PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Armatura kuchenna i łazienkowa

Oszczędna bateria kuchenna - prosty design, mniej wody i energii

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Seria baterii Active firmy Franke powstała z myślą o oszczędzaniu energii i wody. Dzięki technologii ECO, w prostej formie baterii Active zawarto maksimum funkcji. To ponadczasowe elementy armatury, które są trwałe i pomagają nam w odpowiedzialnym zużywaniu wody. 

Linia baterii Active marki Franke odwołuje się do idei dobrego designu, której początki sięgają lat 70. ubiegłego wieku. W myśl tej koncepcji - mniej, ale lepiej - produkty powinny być innowacyjne, użyteczne, estetyczne i trwałe. Powinny też pozytywnie wpływać na środowisko.

Wyposażenie naszych domów wciąż może opierać się o tę zasadę i być ponadczasowe, dobrej jakości i estetycznie. Może także sprzyjać oszczędności wody i energii, a w efekcie przynieść nam ulgę i zapobiegać rosnącym domowym wydatkom. Właśnie w tym duchu jest zaprojektowana linia baterii Active marki Franke.

Mniejsze zużycie wody i energii

W kuchni ważne jest oszczędne gospodarowanie żywnością, wodą i energią, dlatego firma Franke wprowadza rozwiązania wychodzące naprzeciw tym oczekiwaniom. Należy do nich seria baterii Active wyposażona w ECO technologię.

Składa się na nią stopniowalna dźwignia oraz ogranicznik temperatury, który pomaga oszczędzać wodę i energię. Jedno pociągnięcie dźwigni otwiera przepływ wody na 50%.

Seria baterii Active firmy Franke
Seria baterii Active firmy Franke jest wyposażona w ECO technologię

To odpowiednia ilość o właściwym ciśnieniu, która wystarcza do wykonania większości kuchennych zadań. W ten sposób kształtuje się również nawyk oszczędnego odkręcania wody. Jeśli potrzebujemy większego strumienia, dźwignię trzeba odchylić do pełnego otwarcia.

Ogranicznik temperatury pomaga zmniejszyć ilość zużywanej gorącej wody, której w kuchni potrzebujemy rzadziej. Wystarczy przekręcić nakrętkę pierścieniową znajdującą się za osłoną dźwigni mieszacza. Oszczędne używanie ciepłej wody ma duży wpływ na wysokość rachunków.

Wzornictwo do każdej kuchni

Minimalistyczny styl i niezwykle szeroki wybór wersji baterii Active sprawiają, że można je dopasować do każdej kuchni. Do wyboru mamy modele z prostą wylewką i zaokrągloną wylewką, a także aż 9 rodzajów wykończenia, w tym popularny chrom, stal optyczną, kamienny szary czy modną matową czerń.

Tak szeroka gama wersji pozwala na łatwe dopasowanie baterii Active do różnego rodzaju zlewozmywaków Franke, np. z linii Maris, w wykończeniu ze stali szlachetnej lub Fragranitu+.

Model baterii z serii Active z zaokrągloną wylewką
Model baterii z serii Active z zaokrągloną wylewką

Oszczędny strumień wody

Baterie z serii Active są wyposażone w nowoczesne aeratory wytwarzające odpowiednio napowietrzony strumień laminarny, który jest zwarty, gładko opływa myte rzeczy i szybko napełnia naczynia - bez rozprysków i marnowania wody.

Dodatkową oszczędność zapewnia również wyciągana wylewka z funkcją prysznica, dzięki której precyzyjnie opłuczemy delikatne owoce i warzywa oraz umyjemy każdy zakamarek zlewozmywaka.

Baterie z serii Active mają nowoczesne aeratory wytwarzające odpowiednio napowietrzony strumień wody
Baterie z serii Active mają nowoczesne aeratory wytwarzające odpowiednio napowietrzony strumień wody

Dzięki Franke każdy entuzjasta wzornictwa może znaleźć produkty w ulubionym stylu, które są przy tym przyjazne dla środowiska. To podstawy tworzące funkcjonalną i wygodną kuchnię, która zachwyca pod względem estetycznym i służy przez długie lata.

Źródło i zdjęcia: Franke

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2022

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum