Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Jakiego robota sprzątającego kupić?

Ułatwienie tak niewdzięcznej pracy, jaką jest sprzątanie, od dawna zaprzątało umysły konstruktorów. Dlatego też już w drugiej połowie XIX w. powstawały pionierskie odkurzacze, a w 1901 roku Hubert Cecil Booth, brytyjski inżynier opatentował pierwszy odkurzacz elektryczny, wykorzystujący zasadę ssana powietrza do usuwania zanieczyszczeń z powierzchni. Tak ruszyła machina wynalazków, które mają wyręczyć człowieka w sprzątaniu. Najnowszym z nich są roboty sprzątające. Na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Jakiego robota sprzątającego kupić?
VACUFLO POLSKA Odkurzacze centralne
www.vacuflo.pl
VACUFLO POLSKA Odkurzacze centralne
Dane kontaktowe:
506 777 669
ul. Glinki 62, 21-400 Łuków

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Czego dowiesz się z artykułu?
  • Jakie parametry powinien spełniać robot sprzątający?
  • Czy robot sprzątający może być kompatybilny z odkurzaczem centralnym?
  • Jakie dodatkowe funkcje może mieć robot sprzątający?

Sprzątanie z historią

Już w 1869 rok, Amerykanin Ives W. McGaffey opracował urządzenie o nazwie "Whirlwind", które działało na zasadzie ręcznego pompowania powietrza i choć można je nazwać pradziadkiem współczesnego odkurzacza, trudno go nawet porównać z tym, czym dysponujemy dzisiaj.

Początkowo odkurzacze były duże, nieporęczne i ciężkie, prawdopodobnie dlatego też nie były popularne wśród konsumentów. Dopiero wraz z rozwojem technologii elektrycznej i wprowadzeniem lekkich i bardziej wydajnych silników, odkurzacze zyskały na popularności i stały się powszechnie stosowanymi urządzeniami do sprzątania domów.

Obecnie istnieje wiele różnych typów odkurzaczy. Wśród nich są m.in. odkurzacze workowe, bezworkowe czy w końcu automatyczne roboty sprzątające. Dzięki ciągłemu rozwojowi technologicznemu odkurzacze stały się bardziej efektywne, wydajne i przyjazne dla użytkownika.

Robot sprzątający - parametry, których należy oczekiwać

Szukając dobrej jakości robota sprzątającego, trzeba się przyjrzeć przede wszystkim jego mocy ssącej. Dla przykładu, najnowszej generacji robot sprzątający Vactronic Seria 7 wyposażony został w moc ssącą na poziomie sięgającym 3300 Pa! To ogromna siła, z jaką urządzenie "wciąga" zanieczyszczenia z podłogi.

Bardzo istotny jest także czas pracy na jednym ładowaniu, od niego zależy bowiem, czy będziemy w stanie za jednym razem poodkurzać cały dom (czy np. biura w budynku). Wspomniany wcześniej odkurzacz marki Vacuflo i tu bije na głowę konkurentów, zapewniając aż 180 minut odkurzania na jednej naładowanej baterii.

Bardzo ważna jest również umiejętność zapamiętywania tras sprzątania. Vactronic może mieć w swojej pamięci aż 10 map. Co więcej, poruszanie się po terenie ułatwia ulepszona nawigacja laserowa, algorytm SLAM oraz 24 zestawy czujników. Dla najwyższej jakości odkurzania, urządzenie wyposażone zostało w trzy tryby sprzątania.

Odkurzaczem można sterować na trzy sposoby - za pomocą aplikacji, pilota a nawet głosu. Konstruktorzy pomyśleli o tym, aby wyposażyć go w uniwersalne podłączenie bazy (system standardowy i chowany), a dzięki możliwości podłączenia do odkurzacza centralnego, to urządzenie wręcz idealne dla alergików.

Odkurzacz centralny | Robot Vactronic SR7 - zintegrowany z odkurzaczem centralnym

Najnowsze rozwiązanie - robot sprzątający kompatybilny z odkurzaczem centralnym

Robot sprzątający wiele zrobi za nas, ale czy może poradzić sobie także z opróżnieniem pojemnika z zebranymi nieczystościami? Odpowiedź brzmi: tak. Jest jednak jeden warunek – musi to być robot sprzątający z możliwością podłączenia do odkurzacza centralnego. Takie rozwiązanie zastosowane zostało w Vactronic Seria 7.

Proces podłączenia robota sprzątającego do odkurzacza centralnego jest prosty i wygodny. Wystarczy podłączyć bazę opróżniająco/ładującą do gniazda ssącego zainstalowanego w systemie centralnego odkurzania. Nie ma potrzeby tworzenia dodatkowych punktów ssących, ponieważ robot jest dostosowany zarówno do systemów chowanych, jak i standardowych.

Baza jest mobilna, co umożliwia jej przenoszenie w dowolne miejsce w domu. Wszystkie niezbędne elementy do podłączenia są dołączone do zestawu, więc nie ma obaw o brakujące części.

Gdy robot najeżdża na bazę do opróżniania, jednostka centralna uruchamia się automatycznie i wysysa zanieczyszczenia z robota. Wszystkie śmieci trafiają prosto do jednostki centralnej, co jest zarówno wygodne, jak i higieniczne.

A gdyby tak jeszcze mył podłogę…

Nie ma sprawy! Vactronic Seria 7 nie tylko poodkurza pomieszczenia, ale także je umyje. Robot sprzątający Vactronic to nowa generacja robota sprzątającego do zamiatania i czyszczenia powierzchni, łącząca funkcje odkurzania i czyszczenia z trzema trybami pracy: odkurzania, mopowania, odkurzania i mopowania jednocześnie.

źródło i zdjęcie: VACUFLO