PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Armatura kuchenna i łazienkowa

Baterie Agawa w łazience. Polacy je pokochają!

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Najlepsze kolekcje wyposażenia łazienek powstają z dbałością o najwyższy poziom wzornictwa. Tak właśnie jest w przypadku Agawy - minimalistycznej kolekcji armatury łazienkowej, opartej na klasycznej bryle uzupełnionej o subtelny detal, która została zaprojektowana przez Marię Warenik i wzbogaciła portfolio marki Deante.

Agawa - nie tylko do małych łazienek

Tworząc linię Agawa, projektantka skupiła się przede wszystkim na trudnych wnętrzach łazienek, zlokalizowanych w blokach i kamienicach. Ich mała przestrzeń wymusza pewnego rodzaju dyscyplinę, nadmiar detali jest tu bowiem przesadzony i przytłaczający.

To, z czym musiała poradzić sobie projektantka Maria Warenik, to połączenie estetyki i funkcjonalności, tak, by w efekcie użytkownik mógł cieszyć wygodną i intuicyjną obsługą, a także doskonałym designem.

Kolekcja podtynkowych baterii umywalkowych Agawa. fot. Deante
Kolekcja podtynkowych baterii umywalkowych Agawa. fot. Deante

Wychodząc z takiego założenia, projektantka postawiła na ergonomię i minimalizm. Dała tym wyraz nowoczesnej filozofii projektowania przedmiotów użytkowych, zakładającej pełną synergię pomiędzy bryłą i funkcją.

Efekt zachwyca szlachetnością i dużym wyczuciem estetyki. Armatura pozbawiona jest zakamarków, co pozwala na łatwe utrzymanie jej w czystości, a gładka powierzchnia miło zaskakuje w dotyku.

Bateria umywalkowa stojąca wysoka Agawa. fot. Deante
Bateria umywalkowa stojąca wysoka Agawa. fot. Deante

Wykończenie linii Agawa stanowi ponadczasowy chrom. Dodatkowym ukłonem w stronę designu, jest pochylony korpus baterii, który zwraca uwagę, ale też pozwala utrzymać kapiącą wodę w ryzach tak, by spływała z wylewki i tym samym nie pozostawiała psującego efekt osadu.

Komfortowe i rozwiązania w bateriach Agawa

Zarówno sama linia armatury, jak i jej rozwiązania, zostały starannie przemyślane. Dowodem na to jest zastosowanie przełącznika typu Click, który pozwala jednym kliknięciem przełączyć strumień wody pomiędzy słuchawką a wylewką. Rozwiązanie to działa nawet przy niskim ciśnieniu wody sprawiając, że kąpiel jest przyjemna i komfortowa.

Wygodny jest także ruchomy aerator, który pozwala na kierowanie strumienia wody, jednocześnie go napowietrzając, co przyczynia się do zmniejszenia zużycia i obniżenia kosztów. Na uwagę zasługuje także deszczownica, z ultra cienką głowicą i30 cm średnicą, która jest gwarancją relaksującej kąpieli pod prysznicem. Co istotne, głowica posiada system Anti-calc, ułatwiający pielęgnację i usuwanie gromadzącego się osadu.

Deszczownica z baterią podtynkową i słuchawką prysznicową Agawa. fot. Deante
Deszczownica z baterią podtynkową i słuchawką prysznicową Agawa. fot. Deante

Skoro już jesteśmy przy prysznicu, zwróćmy uwagę na interesujące, asymetryczne ustawienie drążka względem baterii, które nadaje deszczownicy wyjątkowego charakteru. A ponieważ każdy z nas jest inny, nie zabrakło także rozwiązania, które pozwala na zindywidualizowanie wysokości deszczownicy już na etapie montażu. Deszczownica wyposażona została ponadto w ruchomy uchwyt na słuchawkę prysznicową, dzięki temu możemy regulować jej kąt nachylenia.

Oprócz deszczownicy, pod prysznicem użyć można także dużej słuchawki, która umożliwia kierowanie strumieniem wody na dowolnej wysokości, ułatwiając kąpiel np. dziecka. Dzięki niej można także wziąć prysznic, nie mocząc włosów.

W zależności od potrzeb i preferencji, można skorzystać ze strumienia deszczowego, mieszanego lub hydromasażu. Zmiany funkcji dokonuje się przy użyciu dyskretnego przełącznika.

Baterie łazienkowe Agawa - w harmonii z wnętrzem każdej łazienki

Podstawą kolekcji Agawa jest osiem modeli baterii - umywalkowych, wannowych, natryskowych oraz dedykowanych bidetom. W tym zestawie znajdują się zarówno klasyczne modele ścienne, rozwiązania podtynkowe, jak i bateria wannowa 3-otworowa.

Bateria wannowa 3-otworowa Agawa. fot. Deante
Bateria wannowa 3-otworowa Agawa. fot. Deante

Dopełnieniem linii jest elegancka deszczownica, doskonale współgrająca z zabudowanymi kabinami natryskowymi. Kolekcja Agawa nie stanowi kontrapunktu dla stylu łazienki, a jest jego dopełnieniem. Ma nowoczesny kształt oraz innowacyjną funkcjonalność, nie musi zatem przyciągać wzroku wyszukanymi detalami. Nie to świadczy o jej klasie.

Słuchawka prysznicowa 3-funkcyjna i bateria wannowa podtynkowa Agawa. fot. Deante
Słuchawka prysznicowa 3-funkcyjna i bateria wannowa podtynkowa Agawa. fot. Deante

Dzięki środkom wyrazu, jakie zaproponowała projektantka, armatura z kolekcji Agawa może być zastosowana zarówno do minimalistycznych, jak i do bardzo wyrazistych aranżacji. Stanie się doskonałym dopełnieniem każdego stylu wnętrza łazienki.

 

źródło i zdjęcia: Deante

Budujemy Dom wrzesień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska październik 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2022

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum