Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Jak usunąć utwardzony klej montażowy?

Utwardzony klej montażowy może być trudny do usunięcia, ale z odpowiednimi technikami i narzędziami możesz to zrobić szybko i skutecznie. Czym więc usuwać świeże zabrudzenia po kleju, a czego używać do pozbycia się pozostałości po utwardzonym kleju montażowym? Przedstawiamy krótką instrukcję krok po kroku.

Jak usunąć utwardzony klej montażowy?
Soudal Pianki poliuretanowe, silikony, kleje montażowe
www.soudal.pl www.domszczelny.pl www.cieplymontaz.com.pl
Soudal Pianki poliuretanowe, silikony, kleje montażowe
Dane kontaktowe:
22 785 90 40
Gdańska 7, 05-152 Czosnów, Cząstków Mazowiecki
Zobacz firmę w innym dziale: Ciepły montaż okien

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

O ile świeże zabrudzenia po kleju montażowym można dość łatwo usunąć, o tyle pozostałości utwardzonego preparatu często przysparzają niemałych problemów. Rozwiązaniem, które doskonale sprawdzi się nawet w przypadku wyjątkowo uporczywych plam, jest spray Sealant Remover firmy Soudal.

Do czego można używać klejów montażowych?

Nowoczesne kleje montażowe skutecznie zastępują tradycyjne gwoździe czy śruby, dzięki czemu znajdują szerokie zastosowanie w pracach remontowo-wykończeniowych. Za ich pomocą trwale połączymy różne materiały budowlane i dekoracyjne oraz zamocujemy bez konieczności użycia wiertarki takie elementy, jak listwy przypodłogowe, lustra lub skrzynki na listy.

Niektóre kleje montażowe bardzo dobrze odnajdują się również w roli uszczelniaczy – znakomitym tego przykładem jest Fix All marki Soudal, który powszechnie używany jest do wypełniania szczelin wokół urządzeń sanitarnych w łazience i kuchni.

Tzw. montaż na klej nie wymaga stosowania żadnych specjalistycznych narzędzi i przebiega nadzwyczaj sprawnie. Zaletą tego rozwiązania jest również szybkie przeprowadzenie prac porządkowych.

Jeżeli dokładnie zabezpieczymy miejsce, w którym aplikujemy klej (w tym celu możemy wykorzystać np. folię malarską), to diametralnie ograniczymy ryzyko pojawienia się uciążliwych zabrudzeń.

W sytuacji, gdy nie uda nam się ich całkowicie wyeliminować, warto sięgnąć po ściereczki czyszczące Swipex marki Soudal, pod warunkiem jednak, że zabrudzenia są świeże.

Jak usunąć utwardzone pozostałości kleju montażowego?

Sprawdzonym sposobem na pozbycie się utwardzonych pozostałości kleju montażowego jest natomiast użycie preparatu Sealant Remover firmy Soudal – sprayu na bazie węglowodorów, który charakteryzuje się błyskawicznym działaniem i łatwą aplikacją.

Preparat ten jest gotowy do użycia (przed nałożeniem wystarczy silnie wstrząsnąć pojemnik) i może być używany na większości podłoży (z wyjątkiem podłoży porowatych i niektórych tworzyw sztucznych, np. PMMA i nylonu).

Utwardzony klej należy najpierw spróbować usunąć mechanicznie, a następnie spryskać pozostałości preparatem i pozostawić na około 10 minut. Kolejnym krokiem jest usunięcie rozmiękczonych resztek przy pomocy suchego kawałka materiału. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, cały zabieg powinno się powtórzyć.

Preparat Sealant Remover zalecany jest także do usuwania starych spoin silikonowych - po usunięciu starej fugi, szczelinę należy przemyć wodą z detergentem i dokładnie osuszyć, zanim przystąpimy do położenia nowej fugi.

Źródło i zdjęcia: Soudal