PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Silikony, akryle, pianki montażowe

Przygotowanie ścian w łazience do malowania

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty

Efekt idealnie gładkich ścian w łazience przed rozpoczęciem prac malarskich osiągniemy za pomocą akrylu sanitarnego firmy Soudal . Jest on powszechnie stosowany nie tylko do wypełniania szczelin i pęknięć na  ścianach i sufitach w pomieszczeniach wilgotnych, ale także np. do maskowania połączeń między ścianą a kabiną prysznicową, spoinowania parapetów, listew ościeżnicowych, czy też ceramicznych elementów dekoracyjnych.

Zanim weźmiemy się do malowania łazienki

Przemalowanie ścian w pomieszczeniu jest sprawdzoną metodą na szybkie odświeżenie jego wyglądu. Dotyczy to również łazienki, nawet jeśli większość powierzchni pokryta jest w niej płytkami ceramicznymi. Zanim jednak położymy na ścianie lub suficie w łazience warstwę nowej farby, upewnijmy się, czy nie pojawiły się na nich skazy w postaci rys lub pęknięć. Ewentualne niedoskonałości zamaskujemy przy pomocy akrylu sanitarnego z oferty Soudal.

Dlaczego akryl sanitarny Soudal?

Akryl sanitarny firmy Soudal jest uszczelniaczem silanizowanym, który został opracowany z myślą o wypełnianiu ubytków w ścianach i sufitach w łazience, kuchni oraz innych pomieszczeniach mokrych. Preparat ten charakteryzuje się wysoką i długotrwałą odpornością na działanie wilgoci, minimalizuje również ryzyko rozwoju pleśni i grzybów dzięki zawartości nowoczesnych substancji biobójczych. Jest on gotowy do użycia i łatwy w aplikacji. Nakłada się go przy pomocy standardowego pistoletu do uszczelniaczy na dokładnie oczyszczone, suche podłoże. 

Po utwardzeniu zyskuje wodoodporne właściwości i może być malowany wieloma typami farb (także farbami do pomieszczeń sanitarnych). Jego kolejną zaletą jest doskonała przyczepność do wszelkich porowatych podłoży budowlanych, w tym do cegły, betonu, drewna, PVC oraz płyt gipsowo-kartonowych.

Należy pamiętać, że akryl sanitarny nie powinien być stosowany w miejscach, które narażone są na permanentny kontakt z wodą. Do wykonania niezbędnych uszczelnień wokół urządzeń sanitarnych, np. wokół wanny czy umywalki, zalecane jest użycie odpowiedniego silikonu sanitarnego z portfolio firmy Soudal.

źródło i zdjęcia: Soudal

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum