Agawa - nie tylko do małych łazienek
Tworząc linię Agawa, projektantka skupiła się przede wszystkim na trudnych wnętrzach łazienek, zlokalizowanych w blokach i kamienicach. Ich mała przestrzeń wymusza pewnego rodzaju dyscyplinę, nadmiar detali jest tu bowiem przesadzony i przytłaczający.
To, z czym musiała poradzić sobie projektantka Maria Warenik, to połączenie estetyki i funkcjonalności, tak, by w efekcie użytkownik mógł cieszyć wygodną i intuicyjną obsługą, a także doskonałym designem.
Wychodząc z takiego założenia, projektantka postawiła na ergonomię i minimalizm. Dała tym wyraz nowoczesnej filozofii projektowania przedmiotów użytkowych, zakładającej pełną synergię pomiędzy bryłą i funkcją.
Efekt zachwyca szlachetnością i dużym wyczuciem estetyki. Armatura pozbawiona jest zakamarków, co pozwala na łatwe utrzymanie jej w czystości, a gładka powierzchnia miło zaskakuje w dotyku.
Wykończenie linii Agawa stanowi ponadczasowy chrom. Dodatkowym ukłonem w stronę designu, jest pochylony korpus baterii, który zwraca uwagę, ale też pozwala utrzymać kapiącą wodę w ryzach tak, by spływała z wylewki i tym samym nie pozostawiała psującego efekt osadu.
Komfortowe i rozwiązania w bateriach Agawa
Zarówno sama linia armatury, jak i jej rozwiązania, zostały starannie przemyślane. Dowodem na to jest zastosowanie przełącznika typu Click, który pozwala jednym kliknięciem przełączyć strumień wody pomiędzy słuchawką a wylewką. Rozwiązanie to działa nawet przy niskim ciśnieniu wody sprawiając, że kąpiel jest przyjemna i komfortowa.
Wygodny jest także ruchomy aerator, który pozwala na kierowanie strumienia wody, jednocześnie go napowietrzając, co przyczynia się do zmniejszenia zużycia i obniżenia kosztów. Na uwagę zasługuje także deszczownica, z ultra cienką głowicą i30 cm średnicą, która jest gwarancją relaksującej kąpieli pod prysznicem. Co istotne, głowica posiada system Anti-calc, ułatwiający pielęgnację i usuwanie gromadzącego się osadu.
Skoro już jesteśmy przy prysznicu, zwróćmy uwagę na interesujące, asymetryczne ustawienie drążka względem baterii, które nadaje deszczownicy wyjątkowego charakteru. A ponieważ każdy z nas jest inny, nie zabrakło także rozwiązania, które pozwala na zindywidualizowanie wysokości deszczownicy już na etapie montażu. Deszczownica wyposażona została ponadto w ruchomy uchwyt na słuchawkę prysznicową, dzięki temu możemy regulować jej kąt nachylenia.
Oprócz deszczownicy, pod prysznicem użyć można także dużej słuchawki, która umożliwia kierowanie strumieniem wody na dowolnej wysokości, ułatwiając kąpiel np. dziecka. Dzięki niej można także wziąć prysznic, nie mocząc włosów.
W zależności od potrzeb i preferencji, można skorzystać ze strumienia deszczowego, mieszanego lub hydromasażu. Zmiany funkcji dokonuje się przy użyciu dyskretnego przełącznika.
Baterie łazienkowe Agawa - w harmonii z wnętrzem każdej łazienki
Podstawą kolekcji Agawa jest osiem modeli baterii - umywalkowych, wannowych, natryskowych oraz dedykowanych bidetom. W tym zestawie znajdują się zarówno klasyczne modele ścienne, rozwiązania podtynkowe, jak i bateria wannowa 3-otworowa.
Dopełnieniem linii jest elegancka deszczownica, doskonale współgrająca z zabudowanymi kabinami natryskowymi. Kolekcja Agawa nie stanowi kontrapunktu dla stylu łazienki, a jest jego dopełnieniem. Ma nowoczesny kształt oraz innowacyjną funkcjonalność, nie musi zatem przyciągać wzroku wyszukanymi detalami. Nie to świadczy o jej klasie.
Dzięki środkom wyrazu, jakie zaproponowała projektantka, armatura z kolekcji Agawa może być zastosowana zarówno do minimalistycznych, jak i do bardzo wyrazistych aranżacji. Stanie się doskonałym dopełnieniem każdego stylu wnętrza łazienki.
źródło i zdjęcia: Deante