroizolacyjny w postaci folii metalizującej jest w nich zintegrowany z podkładem, co pozwala zaoszczędzić czas w trakcie prac montażowych.

Stabilne i ciche podłogi elastyczne

Odpowiedniego podkładu wymagają także tzw. podłogi miękkie, czyli panele winylowe i biopodłogi PURLINE montowane na click. Do tego typu podłoży dedykowane są 2 maty podkładowe: antypoślizgowa wineo silentCOMFORT 1,5 mm oraz wineo silentRIGID 1,2 mm. Nowością w ofercie wineo są też dwie samoprzylepne maty podkładowe: wineo singleGLUE i wineo doubleGLUE, z górną i dolną warstwą samoprzylepną.

Certyfikowana jakość

Maty poliuretanowe wineo są bezwonne, a także wolne od plastyfikatorów, formaldehydu i metali ciężkich. To nowoczesne podkłady pod panele, wyprodukowane przy użyciu oleju rycynowego i rzepakowego, a ich ekologiczne pochodzenie oraz wysokie parametry techniczne potwierdza certyfikat BLAUER ENGEL. Montaż mat pod panele wineo jest bardzo intuicyjny i możliwy do wykonania przy użyciu noża, miarki i ołówka.

źródło i zdjecia: marka wineo

Autor
Aleksander Rembisz
Aleksander Rembisz

Ciągły kontakt z ludźmi to dla mnie prawdziwa przyjemność i naturalne środowisko pracy. Może właśnie dlatego w redakcji czuję się niczym ryba w wodzie. Moja przygoda z pracą w wydawnictwie i budowlaną prasą branżową zaczęła się całkiem niewinnie - ponad 20 lat temu - jeszcze na studiach. I tak oto inżynier budowlany został redaktorem. Początkowo zakres moich obowiązków obejmował przygotowanie do druku wydań branżowych, ale wraz z rozwojem mediów musiałem siłą rzeczy przebranżowić się na copywritera, moderatora forum branżowego i administratora profili redakcyjnych na platformach SM. Znajdziecie mnie na Facebook - Budomisja Złote Porady Budowlańców, Linkedin - Grupa Budujemy Dom, forum.budujemydom.pl, oraz ślad po mnie na portalach budujemydom.pl i budownictwob2b.pl.